hpv kaç yılda negatife döndü?

Her siğil hpv değilmiş. Doktorlar şeklinden anlıyorlar. Benim eşimde de çıktı. Hpv siğili değil dedi. Ellerini yıkamadan wc ihtiyacını giderme demişti. Bende hpv testi yaptırdım. eşim de bende hpv cıkmadık

Merhaba, bende hpvden negatif oldum. Siz kac yılda bir hpv testi yaptırıyorsunuz doktor ne dedi bu durum için?
Aşı oldum iki kez baktırdım iki ay ara ile ikiside negatif çıktı belki 5 yıl sonra çünkü leep oldum ve takipteyim 6 ayda 1 hatta yılda 1 e çıkabiliriz dedi doktorum ama ben 6 ayda yaptırırım diye düşünüyorum smear hpv baktırmanın bu durumda bir artısı yok.

arkadaşlar, hpv nin herhangi bir tipine sahip olduktan sonra kaç yıl sonra negatif oldunuz? deneyimleri yazar mısınız?
merhaba,hangi tip olduğuna göre değişir,bazısı çok zor silinirken bazısı kolayca temizleniyor.

sizde hangisi var? 6,11,16,18?

öyle bişey var mıymış? her siğile hpv diyorlar bazıları da. erkeklere pek yapılmıyor bu test. özelde sanırım vardı

çok üzgünüm ama bunlar dirençli suşlardan sayılıyor...

düzenli bir şekilde kontrollerinize gitmeniz lazım.

bx yapıldı mı hiç o alandan?
evet gidiyorum. smearler hep normal ama yine de biyopsi yapılıyor 2 senede bir. en son 2 hafta önce biyopsi yapıldı sonuç bekliyorum.

buraya daha önce biyopsi yaptırdığımı yazmıştım. bugün sonucu aldım. lsil-Cin 1 çıktı arkadaşlar. takipteyim.
hikayeye yeniden kısaca yazayım. 2017 de smear lsil geldi. biyopsi yapıldı temiz geldi. 2019 da ilk hpv testinde hpv 31 çıktı. yeniden biyopsi yapıldı. temiz geldi. bu sene ocakta smear, mayısta hpv ve smear yaptırdım. smear temiz ama hpv 31 ve 45 geldi. yani 45 eklendi. haziran başı biyopsi yaptırdım ve cin 1 geldi.
6 ay sonra yeniden kontrol şimdilik. gardasil 9 lu aşı vurduracağım bu süreçte. doktorla yeniden konuştum. deflagyn faydalı olur dedi. onu da kullanacağım.

Öncelikle gecmiş olsun.Yakın zamanda bende biopsi yaptırdım doktor 9lu aşı tavsiye etti fakat türkiyede olmadıgını söyledi.Tr de sadece 4lüsü var dedi.Eğer siz 9lusunu bulduysanız nereden temin ettiniz paylaşırmısınız

size de geçmiş olsun. 9 lusu türkiye de yok evet. ben bir süreliğine yurt dışına çıkıyorum. orada yaptıracağım.

son durumunuz nedir acaba negatifleştiniz mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…