Hormon testi sonuçlarım?

melekanesii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2018
284
112
30
Merhaba arkadaşlar. 2 aydır adet olmuyordum. Doktorum Tarlusal kullandım. Ve oldum. Simir testimde yapıldı. Temiz çıktı. Doktorum adetin 3. günü gel hormon testi yapalım dedi. Bayrama denk geldiği için 2. günü gittim. Sonuçlarım şu şekilde.

E2 35 pg/ml
FSH 6.01 mU/mL
LH 14.49 mU/mL
Prolaktin 41.78 ng/ml 5.18-26.53
TSH 1.1665 uU/ml 0.35-4.94

Prolaktinim yüksek sanırım. Doktoruma bayram sonrası göstereceğim. Aranızdan anlayan yada benim gibi yaşayan var mı?

Merhaba canım, çok iyi anlamam ama bildiğim kadarıyla yardımcı olayım lh’nin fsh’den yüksek olması pkos olduğunu gösterir diye duymuştum.
Doktoruna da mutlaka göster.

tarlusaldan ne kadar zaman sonra adet gördünüz?
Aynen prolaktiniiniz yüksek geldi bana da. diğer değerlerinizi bilmiyorum. o yüzden adet görmemiş olmalısınız.

prolaktin icin buyuk ihtimal dostinex verecek . lh in fsh dan yuksek olmamasi gerektigini duymustum

Kızlar gittim doktoruma. Prolaktinim yüksekmiş. Göğüslerimi sıktı süt geliyor mu diye. Gelmedi. Dostinex verdi. Pazartesi-Perşembe yatmadan önce yarım içeceğim. Adet olunca 3. günü tekrar bakacak. Diğer değerlerin normal dedi. İnternetde çok fazla yazı okudum. Etkilendim sanırım. Korkmaya başladım. Bugünde eczaneden hayıt tohumu alacağım. Düzene soktuğu yazıyordu. Bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…