Hoşbeş Sayfası

Aslı'cım doktordan yeni geldim efendim zorlamaya bağlı kasta içi sıvı dolu ödem oluşmuş üstelik kireçlenme de varmış .
İlaç verdi birde sabah akşam havluya buzu sar yirmi dakika şiş olan yere tut dedi.Bir ay sonrada gel şayet bu sürede ağrı geçmezse ufak bir operasyon gerekebilir dedi.Buyur burdan yak diyorum.:KK51:

Başka birkaç problemim daha var ..demedim dimi , diyeyimde içimde kalmasın bari..
Ameliyat öncesi tetkiklerde kalp doktoru ciğerin su toplamış hemen tuzu kesiyorsun dedi güya tuzsuz yersem ciğerimin suyu gidebilirmiş.:KK1:(gülüyorum artık).Bana günah yahu tam onbir gündür tuzsuz yiyorum.:KK43:
Kalbimde hep ertelediğim kalp kapakcık problemi de ortaya çıktı .
Bu cumartesi de bunlar için gidicem doktora .Kalp te çok önemli ama özellikle ciğerdeki suyu merak ediyorum .
Yinede şükür bu günümüze Allah beterinden korusun inşallah.

Nzara ben de inanırım Aslı'cım. Evveli zamanda üzeri çiçekten görünmeyen
küpeli çiçeğimiz vardı oturmaya gelen komşu ay ne güzelmiş demesiyle daha onun yanında tek tek çiçeklerini dökmeye başlamasıyla bir tek sapı kaldı.
kadın da şaşırdı ay ne oldu buna diyebildi ancak .Rahmetli annemde arkasından verdi veriştirdi kem gözlü gelmez olasıca...:KK1:

Geçmiş olsun Mukaddes ablam. Niye öyle oldun ki? İnşallah önemli birşey değildir. Merak ettim, bizi habersiz bırakma.

Sağ ol Selen''im :KK16:Zorlamadan olmuş. Çok önemli bişey değilmiş ödem ve kireçlenme varmış voltaren buz tedavisi verdi geçmezse , bir ay sonraya kireç için ufak operasyon gerekebilir dedi.Bakalım inşallah geçecek .

Abla bu ne yahu her tarafın dökülüyor:)Bacak o kadar önemli değil ilaçlarla geçer de sen kalbine dikkat et.O çok önemli.Ciğerin niye su toplamış ki.Üşüttün herhalde.Hay Allah bir başladı mı peşinden diğerleri de geliyor.Toptan çekap işte iyi yönden bakmak lazım:)İyi bak kendine abla.:KK19:

muko ablacim bunlar careli dertler.Allah caresizlerden esirgesin hepimizi.sevgili yengecim de ne zaman bir rahatsizligi ciksa " ay bu yastan sonra kizamik , kabakulak olacak degiliz ya " der hep :)) seneler gectikce insan benim ruhum genc dese de vucut sinyaller veriyor iste.
ben de fizik tadavi oldum ama biraz yorulunca belim hala agriyor.eskiden uykumda agriyordu simdi gun icinde agriyor.

Filizcim, doğru demiş yengen, kabakulak olacak halimiz yok ya bu yaştan sonra.:KK1:
Geçmişler olsun Mukaddes ablam.
Aslıcım merhaba canım.

muko ablacim bunlar careli dertler.Allah caresizlerden esirgesin hepimizi.sevgili yengecim de ne zaman bir rahatsizligi ciksa " ay bu yastan sonra kizamik , kabakulak olacak degiliz ya " der hep :)) seneler gectikce insan benim ruhum genc dese de vucut sinyaller veriyor iste.
ben de fizik tadavi oldum ama biraz yorulunca belim hala agriyor.eskiden uykumda agriyordu simdi gun icinde agriyor.

Amin canım Allah çaresizinden korusun hepimizi.

Tekrar doktora gitsen fiziğin faydasını görmemişsin demek.

Abla bu ne yahu her tarafın dökülüyor:)Bacak o kadar önemli değil ilaçlarla geçer de sen kalbine dikkat et.O çok önemli.Ciğerin niye su toplamış ki.Üşüttün herhalde.Hay Allah bir başladı mı peşinden diğerleri de geliyor.Toptan çekap işte iyi yönden bakmak lazım:)İyi bak kendine abla.:KK19:

Bildiğin gibi değil fena halde döküldüm Aslı'cım.:KK1: Şaka bi yana o kadar da kötü değilim beaaa :21:
yok sordum üşütmekten değiş tuzu fazla yediğimden olmuş , ondan tuzsuz yiyeceksin dedi .

Sağ ol canım benim hepimiz iyi bakalım kendimize.:KK16:

Selenim, nasıl oldun? öff öf. Bitsin gitsn artık inşallah şu dert başından. Allah başka sıkıntı da yaşatmasın. Amen.

Aslı, döktürmüşsün yine. Valla maşallah. Beni sormuşsun. Dün kalp doktoruna gittim. İyi imiş kalbim. Önemli birşey yok dedi. O tuhaf kalp atımları enfeksiyondan olur, enfeksiyon geçince hala devam ederse gel dedi. Ayrıca, bu hastalık aşamasında bitki çaylarına bal kata kata 3 kavanoz balı kısa zamanda bitirdik. Pekmez vs. Zaten çok da yedim bu ara. Şekerim 108 çıktı. Normalde sınır 105. Geriye dönük 3 aylık şeker baktılar, o da biraz yüksek. Doktor bana sen resmen şeker hastasısın dedi zilli. Bugün de guatr değerimin biri yüksek diye dahiliyeye gittim. Şeker sonucunu da gösterdim. Enfeksiyondan dolayı guatrla ilgili oynama olmuş olabilirmiş. Şekerine tekrar 10 gün sonra bakalım dedi. Aslı, bir de senin gibi bu cici mamaları yapıp yesem ne olcem ben bilmiyorumm. 1 yıl içinde 1 kez kek yaptım. Yarın da kadın doğuma gidicem. Kistime myomuma baktıracam ne alemdeler. Üff bitsin artık inşallah şu doktor işleri.

Aslı'cım doktordan yeni geldim efendim zorlamaya bağlı kasta içi sıvı dolu ödem oluşmuş üstelik kireçlenme de varmış .
İlaç verdi birde sabah akşam havluya buzu sar yirmi dakika şiş olan yere tut dedi.Bir ay sonrada gel şayet bu sürede ağrı geçmezse ufak bir operasyon gerekebilir dedi.Buyur burdan yak diyorum.:KK51:

Başka birkaç problemim daha var ..demedim dimi , diyeyimde içimde kalmasın bari..
Ameliyat öncesi tetkiklerde kalp doktoru ciğerin su toplamış hemen tuzu kesiyorsun dedi güya tuzsuz yersem ciğerimin suyu gidebilirmiş.:KK1:(gülüyorum artık).Bana günah yahu tam onbir gündür tuzsuz yiyorum.:KK43:
Kalbimde hep ertelediğim kalp kapakcık problemi de ortaya çıktı .
Bu cumartesi de bunlar için gidicem doktora .Kalp te çok önemli ama özellikle ciğerdeki suyu merak ediyorum .
Yinede şükür bu günümüze Allah beterinden korusun inşallah.

Nzara ben de inanırım Aslı'cım. Evveli zamanda üzeri çiçekten görünmeyen
küpeli çiçeğimiz vardı oturmaya gelen komşu ay ne güzelmiş demesiyle daha onun yanında tek tek çiçeklerini dökmeye başlamasıyla bir tek sapı kaldı.
kadın da şaşırdı ay ne oldu buna diyebildi ancak .Rahmetli annemde arkasından verdi veriştirdi kem gözlü gelmez olasıca...:KK1:
Anaaaaam:KK14:Oyy kıyama ben Mukadesime. Yığrum, kalpdeki problem akciğerde su toplanmasına neden olmuş olabilir. Komşulukları var ya. Kalpten akciğere damar geçiyor. Ben de bilir bilmez konuşuyom işte. Hepsi geçer. Allah dermansız dert vermesin.
Bacağındaki sıkıntı da ameliyata falan gerek kalmadan geçer inşallah. Ameliyatta üşütüyorlar insanı soğuk yerde yatırıyorlar. Ya belin gider, ya bacağın. Geçer. Benim bacak eklemlerimde de tutukluk olmuştu. Açıyorum, kapanmıyor, takılmış gibi oluyor falan. Gitgide bir ağrı oldu ödem ağrısı gibi. 2 ayda geçti. Halen sağ kalçamda hafif ağrı var. Sanki morluk ağrısı gibi. Ciğerlerle uğraşmaktan baktıramadıydım. Kendi geçti çok şükür. Baksan benimki de kireçlenmedir. Çoooook geçmiş olsun.

Filiztoşum, yatağını değiştir sen. hakiki Visco yatak al. Ben de yataktan muzdaribim. Uzun süre yatarsam, belim ağrıyor. lakin, şimdi topluğne alacak durumum yok. Beklemede.

Aslıtoşum, çok geçmiş olsun. Üşütemeye bak. Hava da çok soğuk. Kimisi geceleri kaloriferi kapatıyor. Siz de yapyor musunuz öyle. Asıl gece insanın üstü açılıyor, haberi olmuyor. Dikkat et kendine

Son düzenleme:
Filiztoşum, sen istersin de mıhtar yapmaz mı hiç.

Buyursunlar efenim, sizler için Noel Babaya siparişler de verdim. Yalnız litfin, yılbaşından önce hediyelerinizi açmayınız. :nazar: Çamlı resmi mutlaka büyütün.

$ChristmasTree.jpg $a.jpg

Son düzenleme:
ellerin dert girmesin muhtarim ne guzel olmus cam agacimiz :))) hele kalplere bayildimmmmm.
yok ya yatagim yatas cok iyi.o viscolar sunger ya iki sene de cani cikar onlarin.

Mukaddes abla fazla tuzdan ciğerin su topladığını ilk defa duydum ve çok şaşırdım.Hiç bilmiyordum.Biz de baya tuzlu yeriz.Tuzsuz yemek de birşeye benzemiyor be:)

Filiz benim de belim ağrıyor yatakta yahu.Çok pişmanım alırken yataş almadığıma.Biraz daha kullanayım değiştireceğim.

Emel sen de dökülüyorsun yahu:)Bitki çayları aslında şekersiz içiliyor.Çaya katarken de çay çok sıcak değil ılık olacakmış.Balın etkisini mi ne öldürüyormuşmuş.Öyle birşeyler vardı.Ben de tatlı hastasıyım ama benim şekerim baya düşüktü.Vücutla ilgili birşey bence şekerin yükselmesi.Benim o kadar tatlı yemeye şimdiye çoktan şeker sınırını geçmem lazımdı.Bir yıl içinde bir kere kek mi.:KK53:Şaka mı bu.:KK1:Sen niye kilo alıyorsun ya bunları yemiyorsan.:KK53:

Geceleri kapatıyoruz biz de.Evin ekonomi bakanı öyle istiyor.:KK53:Fatura gelsin bu ay hiç kapatmadan deneyeceğiz bakalım ne olacak.Ben üstümü açmam da yaz kış her gün duş aldığım için üşütüyorum büyük ihtimalle.Öksürük geçti ses düzelmedi.

Hediyeler için çok teşekkürler.:KK19:Ne güzel yapmışsın.Özledik senin photoshoplarını.Ben yılbaşını bekleyemem oğa göre.:KK19:

Selen'ciğim.:KK19:

Aşk dizisi de kaldırıldı.Bu sene kimse dizi izlemiyor galiba.Çoğu dizi kaldırılacak bu gidişle.Aşk dizisinde birşey yoktu zaten.Başroldeki çocuk uyur gezer dolanıyordu ortalıkta yüzünde hep aynı ifadeyle.Timuçin Esen'in dizisi de pek tutmamış.İlk bölümü güzeldi aslında.Ne kötü bir oyuncu için.Kaç seneden sonra dizi yap tutmasın.Millet oyunculara değil senaryoya ve dizinin akıcılığına bakıyor artık.

Dün Derya Baykal'ın programında kadının biri şambali tatlısı tarifi verdi çok överek ve çok basit diyerek.Kadın anlatırken ben tatlıya başlamıştım bile.:KK1:Ama sonuç hüsran.Tabi o kadar az malzemeyle yapılan tatlı ancak o kadar olur.Bazı ahçıların saçını başını yolmak istiyorum.Bir de çok övünerek anlatmaz mı o tatlıyı.Kazara ahçı olmuşlar.Bir kek yapar yarısı kapta kalır.Onu sıyırmayı bile beceremez beceriksizler.:KK19:

Anaaaaam:KK14:Oyy kıyama ben Mukadesime. Yığrum, kalpdeki problem akciğerde su toplanmasına neden olmuş olabilir. Komşulukları var ya. Kalpten akciğere damar geçiyor. Ben de bilir bilmez konuşuyom işte. Hepsi geçer. Allah dermansız dert vermesin.
Bacağındaki sıkıntı da ameliyata falan gerek kalmadan geçer inşallah. Ameliyatta üşütüyorlar insanı soğuk yerde yatırıyorlar. Ya belin gider, ya bacağın. Geçer. Benim bacak eklemlerimde de tutukluk olmuştu. Açıyorum, kapanmıyor, takılmış gibi oluyor falan. Gitgide bir ağrı oldu ödem ağrısı gibi. 2 ayda geçti. Halen sağ kalçamda hafif ağrı var. Sanki morluk ağrısı gibi. Ciğerlerle uğraşmaktan baktıramadıydım. Kendi geçti çok şükür. Baksan benimki de kireçlenmedir. Çoooook geçmiş olsun.

Filiztoşum, yatağını değiştir sen. hakiki Visco yatak al. Ben de yataktan muzdaribim. Uzun süre yatarsam, belim ağrıyor. lakin, şimdi topluğne alacak durumum yok. Beklemede.

Aslıtoşum, çok geçmiş olsun. Üşütemeye bak. Hava da çok soğuk. Kimisi geceleri kaloriferi kapatıyor. Siz de yapyor musunuz öyle. Asıl gece insanın üstü açılıyor, haberi olmuyor. Dikkat et kendine

Olabülür mü acaba doktorum hekimim.:KK16:Gittiğim de sorayım bakiyim. Aslına bakarsan tuzun ciğerde su tutması bana da çok inandırıcı gelmedi yinede tıuzsuz yiyorum yedim diyebilmek için.Bakalım cumartesi ne diyecek olmadı bir kaç doktora daha gitmeyi düşünüyorum.Bacağımda iyileşir gibi sanki biraz şişlik var ama olsun ağrım yok çok şükür.

Bende sedyeden sedyeye yada yatağa koyarken bir pislik yaptılar diye düşünmüştüm :KK1:Çünkü ayılırken''kendinizi yukarı alıır mısınız 'dedi biri o arada bacağımı zorladılar herhalde. Senin ciğerlerden ne haber düzelebildin mi inşallah.Sana da geçmişler olsun yiğrum hepimizin tüm olumsuzlukları geçmiş olsun yeni yıla hepsini arkamızda bırakıp girelim inş.:KK16:

Mukaddes abla fazla tuzdan ciğerin su topladığını ilk defa duydum ve çok şaşırdım.Hiç bilmiyordum.Biz de baya tuzlu yeriz.Tuzsuz yemek de birşeye benzemiyor be:)

:

Bende ilk defa duydum Aslı'cım . Sorma birine hakaret etmek itiyorsan 'tuzsuz ye de''.
o derece kötü bir şey . Gerçi ben gözüm için kortizon aldığımda uzun süre tuzsuz yemiştim .
O günleri unutmuş olmalıyım ki bu sefer çok ağır geldi.Ne diyim bu günlerde geçer inş.

Son düzenleme:
Filiztoşum, sen istersin de mıhtar yapmaz mı hiç.

Buyursunlar efenim, sizler için Noel Babaya siparişler de verdim. Yalnız litfin, yılbaşından önce hediyelerinizi açmayınız. :nazar: Çamlı resmi mutlaka büyütün.

Eki Görüntüle 907180 Eki Görüntüle 907182

oyyyy canım yaaa :KK16:en üstede beni koymuş hani büyüyüm ya ondan demi :KK76:
Yanılız anlamadığım bişey var kalplere tıkladığımızda hediyelerimizi mi görücez şimdi.
Ayyy çok heyecanlı :21: Sen rahat ol Emel'im süprizi kaçmasın diye açmıyorum o vakit.

Merhaba kızlar, ben geldim.
İki üç gündür ortada yokum, farkındayım. Yurt dışından Türkçe yayın yapan bir haber sitesinde editörlük yani haber hazırlama işine girmiştim, yani bir deneyeyim dedim, yok çalışma şartları uymadı bana. Üç gündür yorgunluktan külçe gibi oldum, ücret de işe göre çok düşük. Şartların bana uymadığını, bırakacağımı söyleyeceğim.

Emelim bayıldım çam ağacına:KK9: Hediyeler için de çok teşekkür ederiz.:KK54: Yeni yıl hepimize çok güzel gelir inşallah. Sağlık, huzur,aşk, iş, para:KK34:

Merhaba kızlar, ben geldim.
İki üç gündür ortada yokum, farkındayım. Yurt dışından Türkçe yayın yapan bir haber sitesinde editörlük yani haber hazırlama işine girmiştim, yani bir deneyeyim dedim, yok çalışma şartları uymadı bana. Üç gündür yorgunluktan külçe gibi oldum, ücret de işe göre çok düşük. Şartların bana uymadığını, bırakacağımı söyleyeceğim.

Merhaba Selen'im :KK16: Denemen iyi olmuş ama dediğin gibi emeğinin karşılığını alamıyacaksan ne diye uğraşacaksın.

X