Hpv 31

hrb22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2016
97
54
Herkese merhaba
Geçen hafta smear testi için gittiğimde doktorun hpv testi de yapalım demesiyle test yaptırdım ve hiç beklemediğim bir şekilde hpv pozitif tip 31 olarak geldi.İnanın o kadar üzgün ve mutsuzum ki ne yapacağımı bilmiyorum.Smear testim daha çıkmamış muhtemelen haftaya çıkarmış.O çıkana kadar nasıl geçecek günler ne yapcam hiç bilmiyorum.Bu virüsten nasıl kurtulcam? Neler beni bekliyor o kadar strese girdim ki anlatamam.32 yaşındayım.Bekarım.Şu anda bir erkek arkadaşım var ve ona nasıl söylerim nasıl tepki verir her şey beni çok geriyor.Kimden ne zaman kaptım ondan da emin değilim.
Hpv 31 pozitif olup da negatife dönen oldu mu? Ne kadar sürede döndü? Smear testim negatif çıkarsa ne olacak ya da o da pozitifse beni neler bekliyor?
Aynı durumu yaşayan varsa yardımlarınızı bekliyorum.Sevgiler

Genellikle cinsel ilişkiden bulaştığını biliyorum. Herhangi bilgim yok. Üstte kalsın diye yorum yapıyorum. Tecrübesi olanlar yardımcı olur. Geçmiş olsun

Herkese merhaba
Geçen hafta smear testi için gittiğimde doktorun hpv testi de yapalım demesiyle test yaptırdım ve hiç beklemediğim bir şekilde hpv pozitif tip 31 olarak geldi.İnanın o kadar üzgün ve mutsuzum ki ne yapacağımı bilmiyorum.Smear testim daha çıkmamış muhtemelen haftaya çıkarmış.O çıkana kadar nasıl geçecek günler ne yapcam hiç bilmiyorum.Bu virüsten nasıl kurtulcam? Neler beni bekliyor o kadar strese girdim ki anlatamam.32 yaşındayım.Bekarım.Şu anda bir erkek arkadaşım var ve ona nasıl söylerim nasıl tepki verir her şey beni çok geriyor.Kimden ne zaman kaptım ondan da emin değilim.
Hpv 31 pozitif olup da negatife dönen oldu mu? Ne kadar sürede döndü? Smear testim negatif çıkarsa ne olacak ya da o da pozitifse beni neler bekliyor?
Aynı durumu yaşayan varsa yardımlarınızı bekliyorum.Sevgiler
Merhaba öncelikle geçmiş olsun 18 aydır bu hpv belası ile uğraşıyorum bende siğillerde vardı ve tip 51 ile 66 pozitif etkisi oldu mu emin değilim ama 18 ayda 3 defa smear yapıldı 3 ü de temiz hiç bir belirti yok hpv ye dair birde Propolis kullandım. Ama 18 aylık tecrübeme dayanarak söylüyorum siğil çıkması daha kötü bir şey bence psikolojik ve maddi açıdan üstelik siğil yapan türlerin kanser riski olmamasına rağmen söylüyorum bunu çünkü o görüntü acayip moral bozuyor ve sürekli yaktırmak zorunda kalıyorsun bende siğil olmasa diğer tipler olsa emin ol hiç takmazdım çünkü sürekli kontrol ile takip ediliyor zaten herhangi bir olumsuzlukta erken müdahale olacak ki o seviyelere bağışıklığa dikkat edildiği sürece gelinmiyor benim önerim ( 2 Prof 1 doçent 3 operatör kadın hastalıkları uzmanına muayene oldum ) multi vitamin takviyesi , beta glucan, imkan varsa Ahcc (çok pahalı) ,Propolis kullanmam burada en önemli ve kilit nokta bağışıklığın güçlü olması doktorların çoğunluğu 2 yılda vücuttan atılabileceği görüşünde ki ben doktoruma aşırı güveniyorum kendisi hem kadın hastalıkları hemde genel cerrahi alanında profesördür Türkiye’de tektir bu konuda ve jinekolojik onkoloji ile ilgileniyor yalnızca doğum vs. Gibi alanlarda çalışan bir doktor değil yani o yüzden söylediklerine güveniyorum ondan aldığım bilgilerle size bu tavsiyeleri veriyorum umarım atlatırsınız

X