Hormon testime bakar mısınız

alpinannesiii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
43
11
31
Adetin 4.günü kan verdim
LH 11.1
FSH 20.3
Prolaktin 9.91
Dhea 436
Total testesteron 0.368
Estradiol 31.2

Neler oluyor anlamıyorum moralim çok bozuk eşimin memleketine geldik doktora gidemedim dertleşecek kimse de yok lütfen moral bozmadan yorumlar mısınız :/

Konu yukarı cıksın iyi bilen anlayan yorum yapsın ben cok anlamıyorum ama bazı hormon seviyeleri bozuk gibi. İyi bir doktora gidin pkos tanısı almış mıydınız? Adetler düzenli mi?

Konu yukarı cıksın iyi bilen anlayan yorum yapsın ben cok anlamıyorum ama bazı hormon seviyeleri bozuk gibi. İyi bir doktora gidin pkos tanısı almış mıydınız? Adetler düzenli mi?
Adetlerim düzenli zamanında olurum ortalama. 5-6 gün olurum ilk günleri yoğun geçer ama ikinci çocuğu düşündüğümüzden beri adetlerim bir iki gün önceden olmaya başladı stres mi yaptım bilmiyorum :/ moralim çok bozuk

Moral bozmayın. Fazla kilolarınız varsa guzel bir diyete başlayın. Mümkünse sabah veya aksam 1 saat kadar yürüyüş yapın. Emin olun hormonları dengeleyen en iyi şey sağlıklı beslenmek ve spor..

amh bakıldı mı? fsh çok yüksek. yumurtalama sağlıklı olmadığında görülür bu. yumurtalıklarınız sağlıklı çalışamadığı için vücut sürekli fsh üretiyor. 10 üzerine çıkması gebe kalma şansınız çok düsük demek maalesef. doktor ultrasonda bir sey dedi mi? reglinizin bi kaç gün erken veya gec geliyor olmasının çok bir anlamı yok. yine de düzenli kabul edilir.

Mayıs sonunda ölçtürmüştüm
FSH 8.7
LH 5.46

2.5 ayda ne olmuş olabilir hala anlam veremiyorum :/

Moral bozmayın. Fazla kilolarınız varsa guzel bir diyete başlayın. Mümkünse sabah veya aksam 1 saat kadar yürüyüş yapın. Emin olun hormonları dengeleyen en iyi şey sağlıklı beslenmek ve spor..
16.5 boy 67 kg çok mu bilmiyorum ama bu ara hareketsiz kaldım psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum

lh cok sorun gözükmütor bu arada. ben 22 lh ile hamile kaldım. ama fsh çok yüksek maalesef. yasiniz kaç? bence bi amh testi ve ultrason da yaptırın.
aralıkta 2. Çocuğu düşünüyoruz dedim doktora gittim hiçbir sorun görünmüyor dedi geçen ay adetliyken muayene etti bir sorun gözükmüyor dedi bunay gittim yumurta rezervi az dendi bir anda

aralıkta 2. Çocuğu düşünüyoruz dedim doktora gittim hiçbir sorun görünmüyor dedi geçen ay adetliyken muayene etti bir sorun gözükmüyor dedi bunay gittim yumurta rezervi az dendi bir anda
yumurta rezervi bir anda düsüyor maalesef. testler de her zaman güvenilir olmuyor. benim arkadasim da 35 yasinda çocuk yapmak isterken erken manapoz teşhisi kondu. o yüzden sordum amh değerinizi ve yasinizi. eğer yüksek fsh+düsük amh varsa erken manapoz gibi görünüyor. ama ben tecrübe ettiğim kadar yorum yapıyorum tabii ki. doktorunuz daha iyi değerlendirecektir.

Yaşımı yazmayı unutmuşum yaşım 32 bu arada

Peki neden bir anda bu kadar düşebiliyor bilginiz var mı çok kafaya taktım maalesef :/
ya menapoz durumlarında birden düsebiliyor. zaten amh değeri de toplam yumurta sayınızı göstermiyor. tahmin yapmaya yarıyor sadece. son zamanlarda regllerinizin süresinde uzama, kısalma veya yoğunluğunda artış veya azalma oluyor muydu?
inşallah farklı bir seydir ama benim bildiğim yumurta rezervinin azalması menapoza yaklaşma anlamına geliyor. fshın da yüksek olması zaten sağlıklı yumurtlayamadığınızı gösteriyor

Peki çocuk sahibi olma olasılığı :/

Peki çocuk sahibi olma olasılığı :/
amh değerinizi veya kaç yumurtanız var bilmiyorum. ama yumurta büyütmeyi destekleyen ilaçlarla yine yumurta büyütülebilir diye düsünüyorum. ama fsh çok yüksek. ben hüç bu kadar yükseğini görmedim. benim fsh 9.31di ve doltorum gec kalmadan bebek yapın, fsh yükseldikçe şansınız kalmayacak demisti. ama dediğim bu yumurtlamayı destekleyen ilaçlarla vs fsh da etki edebilirler belki. yani fsh ilaçlarla kontrol altına alınabiliyor mu bilemiyorum. bana doktorum sadece sağlıklı beslen, bol hareket et demisti. bana bir tedavi uygulanmadı o konuda. ama benim yasim da 28di. 30 yas üzerine daha hızlı tedavi uygulanıyor. bence doktorunuzla görüşmeden hemen üzülmeyin. ben dediğim gibi sadece kendi tecrübelerimle yorum yapabiliyorum. doktorunuz yardımcı olacaktır size üzülmeyin

Çok teşekkür ederim burada bir çok yorum okudum açıkçası daha bu kadar yüksek ben de görmedim acaba bir yanlışlıkla olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…