Hpv Aşısı Zararlı Mı? Hpv Olan Birine Neden yapılır?

Bensu0323

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2024
23
4
28
Arkadaşlar smear sonucum lsil geldi doktor eşimle beraber hpv aşısı yaptırmamızı istiyor ama korkularım var ve şuan bende zaten hpv var aşı ne işe yarayacak bilgisi olan lütfen yazsın

Aşının korkulacak hiçbir şeyi yok aşıdan değil hpv’den korkun. Virüsü tekrar almanızı engeller ve virüsü atlatmanıza yardım ettiğine dair çalışmalar yapılıyor

Aşının korkulacak hiçbir şeyi yok aşıdan değil hpv’den korkun. Virüsü tekrar almanızı engeller ve virüsü atlatmanıza yardım ettiğine dair çalışmalar yapılıyor
ya ben birkaç yorum okudum sıkıntı yaşayanlar olmuş yan etkisinden korkuyorum o yüzden sormak istedim

Arkadaşlar smear sonucum lsil geldi doktor eşimle beraber hpv aşısı yaptırmamızı istiyor ama korkularım var ve şuan bende zaten hpv var aşı ne işe yarayacak bilgisi olan lütfen yazsın
Sizce bulunan türü dışındaki türlere karşı koruyor. Bir zararı da yok. Ben de koruma amaçlı 3 doz yaptırdım. Kafanız rahat olur

Öyle bir şey yok. Hiç ilişki yaşamadan yaptırmak daha iyi ama şimdi de yaptırsanız kar
İki tane Prof jinekolojik onkoloji doktoru da bana aynısını dedi “hiç ilişki yaşamamış virüsü hiç almamış birisine aşıyı öneriyoruz, virüs alındıktan sonra bir etkisi yok” dediler. O yüzden ben kızım ve oğullarım 15-16 yaşına gelince yaptıracağım nasipse.

İki tane Prof jinekolojik onkoloji doktoru da bana aynısını dedi “hiç ilişki yaşamamış virüsü hiç almamış birisine aşıyı öneriyoruz, virüs alındıktan sonra bir etkisi yok” dediler. O yüzden ben kızım ve oğullarım 15-16 yaşına gelince yaptıracağım nasipse.
Benim doktorum da aşının kanser ve sivil yapan 9 türüne karşı koruduğunu, ne olursa olsun yapılması gerektiğini söyledi. Ben de oğluma 9 yaşında ilk dozunu yaptıracağım. Keşke daha önce bilseydik de biz de öncesinde olsaydık. Artık zararın neresinden dönülürse kardır deyip yaptırdım ben.

Bir de 9 türünün tamamını kapmış olmak imkansız. En azından kapmadığımız türlere karşı koruyor

ya bana etkisi yok demedi ama diğer bulaşmayan türlerine karşı etkili olur dedi. Bende bana zaten bulaşan türler bulaştı eşimle tek eşliyiz geçmişten bulaştı bundan sonra diğer türler nasıl bulaşacak dedim :KK70: meğer öyle olmuyormuş pinpon etkisi dedi farklı türler senden ona ondan sana gelme ihtimali var falan dedi :KK70:

Benim doktorum da aşının kanser ve sivil yapan 9 türüne karşı koruduğunu, ne olursa olsun yapılması gerektiğini söyledi. Ben de oğluma 9 yaşında ilk dozunu yaptıracağım. Keşke daha önce bilseydik de biz de öncesinde olsaydık. Artık zararın neresinden dönülürse kardır deyip yaptırdım ben.
Aynen ben de gençken bilseydim de yaptırsaydım diyorum. Neyse artık bilinçliyiz hiç olmazsa

evet doktorda aynısını söylüyor ama az önce birisiyle mesajlaştım aşı olduktan sonra negatife dönmüş sonra tekrar pozitif ve aynı tipler tekrar gelmiş
Kaptığın form tehlikeli türlerden değilse gidip gelebilir. Bu aşı da zaten sadece 9 türüne karşı koruyor. Diğer türlere karşı (yaklaşık 90 tür) korumuyor.

Bağışıklığınızı güçlendiriyor ve ilerlemesini durduğuna dair bazı makale ve çalışmalar var yaptırın sonra ücret iadesi alın dava ile

Hpv çocukluk çağı aşısıdır. Ama kapsanız da yaptırabilirsiniz virüs yükünü azalttığı söyleniyor. Ben yaptırdım.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun bende hpv vardı cin 3 tende leep oldum hpv varken profesörüm mutlaka aşıyı olmamı söyledi 3 doz 1.5 sene sonrada hpv yi yendim

X