Hpv pozitif olanlar yardımcı olursanız sevinirim

Ascusa ameliyat yapıldıgını ilk defa duyuyorum. Cin 1 de bile ameliyat olunmazlen çok ilginç

Rahim ağzım alındı derken? Yani çocuk doğurmada bi problem olur mu acaba? Hangi tip hpv vardı? Çok geçmiş olsun

Ondan hüçbirsey olmaz korkma
Hpv taramada 3 sonuç var.
1 hpv 16-18 çok riskli rahim agzı kanserine %70-80 yol acan. Bu acil hemen doktor görmeli
2 hpv pozitif diger riskli kısım bu da % 20-30 oranında kanseri kapsıyor ki bunda smear takibi yapılıyormus sadece
3 negatif.
Sizinki 2 ile 3 arasında bişey bıyüzden sigara alkolden uzak durarak spor yaparak ahcc gibi güçlendirilerle atlatılıyor sanırım.
Ama tabii ben doktor değilim 2014 ten beri takip ediyorum konuyu. Yukarıdaki bilgileri de ketemdeki kadından aldım.

Peki çocuk fikrini askıya mı aldınız şu an ne yapıcaksınız? Cin3e çabuk geliniyor mu acaba? İlk cinsel iliskiniz kac yasındaydı?

Birşey sormak istiyorum, yazdığınız yazıdan konuyla ilgili ayrıntılı bilginiz olduğunu anladım. En azından bana kıyasla :) 2-3 ay önce hpv ile tanıştım fakat cinsel birliktelik yaşamadım sadece temas ve sürtünme oldı. Önce kendisinde siğiller çıktı daha sonra bana haber verdi ve benim de şu an genital siğillerle başım belada. Yakarak tedavi yapacaklarını söylediler ama doktor bakire olduğum için test yapamadı. birliktelik yaşanmadıysa rahim ağzına bulaşmamıştır. dedi. Bu dediğine görre Virüs sadece tenimin üstünde mi oluyor yani? bu şekildeyse rahim ağzı kanseri tarzında bişeyler karşı karşıya kalmayacak mıyım. Siğiller ortadan kaybolduğu zaman atlatmış mı olurum? İnanın özel de dahil 3-4 doktora gittim ama yarım yamalak alel acele çıkartıyorlar. Bilginiz varsa çok sevinirim.

Rahim ağzım alındı derken? Yani çocuk doğurmada bi problem olur mu acaba? Hangi tip hpv vardı? Çok geçmiş olsun

CIN2 yi 16-18 arası değerlendirmişlerdi
Rahim ağzının tamamı alınmadı
Doğal yollarla çocuk sahibi olmayı zorlaştıran bir durumdur, tüp bebekle mümkün

CIN2 yi 16-18 arası değerlendirmişlerdi
Rahim ağzının tamamı alınmadı
Doğal yollarla çocuk sahibi olmayı zorlaştıran bir durumdur, tüp bebekle mümkün
Peki bir belirtiniz vs var mıydı? Durup dururken birden mi öğrendiniz cin2 olduğunuzu?

Peki bir belirtiniz vs var mıydı? Durup dururken birden mi öğrendiniz cin2 olduğunuzu?

Belirtim yoktu, rutin kontrole gitmiştim smear falan yapılacaktı, doktor muayenede rahim ağzında sanki bir renk değişikliği var, kolposkopi yapalım dedi öyle başladı hikaye.

Hpv testin pozitif ama sanıyorum hpvnin başka bir tiplemesi çünkü benim siğil şikayetim olmamıştı. Erkek arkadaşınla aşı olmadan ve korunmadan birlikte olmamanı tavsiye ediyorum. Hücresel bozulmaların görüldüğü test smear , hpv virüsü en yüksek penis yoluyla geçer , geçer ve rahim ağzına zarar vererek hücreleri bozar. Bu da rahim ağzı kanserine sebep olur, smear testinde hücreler ne düzeyde bozulmuş bu görülür. Eğer birliktelik yaşamadıysan rahim ağzın virüse maruz kalmamıştır. Bu da hücresel bozulmanın olmadığı varsayımını gösterir. Bakire olduğun için smear yapamazlar ama bakire olmadığın zaman smear testi vermeni öneriyorum. İlk yapman gereken aşı olmak. Rahim ağzı kanserinden şu an için korkmana gerek yok gibi görünüyor. Siğilleri yaksınlar , bağışıklığını da güçlendir

Bebege gectimi acaba? Bebegede bulasiuor diyorlar

Ben İzmir de yaşıyorum. Doktor Neslihan Gürbüz de Hpv 16-31-56 tedavisi oldum. Süreç 6 Ay kadar sürdü. Kolposkopim de CIN1 çıkmıştı. Doktor Hanım önce Dondurma Tedavisi yaptı. Ardından Ayda 1 defa Ozon ve Glutatyon Tedavisi verdi. Ayrıca tüm kan tetkiklerime bakıp bir takım ilaçlar kullandım. Şu an çok şükür Negatifim bende çocuk istiyordum. Artık gebe kalmak için uygunum. Gebeliğimi de Neslihan Hanım da takip ettireceğim.

Hsil ve cin 2 çıktı. Konizasyon ameliyatı olucam. Doktor 1 ya da 2 aya kadar iyilsebilir gebe de kalabilirsin dedi. O kadarda kafamda buyuttugum bisey degilmis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…