hormon testimin sonuçlarını değerlendirirmisiniz

Patricia

sil baştan başlamak gerek
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
2.892
13
43
kızlar hormon testimin sonuçlarını şimdi telefonla aldım. tabiki doktoruma göztericem sonuçları ama hastaneye gitmeden önce meraktan çatlmadan bana yorum yaparmısınız lütfeeeennnnn
fsh:5,92
lh: 3,95
prl:35,5
tsh:2,02

tabi doktorun daha iyi bilir ama bence gayet normal..sanki prolaktin biraz yüksek ama ben bilemem tabiki...inş bi sorun yoktur...

tabi doktorun daha iyi bilir ama bence gayet normal..sanki prolaktin biraz yüksek ama ben bilemem tabiki...inş bi sorun yoktur...

canım yüksek olunca ilaçla tedavi mümkünmü. ay acaba bundan dolayımı bebeğim olmuyor :KK43: aslında cumartesi günleri 1e kadar çalışıyorduk bende bu gun doktoru buna göre ayarlamıştım. şimdi birden bu gun 4e kadar çalışacağımızı öğrendim. tam zaten heycan hat safada dr gitmeyi beklerken birden akşama kadar iş yerinde olacağımızı öğrendim. hmm birde bu tahlilleri raglimin 3.günü yaptırdım. yaşım 28, regl düzensizliğim yok. yorumlarınızı bekliyorummm

canım hormon degerlerın prolaktın dısında gayet ıyı..ozellıkle fsh 5,92 yumurta rezervlerın cok ıyı gozukuyor..ama prolaktın hormonun bıraz yuksek gıbı..bunu doktorunla konussan ıyı olur..belkı bu hormonun etkısıyle hamıs kalamıyorsundur..cunku sut hormonu yumurtlamayı ve bebıs olmasını engelllıyor maalesef..bu hormonuda normal sevıyeye duusrmek cok kolay.ılacla dusuyor sakın endıselenme..bırde gogsune bak bakalım sut felan gelıyormu?
bu testlerı zaten adetın 3.gunu yaptırmak en guzelı canım..ınsallah bıran once hamıs kalırsın..sevgıler..a.s.

canım yüksek olunca ilaçla tedavi mümkünmü. ay acaba bundan dolayımı bebeğim olmuyor :KK43: aslında cumartesi günleri 1e kadar çalışıyorduk bende bu gun doktoru buna göre ayarlamıştım. şimdi birden bu gun 4e kadar çalışacağımızı öğrendim. tam zaten heycan hat safada dr gitmeyi beklerken birden akşama kadar iş yerinde olacağımızı öğrendim. hmm birde bu tahlilleri raglimin 3.günü yaptırdım. yaşım 28, regl düzensizliğim yok. yorumlarınızı bekliyorummm

ilaçla tedavi mümkün diye biliyorum ama tedavi edilmezse hamileliğe engel galiba..istersen doktorunla ayrıntılı konuş bebiş meselesini inş yüzün güler..ama prolaktin normal seviyeye düşmeden hamilelik zor sanki...bu arada yumurtalık rezervin iyi görünüyor..ay sanki prof.dr gibi konuştum...sırnaşık şey

kızlar süpersiniz yaaaaaa:)))) aslına bakarsanız geçen ay doktora muayne olduğumda , çokta fazla tatmin etmedi beni, buda bu sitenin bu kadar aydınlatıcı olmasından gerek sanırım :))))
mesela vaginal ultrasona aldı ve bi sorun gözükmüyor dedi. ama yumurtama çaltamış yada çatlamamıs falan bi bilgi vermedi e bende ılk defa gitmenın verdığı gerginlikle unuttum sormayın :) azda olsa rahatladım şimdi. yok göğüslerden süt gelmiyor canım. ayyy saat 4 olsada çıksam zaman geçmiyorrr uff bu gunu buldular fazla mesai yapacak:KK43:

selam kızlar, cumartesi hastaneye gittim ve tam anlamıyla sinir olup çıktım.
ben doktorun odasına girdim asistanı geldi ve aylin hanım biraz önce çıktı dedi, allahım dedim yaaaa hafta içi gelmem mumkun değil. ve doktorum da her cumartesi gelmiyor sadece 2haftada bir cumartesi günleri hastanede oluyor. neyse dedim başka dr yokmu bu sonuçları değerlendirecek. hilal diye bir doktora yönlendirdiler, kadın tam bir fiyasko, çok ciddi korkarsınız resmen. sonuca baktı, prolaktin yüksek dedi, direk işte rahim filmi, reglin 14 günü bilmem ne testi 21. günü bilmemne testi, eşinin sperm testi bunları getir gel dedi,heee birde beyin emarı istedi ki 100ün üstüne çıkmış olursa isteniliyormuş normalde!!!
yani tamam doktordur ister dedim ama resmen sadece ve sadece bir ticaret adamı gözüyle baktım kadına. insan bi konuşur rahatlatır yaw. bu kadınlar kulubu olmasa yanı beyin emarını isteyeceğini bile bile oraya gitmemiş olsam, apışıp kalrdım heralde, doktor öyle bi söylediki, bu konuyu bizim kadar azıcık bilmeyen biri olsa, tamam git öldün sen ama bu testleride yaptırda hastane biraz para kazansın son anda . resmen bunları hıssederdi. neyseki burda sizlerle herşeyin bilincine varıyorum ve doktorada hazırlıklı gidiyorum. şimdi kendi doktorum için bi iki hafta beklemem gerekecek ama onun güler güzü için beklenir napalım.
iyiki varsınız kızlar:)))

canım bence kendı doktorun test sonuclarını degerlendırme yapmadan hıc bırsey yaptırma..dedıgın gıbı kendı doktorunu 2 hafta bekle..a.s.

canım benim testleri normal çıktı ve dr söylediği yumurta rezervimin iyininde üstünde çok iyi olmasıymış.sana adetin 3, günü yaptırdığım sonuçlarımı yazıyorum karşılaştırabilirsin
fsh 5,82
LH 3,72
E2 74,2
PROLAKTİN 8,81
T3 2,77
T4 1,51
TSH 1,79

CANIM PROLAKTİNİN OLMASI GEREKEN ARALIK 1,9 İLE 25 ARASI OLMALIYMIŞ

sevgili patricia prolaktin hormonu sadece gebelikte yada depresif ilaçlarla yada hipofiz bezinin iyi huylu tümörlerinde yukselirmis..ama beyin emarı 100 den fazla olunca isteniyor benimde bir zamanlar yuksekti minicik bir ilacı var haftada 2 gun içiliyo zaten gebeliğe engel bi durumdur mutlaka ..ilaçları düzenli kullandım sıfırlandı yani düştü..benim yuksek çıkısı kimyasal bi gebelik geçirmiştim aylar önce onunla ilgiliydi ama çok geç anladı doktorlar..neyse geçmiş olsun inşallah hormon seviyen düşer ve gebe kalırsın

X