Jinekoloji Hormonlarım, hayatım alt üst oldu.

-Hopefull

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
489
294
Merhaba kızlar bir kaç ay önce konu açmıştım 17 Haziran da depo provera iğne yaptırdım ilk yaptırışımdı daha sonra inanılmaz derece de simsiyah akıntı gelmeye başlayınca doktora gittim doktor iğnenin rahim duvarını parçaladığını bu şekilde akıntının bundan olduğunu iğneden dolayı normal olduğunu söyledi ama bu 3 aydır ne çektiğimi ne siz sorun ne ben söyleyeyim vücudum ödem doldu Regl olamadım ama sürekli akıntı sürekli ped takmak zorunda kaldım, beyaz pantolona hasret kaldım bir de iğrenç bir koku olmuyor mu dayanamıyorum, pazartesi günü gece de eşimle normal korunmasız ilişki yaşadık içime boşaldı ben daha sonra iğneyi ne zaman yaptırdığımı hatırlayamayınca eşim Ertes72 aldı geldi onu kullandım. Meğer daha iğnenin 2 haftada daha koruması varmış ama hanımlar şuanda kasıklarımda bir kramp var vajinam aşırı kuru afedersiniz yara oldu kuruluktan canım acıyor bu iğneden sonra vücudunu normale sokan var mı nasıl soktunuz Allah rızası için yardımcı olun, doktor hep tıbbi terimlerle konışıyor normal diyor ama ben hiç normal değilim 3 ayda 7 kilo aldım psikolojim alt üst oldu

İğneyi siz doktor önerisiyle yaptırmadınız mı ?

Ben normalde aylık iğne kullanıyorum .
Bir ara bir defa üç aylık iğne kullandım be 4 ay regl olamadım ve doktora gittim ilaçla regl oldum.
Bir daha asla 3 aylık iğne kullanmam.
Düzenimin eskiye dönmesi neredeyse 6 ayımı aldı

Ilacla kurtuldum. Baska bir doktora gidin. Oncelikle gebelik testi yapiliyor(tümör olup olmadigini anlamak için), rahim zariniz olculecek ve muhtemelen ince gorunecek. Bunun sebebide düşük ostrojen salgilamanjz. Sonra ostrojen +progesteron verecek. Ilacin etkisi 6 aya kadar sürüyormuş.

Siz ne kadar sürede iyikeştinşz

Doktora danışarak yaptırdım bana bu yöntem daha konforlu gelmişti ahh ahh bilsem. Böyle olduğunu

Merhaba. Aylık iğneden memnun musunuz?

Gercekten konfor olarak en iyi yöntem diye düşünmüştüm ben de. Tabi yan etkilerini okuyana kadar.
Okuduktan sonra yaptirmamistim tabi ki.
Cok gecmis olsun.

Nasıl normale döndünüz peki

Gercekten konfor olarak en iyi yöntem diye düşünmüştüm ben de. Tabi yan etkilerini okuyana kadar.
Okuduktan sonra yaptirmamistim tabi ki.
Cok gecmis olsun.
Çok iyi yapmışsınız aldığım kilonun haddi hesabı yok resmen böyle adet görmek istiyorum

Geçmiş olsun

Aslında tüp bebeksiz bebek sahibi olamadığım için böyle konuları görünce kendimi çok şanslı hissediyorum

Geçmiş olsun

Aslında tüp bebeksiz bebek sahibi olamadığım için böyle konuları görünce kendimi çok şanslı hissediyorum
Allah istiyorsanız gönlünüzce versin inşallah, teşekkür ederim. Herkesin zamanlaması farklı 1 aylık evliyiz şu anda hiç düşünmüyorum

bu ne yahu
korunmak için bu kadar rezillik çekmeye gerek var mı? paşamız rahat edecek güzel hissedecek rahatça boşalacak diye sen vücuduna yaptığın kötülüğün farkında mısın?
takın kondomu geçin arkadaş, ödünüz patlıyorsa çocuktan o zaman sevişmeyin ne diyelim yani.
ama hiçbir kadın yapmamalı şunu kendine.
bir konunun eksileri, artılarını silip atıyorsa o konu sana yaramıyordur, nokta.
bu keyifsizlikle ilişkiye bile giremez ki insan.
3 ayda 7 kilo aldın adam zevk alsın diye, yarın öbür gün kilo aldın diye seni beğenmez böyleleri. demedi deme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…