Hpv Aşısı Zararlı Mı? Hpv Olan Birine Neden yapılır?

İki tane Prof jinekolojik onkoloji doktoru da bana aynısını dedi “hiç ilişki yaşamamış virüsü hiç almamış birisine aşıyı öneriyoruz, virüs alındıktan sonra bir etkisi yok” dediler. O yüzden ben kızım ve oğullarım 15-16 yaşına gelince yaptıracağım nasipse.
Benim jinekoloji onkoloji bölümündeki Prof. Doktorumda gardasil 9 aşısını tavsiye etti. En baştan yüksek riskli HPV tipleri positiv çıktı. Smear ascus çıktı, kolposkopi kronik servisit ve Endoservikal glandüler hiperplazi çıktı en son leep oldum oda cin1/lsil ve cerrahi sınırlar negatif çıktı. Herkes aşıyı ol diyor kafam karıştı tanesi 3250 tl üçlü aşı bu.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun bende hpv vardı cin 3 tende leep oldum hpv varken profesörüm mutlaka aşıyı olmamı söyledi 3 doz 1.5 sene sonrada hpv yi yendim
Benim jinekoloji onkoloji bölümündeki Prof. Doktorumda gardasil 9 aşısını tavsiye etti. En baştan yüksek riskli HPV tipleri positiv çıktı. Smear ascus çıktı, kolposkopi kronik servisit ve Endoservikal glandüler hiperplazi çıktı en son leep oldum oda cin1/lsil ve cerrahi sınırlar negatif çıktı. Bazıları aşıyı ol diyor kafam karıştı tanesi 3250 tl, kimide gerek yok zaten hpv yüksek riskli tiplerden birini kapmışsın diyor.

Benim jinekoloji onkoloji bölümündeki Prof. Doktorumda gardasil 9 aşısını tavsiye etti. En baştan yüksek riskli HPV tipleri positiv çıktı. Smear ascus çıktı, kolposkopi kronik servisit ve Endoservikal glandüler hiperplazi çıktı en son leep oldum oda cin1/lsil ve cerrahi sınırlar negatif çıktı. Bazıları aşıyı ol diyor kafam karıştı tanesi 3250 tl, kimide gerek yok zaten hpv yüksek riskli tiplerden birini kapmışsın diyor.
Ben olmanızı tavsiye ederim

Merhaba herkese ben sitede yeniyim. Aralık ayı gibi genital bölgemde ufak 4 5 tane sigil olduğunu farkettim ve hemen kadın doğum doktoruna gittim. Doktor hanım lazer ile bazı sigillerimi yaktı fakat acısına dayanamadım ve normalde genital bolgemi hep ağda ile alan biriyim yani agdadan bile kat kat fazla agridi. Dermatologlar da sigilleri ozonla dondurma tedavisi uyguluyormus sanırım ikisini de deneyimleyen varsa eğer hangisi daha az acılı? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Bende karar veremedim ve aşıdan korkuyorum yan etkisi olursa diye herşeye alerjim var ve hpvliyim olsam fayda edecek mi diye kuşkuluyum bilemiyorum. Geçmiş olsun benim en son smear temiz kolposkopide bakınca da cin1 gibi dedi biyopsi temiz geldi geldi 6 ay sonra hpv testi yapalım şuan tek istediğim şey senden aşı dedi napcazzzz

Bende karar veremedim ve aşıdan korkuyorum yan etkisi olursa diye herşeye alerjim var ve hpvliyim olsam fayda edecek mi diye kuşkuluyum bilemiyorum. Geçmiş olsun benim en son smear temiz kolposkopide bakınca da cin1 gibi dedi biyopsi temiz geldi geldi 6 ay sonra hpv testi yapalım şuan tek istediğim şey senden aşı dedi napcazzzz
Ben 15.8. de vuruldum bi yan etkisi olmadı.

X