HPV 16/18 VE TEHLİKELİ TÜRLERİ

benaleyna

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2022
32
7
24
Herkese merhabalar HPV belasına dahil olanlardan birisiyim bende. Bu chati açmamdaki sebep atlatanlar varsa nasıl atlattı, insanların psikolojileri, bildiğimiz şeyleri birbirimize aktarmak ve bu lanet virüsü yenmek. Ben şuan 16,18 pozitifim. 3 doz gardasil aşısı vuruldum. Bunun dışından neler yapmamız gerekiyor? Hem psikolojik hem de maddi açıdan çok zor bir süreç. Birbirimize yardımcı olalım lütfen.
GÜNCELLEME:KURTULDUM LANET VİRÜSTEN :)))))))

Son düzenleme:
Gittim. Kolposkopi tapıldı. Hemüz bişey demediler. Acaba sonuç çıkınca mı diyecekler. Şuan sadece kaygı, korku içinde bekliyorum.
Merhaba
Öncelikle hiç stres olma. Beyninde buna herkesin yakalandığını ve atlatabildiğine inandır bende kaç haftadır stres yaptım sadece hpv değil bir çok ağrıya sebep oldum. Kendine bu kötülüğü yapma. Benim arkadaşım da 16 var hatta 18 ve bir tehlikeli tip daha var. Cın 3 olan tanıdıklarım var hatta arasında hamile olan da .. Bu hastalığı yükselten stres düşürün ise bağışıklık. Kendime de diyorum buna inanırsam kendimi inandırırsam uzun bir yol almış olcam

Benim hpv maceram şöyle başladı, adet düzenliği ve cinsel ilişki sırasında aşırı kanama .3 farklı kadın doğum uzm .gittim sadece smear testi yapıldı ve sonuç temizdi, âmâ kanamalarım geçmediği için en son farklı bir uzmana gittim ve hpv testi yapıldı ve sonuç pozitif çıktır. Dünde hpv tipi belirmek için test verdim ve yine smear verdim, sonuçların çıkmasını bekliyorum. Umarım hpv tipim zararsız olandır ve smear testim olumlu bir sonuç verir.

Benim hpv maceram şöyle başladı, adet düzenliği ve cinsel ilişki sırasında aşırı kanama .3 farklı kadın doğum uzm .gittim sadece smear testi yapıldı ve sonuç temizdi, âmâ kanamalarım geçmediği için en son farklı bir uzmana gittim ve hpv testi yapıldı ve sonuç pozitif çıktır. Dünde hpv tipi belirmek için test verdim ve yine smear verdim, sonuçların çıkmasını bekliyorum. Umarım hpv tipim zararsız olandır ve smear testim olumlu bir sonuç verir.
Merhaba bende aynı şikayetlere sahibim bir yıldır ilikide kanama 3 kanamiyorsa bir kaniyordu iki smear yaptırdım temiz çıktı yara vs yok ama ben 4 yıllık iliskimde ilk.tanistigimizda siğil varmış hemen tedavi oldu ama bana da bulaştı sanırım 4 yıl geçti üstünden son 1 yıl iliskide kanama şikayetim dün bende hpv testi taptırdim endişeyle bekliyorum , kac günde çıktı.sizin sonuc

Merhaba smear testim negatif fakat hpv tip 16 çıktı. Sonuçlarım 1 haftada çıktı. Kanamalarımın nedeni ise muhtemelen siğillerden kaynaklı olduğu söylendi. Doktorum 6 ayda 1 smear testi yaptırmamı belirtti. Kanamaların durması içinde yakma işlemi yaptıracağım.

Merhaba smear testim negatif fakat hpv tip 16 çıktı. Sonuçlarım 1 haftada çıktı. Kanamalarımın nedeni ise muhtemelen siğillerden kaynaklı olduğu söylendi. Doktorum 6 ayda 1 smear testi yaptırmamı belirtti. Kanamaların durması içinde yakma işlemi yaptıracağım.
Merhaba kolnoskobi istedi mi doktorunuz bende tip45 yüksek riskli fakat bana gerek yok 3 ayda 1 smear testi yaptirman yeterli dedi.

Gecmis olsun..Kaç yaşındasınız acaba?

Teşekkür ederim 34 yaşındayım. Dün sedasyon ile dondurma ve yakma işlemi gerçekleşti ağrı yada faklı bir durum oluşmadı. Tip 16 olduğu içinde gardasil aşı önerdi doktorum, 3 doz onu yaptıracağım. Bunları yazma nedenim bu durumda olan başkaları da varsa, konuyla ilgili bilgi edinmelerini sağlamaktır.

Teşekkür ederim 34 yaşındayım. Dün sedasyon ile dondurma ve yakma işlemi gerçekleşti ağrı yada faklı bir durum oluşmadı. Tip 16 olduğu içinde gardasil aşı önerdi doktorum, 3 doz onu yaptıracağım. Bunları yazma nedenim bu durumda olan başkaları da varsa, konuyla ilgili bilgi edinmelerini sağlamaktır.
Anladim
Gecmis olsun..Dondurme ve yakma işlemi nereye uygulandi acaba? Sigile mi yoksa rahim agzina mi?

Merhabalar, Gardasil'i vurdurmanız çok iyi bir miktar direnç kıracaktır. Tamamen engellemez ve yok etmez ama size bağışıklık hücreleriniz savaşırken yardımcı olur.
Takipte kalmanız çok önemli, 6/9 ayda bir duruma baktırmanız önemli. İhmal etmeyin
BU süre içerisinde de sağlıklı beslenmeye çalışın
Sİgara içiyorsanız kesinlikle bırakın ( bu kesin)
Hayatınızda stress yaratan insanları çıkartın. Kimse için değmez.
Egzersiz en büyük dopingtir. Kalp ritminizi hızlandıran egzersizler (koşular , hiit antrenmanları ) seratonin endorfini destekler bağışıklığı güçlendirir.
Ahcc'nin kanserojen hücreler üzerine hala %100 bilimsel olmamakla birlikte kanıtları var ama size zararı olmayacağından tüketin derim. Ancak ekonomik durumum gerçekten kalmadı diyorsanız onu biraz daha sonra tercih edip. İmmune sistem destekleyicileri ( beta glukan, çinko, c vitamini, d vitamini ( d vitamininiz düşükse mutttlakaaa takviye), propolis)
Bitki suları çayları mayları içmeyin. Bir işe yaramaz ama hayatınızda aşırı kahve tüketimi varsa yeşil çay ile değiştirebilirsiniz.
Yeşil çay anti-oksidan miss gibi.
Sarımsak soğan tüketmeye çalışın.
Ve güzel uyuyun. Uyku dünyada bize verilmiş iyileşme hediyesidir.
11 de uyumaya çalışın, hipofiz bezi aktivitesi önemli.
Ve onun bir virüs olduğunu unutmayın.
Sizin de kapı gibi bağışıklık sisteminiz olduğunu.
Merhaba Bende pozitifim aşı daha kötü yapıyormuş diye vurduramıyorum gercekten direnç kırıyormu

Ben de 34 yaşındayım ve tip 18’e sahibim. Doktorum direkt kolposkopi önerdi. Yaş 30’u geçince ve 16 ya da 18 varsa mutlaka kolposkopi olunmalı bunu en baba hpv ile ilgilenen onkolog jinekolog proflar doçentler söylüyor. Cin dediğimiz hücre değişikliği olmuş olabilir. Smear testlerinin %25-30 yanılma payı var. Smear testi temiz çıkıp kolposkopi biyopside cin tanısı alan var. 20’li yaşlarımızda olsak belki ama tüm dünyanın izlediği prosedür 30 yaş üstü kadınlara hangi yüksek tip çıkarsa çıksın smear temiz de olsa mutlaka kolposkopi. İzlediğim canlı yayınlar, doktorların kısa videoları vs hepsinde bu bilgiyi duydum. İnşallah kolposkopi yaptırmışsınızdır, çok geçmiş olsun. 💐

Merhaba
Öncelikle hiç stres olma. Beyninde buna herkesin yakalandığını ve atlatabildiğine inandır bende kaç haftadır stres yaptım sadece hpv değil bir çok ağrıya sebep oldum. Kendine bu kötülüğü yapma. Benim arkadaşım da 16 var hatta 18 ve bir tehlikeli tip daha var. Cın 3 olan tanıdıklarım var hatta arasında hamile olan da .. Bu hastalığı yükselten stres düşürün ise bağışıklık. Kendime de diyorum buna inanırsam kendimi inandırırsam uzun bir yol almış olcam
Bende hpv33 var ne yapcm

Ben de 34 yaşındayım ve tip 18’e sahibim. Doktorum direkt kolposkopi önerdi. Yaş 30’u geçince ve 16 ya da 18 varsa mutlaka kolposkopi olunmalı bunu en baba hpv ile ilgilenen onkolog jinekolog proflar doçentler söylüyor. Cin dediğimiz hücre değişikliği olmuş olabilir. Smear testlerinin %25-30 yanılma payı var. Smear testi temiz çıkıp kolposkopi biyopside cin tanısı alan var. 20’li yaşlarımızda olsak belki ama tüm dünyanın izlediği prosedür 30 yaş üstü kadınlara hangi yüksek tip çıkarsa çıksın smear temiz de olsa mutlaka kolposkopi. İzlediğim canlı yayınlar, doktorların kısa videoları vs hepsinde bu bilgiyi duydum. İnşallah kolposkopi yaptırmışsınızdır, çok geçmiş olsun. 💐
Bendede 16 ve 18 çıktı kolposkopi yapıldı cin3müş. Leep yapıldı. Çok korkuyorum. Boğaz gırtlak kanseri yada anüs kanseride yapıyormuş bu hpv 🥺

X