Jinekoloji Hormonlarım, hayatım alt üst oldu.

Benim durumum farkliydi. Ben dogumdan sonra tekrar hamile kalmaktan cok korktugum icin ilk defa hormonal bir yontem denedim. Ondan once hep esim korunuyordu. Emzirdigim icin once baska bir tedavi denedik, ise yaramadi. Ikinci yöntem ile 1,5ayda kurtuldum. Spiral, dogum kontrol hapi, ignr falan bana gore degilmis. Baska bir doktor bulun. Hormon seviyeniz+endometrium kalinlginizi ölçülecek. Ha gecti ha gececek derken kanamam 6 ay sürdü, tedavi olmasam kanamam devam ederdi muhtemelen.

Kanamaniz gecene kadar igne, spiral, dogum kontrol hapi falan kullanmayin. Bunlarda kanama yapan yontemler oldugu icin iyice karmasik hale gelir.

Keşke hapı almasaydınız iyice mahvedecek sistemi. Bende yeni evliyken bir kez kullandım ertesi gün hapını aylarca adet olamadım da hapla oldum. Senelerdir de kondomla korunuyoruz. Yumurtlama günlerimi takip ediyorum o günler ilişki olmuyor. Hormanel hiçbirşey kullanmak istemiyorum çünkü.

Doktorunuzu degistirmenizi tavsiye ederim. 2 doktora gittim, yogun kanaman yok geçer dediler. En son gittigim doktor detayli ilgilendi, tahlil yapti
Peki sizce bu hafta olan ilişkiden gebelik riski olur mu Ertes72 de kullandım ayrıca iğnenin etkisinin bitmesine 1 hafta vardı

Geçmiş olsun. En iyisi spiral oh mis gibi taktırın kurtulun.
Konu sahibiyle ayni seyi yasadim. Doktorum bana spiral, hap, igne onermedi, esim korunmaliymis. Benim korunmam bana kanama olarak geri dönermiş. Konu sahibi sonrasinda spiral taktirdi yine kanamasi oldu, enfeksiyon gibi bsiey olmustu yanlis hatırlamıyorsam. Muhtemelen konu sahibinin bunyeside benim gibi tepki veriyor.

Bende ilk oğlumda taktırdım banada yaramadı kayma yaptı. Şimdikinde sorun yok .

Aylik İgne bulamiyordum ben kullanirken suan varmi piyasada bilginiz varmi

Aaaa ben hangi eczaneye girsem yok diyen olmadı.
Küçük bir yerde mi yaşıyorsunuz ?
Evet Düzce de yasiyorum ama bi dönem tatile gittim ordada bakmistik eczaneye ordada bulamamistim hatta bulunca 3-4 tane alıyordum. En son ocak 20 de vurdurdum suan bebek istiyoruz toplu aldigimdan 1 tane elimde vardi hatta arladasima verdim kullansin diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…