Hpv 16 cın 3 konizasyon lütfen yardımmm

Fezagurumi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2024
19
7
27
Arkadaşlar merhaba bugün size hem henüz sonuçlanmamış hpv serüvenimi anlatacağım hemde bilgi sahibi olan varsa yardım isteyeceğim. Umarım hem yardımcı olurum hemde yardımı bulurum 🙏.
Yaklaşık bir buçuk yıldır düzensiz adet kanamaları kramplar yaşıyordum son zamanlarda o kadar arttı ki 1 ay kesintisiz adet olduğum bile oldu ama ben zor günler geçirdiğim için stresten olduğunu düşündüm bir süre sonra bu kasık ağrıları ilişki sırasında olmaya başladı canım çok yanıyordu ve artık en son nisan ayında ilişki sırasında kan geldi ve doktora gittim devlet hastanesinde Dr smear testi istedi sonuç LSIL ve ASCH geldi beni hemen büyükşehirde şehir hastanesine sevk ettiler onkolojiye kolposkopik biyopsi ve hpv testi için ancak yaşım genç olduğu için (27) üniversite eğitim araştırmaya sevk edildi. Hpv testim yapıldı ve maalesef 16 51 52 pozitif geldi bu arada tek eşliyim ve 4 yıllık evliyim evlilikten önce cinsel hayatım yoktu. Bu sonuçla hemen kolposkopik biyopsi yapıldı ve yine malesef cin3 geldi zaten biyopsi sırasında doktor her sonuca hazırlıklı olmam gerektiğini ilerlemiş olduğunu söylemişti. Bu sonuçla tabiki leep önerdi Dr. Ancak annemin içi rahat etmediği için birde özel hastanede daha önce doğumumu yaptıran profösöre gittik o da leep işleminin yetersiz olabileceği ve ikinci operasyon gerekebileceği ihtimaline vurgu yaparak konizasyon yapılması gerektiğini ve patolojiye gönderip çıkan sonuca göre cerrahi sınırlar temiz gelmezse Rahim alınması gerektiğini ancak bu arada tüp bebek yapmam için zaman tanıyabileceğini söyledi bende doktoruma güveniyorum ve önümüzdeki hafta konizasyon ameliyatı için hastaneye gideceğim. Bu arada eşimde ve bende kesinlikle siğil yok siğil siz bir türmüş. Kafamdaki soru ise şu aranızda daha önce konizasyon yaptırıp sonuç cerrahi sınırlar temiz geldiği durumda Hamile kalan ve doğum yapan var mı doktor neden tüp bebek dedi anlamadım eşimden bu virüs tekrar bulaşmasın diye mi yoksa doğal yollarla Hamile kalamayacağım için mi doktora sormayı unuttum o şaşkınlıkla. Birde konizasyon yaptırıp cerrahi sınırlar temiz değildir sonucunu alan oldu mu o zaman süreç nasıl ilerleyecek ve o sonuç kanser demek mi lütfen yardım edin kızlar çok uzun yazdım okuduğunuz için teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum.....

İşlemler bitti konuyu güncelliyorum..

Kızlar konizasyon yapıldı patoloji sonucu cin 1 olarak çıktı doktorum küçük bir noktanın cin 3 olabileceğini onunda biyopsi sırasında alınmış olma ihtimalini yüksek olduğunu söyledi. Konizasyon sonrası bakılan parçada da çok küçük bir noktada cin 1 tespit edilmiş sadece. Bundan sonra 6 ayda bir izlem düzenli yaşam sağlıklı beslenme multivitamin destekleri önerdi umarım sonuç bekleyen herkes aydınlığa kavuşur hepinize destek ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun. Çok yakında böyle bir haber de ben aldım. Çok uzun zaman sonra eşimle 2. çocuğumuzu yapmayı düşünmeye başlamıştık. Ben de hiçbir belirti olmadı. Regl döneminde basım ağrıyordu ona baktirmaya gitmisken smear testi de yaptırayım gibi bir durum oldu. Çıkan sonuca çok şaşırdım. En agresif olan hpv 16 pozitif çıktı, hsil tespit edildi. İnsanı çok geren bir haber. Bebek için doktora sorduğumda leep sonrası doktor sizi daha doğru yönlendirir, sezaryen ile doğum yapma ihtimaliniz yüksek dedi. Neden sezaryen dediğimde düşük de olsa virüsün bebeğin ses tellerine yerlesebilecegini söyledi. Ama sanıyorum hpv 16 doğurganlığı azaltiyormus. O şekilde bir şeyler okudum. Aşıları olmayı düşünüyor musunuz? Bizim için öncelik şu anda aşılar galiba.

Ben hpv16 cin2 ile konizasyon oldum ve sonuç cin3 ve cerrahi sınırlar temiz geldi. 3 çocuğum var zTen başka çocuk düşünmüyorum. Doktorum “düşünseniz de gebeliğe bir etkisi yok” demişti. Ben iyi doktorda oldum ne hissettim ne bi şey. 1 hafta sonra kontrolüm var umarım iyileşmişimdir. Darısı başınıza. Doktorunuz sizi çok korkutmuş. Kanser çıkarsa eğer sonuç o sebeple hemen gebe kalıp tedaviye öyle başlanır demek istemiştir bence

Ben hpv16 cin2 ile konizasyon oldum ve sonuç cin3 ve cerrahi sınırlar temiz geldi. 3 çocuğum var zTen başka çocuk düşünmüyorum. Doktorum “düşünseniz de gebeliğe bir etkisi yok” demişti. Ben iyi doktorda oldum ne hissettim ne bi şey. 1 hafta sonra kontrolüm var umarım iyileşmişimdir. Darısı başınıza. Doktorunuz sizi çok korkutmuş. Kanser çıkarsa eğer sonuç o sebeple hemen gebe kalıp tedaviye öyle başlanır demek istemiştir bence
Konizasyon sonrası smear raporundan farklı bir sonuç çıkabilir mi yani?

Smear sonucunu yeni aldım. Aslında terminolojiye çok hakim degilim. Smear testi yaptırdım. Onun raporu çıkmıştı. Hpv16 positive, hsil, kanser hücresine rastlanmadı olarak. Jinekolojik onkoloji ye randevu aldım, sanırım orda konizasyon yapacaklar. Şu anda en büyük korkum; test eksik sonuç vermiş aslında kansermis demeleri. Size de çok geçmiş olsun.

Size de çok geçmiş olsun umarım sizede temiz sonuç çıkar teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun. Çok yakında böyle bir haber de ben aldım. Çok uzun zaman sonra eşimle 2. çocuğumuzu yapmayı düşünmeye başlamıştık. Ben de hiçbir belirti olmadı. Regl döneminde basım ağrıyordu ona baktirmaya gitmisken smear testi de yaptırayım gibi bir durum oldu. Çıkan sonuca çok şaşırdım. En agresif olan hpv 16 pozitif çıktı, hsil tespit edildi. İnsanı çok geren bir haber. Bebek için doktora sorduğumda leep sonrası doktor sizi daha doğru yönlendirir, sezaryen ile doğum yapma ihtimaliniz yüksek dedi. Neden sezaryen dediğimde düşük de olsa virüsün bebeğin ses tellerine yerlesebilecegini söyledi. Ama sanıyorum hpv 16 doğurganlığı azaltiyormus. O şekilde bir şeyler okudum. Aşıları olmayı düşünüyor musunuz? Bizim için öncelik şu anda aşılar galiba.
Evet aşıları yaptıracağız ben 3 doz eşim 1 doz ancak biraz maliyetli ameliyattan sonra yaptırabileceğim

Smear sonucunu yeni aldım. Aslında terminolojiye çok hakim degilim. Smear testi yaptırdım. Onun raporu çıkmıştı. Hpv16 positive, hsil, kanser hücresine rastlanmadı olarak. Jinekolojik onkoloji ye randevu aldım, sanırım orda konizasyon yapacaklar. Şu anda en büyük korkum; test eksik sonuç vermiş aslında kansermis demeleri. Size de çok geçmiş olsun.
Hiç stres yapmayın. Çok iyi bir doktor bulun. Evet konizasyon sonucu asıl sonuç. İnşallah temiz çıkar. Smearlerim hep temiz çıkardı ama boş resmen. Smearlere güvenim yok benim artık. Korkmayın diyorum ama biliyorum içiniz içinizi yiyor. Araştırmayın. Sakin kalın. İnşallah temiz çıkacaktır

Hiç stres yapmayın. Çok iyi bir doktor bulun. Evet konizasyon sonucu asıl sonuç. İnşallah temiz çıkar. Smearlerim hep temiz çıkardı ama boş resmen. Smearlere güvenim yok benim artık. Korkmayın diyorum ama biliyorum içiniz içinizi yiyor. Araştırmayın. Sakin kalın. İnşallah temiz çıkacaktır
Aslında pek stres yapmıyorum ama bir an önce sonum iyi ya da kötü çıksın istiyorum belirsizlik sevmiyorum

Sizin doktorunuz hangi şehirde? Önerir misiniz?

Merhaba , benim de hpv 16 pozitif , hsıl, cın3 , kolposkopi sonrası konizasyon yaptırdım. Bebek düşündüğüm için eşimle check up yaptırmaya karar verdiğim esnada smear testinde cın3 sonucunu görmüştüm. Haliyle cok üzülmüştüm. Şimdi konizasyondan bu yana 8 ay geçti, cerrahi sınırlar temiz geldi. Operasyondan 2.5 ay sonra korunmayı bıraktık eşimle. Aşağı yukarı 5. Bebek denememiz. Henüz olmadı. Ama bu süreçte bu platformdan kadınlar mesaj atmıştı , bebeği olanlar vardı. Doktorum hpv’nin doğurganlığı etkilediği hakkında bir şey demedi. Hatta bir kaç doktora daha sordum , muayene oldum klomen başladık , yumurta takibi yapıyoruz vs. Bu aydan ümitliyim. Korkulacak bir durum yok. :)

Umarım iyi çıksın.
Amin inşallah canım teşekkür ederim
Merhaba , benim de hpv 16 pozitif , hsıl, cın3 , kolposkopi sonrası konizasyon yaptırdım. Bebek düşündüğüm için eşimle check up yaptırmaya karar verdiğim esnada smear testinde cın3 sonucunu görmüştüm. Haliyle cok üzülmüştüm. Şimdi konizasyondan bu yana 8 ay geçti, cerrahi sınırlar temiz geldi. Operasyondan 2.5 ay sonra korunmayı bıraktık eşimle. Aşağı yukarı 5. Bebek denememiz. Henüz olmadı. Ama bu süreçte bu platformdan kadınlar mesaj atmıştı , bebeği olanlar vardı. Doktorum hpv’nin doğurganlığı etkilediği hakkında bir şey demedi. Hatta bir kaç doktora daha sordum , muayene oldum klomen başladık , yumurta takibi yapıyoruz vs. Bu aydan ümitliyim. Korkulacak bir durum yok. :)
İyi olmanıza çok sevindim umarım bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız

X