Hpv pozitif

sevgiseli135

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2022
22
5
27
Merhaba arkadaşlar doktor smear testinde hpv pozitif olduğunu gördü evlenirken test yaptırmıştık negatifti ama nasıl olduysa pozitif çıktı. Neyse doktor kansere dönüp dönmediğine bakmak için Kolposkopi ve biyopsi istedi 1 ay sonraya randevu verdi ama biyopsi yaptırırsam ve bişey yoksa sonra daha kötü olma durumu olur mu? Biyopsiden sonra hastalığı ilerleyen var mı?

Böyle bir durum olabilir o yüzden smear takibinde kalmak, hpv negatif olmaya çalışmak ve virüsü tekrar tekrar almamak lazım.

Evlenmeden yaptiran siz miydiniz eşiniz de yaptırmış mıydı
İkimiz de yaptırdık temiz çıktı ama doktor dedi ki kadınlar genel de eşlerinden şüphe ediyor sadece cinsel yolla bulaşmıyor dışarıdaki tuvaletlerden vs de geçebiliyormuş ya da vücutta bir süre bekleyip sonra pozitif çıkabiliyormuş

kocanda gecmiş sana. genelde eşlerin arasını bozmamak için söylemiyorlar ama aldatılmışsın. eşinle beraber olurken kesinlikle korun ve hemen gidip genotiplendirme yaptır. bakalım hangi tipler var sende. bilgin olsun en azından. smear testinden hpv sonucu çıkması demek sende hücre değişikliklerinin gözlenmeye başladığı anlamına gelir. yani kolposkopi esnasında kesinlikle biyopsi alınacak. sen bu süreçte tüylerine ağda jilet yapma sakın. eşinle seks yaoacaksanız korun. bağışıklığını yüksek tut. oral seks yapmayın. eşinde boğaz kanseri riski doğabilir çünkü. günde 1 kupa yeşil çay ve çörek otu ye yoğurtla. vitaminlerini al. yoksa kanser olursun

Aldatılma kısmı için, uzun süre vücutta bekleyip sonra da ortaya çıkabildiği için eşimden geçtiyse bekarken ki bir ilişkisinden olabilir ya da benim aynı şekilde diye bir fikir beyan edemiyorum. Çünkü kesinlik yok maalesef. Diğer bilgiler için teşekkür ederim

Merhaba, havlu wc gibi materyallar aracılığı ile yüzde yüz bulaşmadığını Prof. Dr Süleyman Engin Akhan youtube videolarında anlatmış, kendisi hpv üzerinde 26 yıldır çalıştığını söylüyor, bu alanda çok da hastası varmış, aynı yorumu benim kendi doktorum da yapmıştı, kendisi Ege Ünv. Prof Dr. dur.
Tek bulaş kanalı cinsel yolla derler.

Teşekkür ederim bilgi için ama dediğim gibi vücutta uzun bir süre kalıp sonra pozitif olarak da kendini gösterebildiğini söyledi doktor böyle bir durumda karşı tarafın ihanet edip etmediğini bilemiyorum maalesef

Evet bu durum da mümkün elbette Süleyman Hoca ve diğer doktorlarda söylüyor bunu, ama havlu wc aracılığı ile bulaş durumu 0’ mış, o konu da bilgi paylaşımı yapmak istedim sadece.

Bu arada çok geçmiş olsun
Siz kolkoskopi olacak mısınız peki?

Doktor Kolposkopi ve biyopsi istedi 1 ay sonraya randevum var kararsızım aslında tam bilmiyorum

Doktor Kolposkopi ve biyopsi istedi 1 ay sonraya randevum var kararsızım aslında tam bilmiyorum
Pozitifseniz mutlaka yaptırmanız gerekiyor, hastalık ilerlerse rahim ağzında traşlama yani leep işine kadar gidiyor
Ve mutlaka aşınızı olun.

Eşinizin ve sizin de mutlaka tedavi olması gerekiyor, yoksa pin pon etkisi halinde birbirinize bulaştırmaya devam ediyorsunuz.

Katılıyorum kararsız olmayın hpv yüksek riskliyse kolposkopi+biyopsi çok önemli çünkü smear yanılabiliyor. Riske atmayın sağlığınızı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…