Hormon testi,rahim filmi,prolatin,kistler gelin paylaşalım arkadaşlar ne varsa:))))

gulde

"Baby,Don'tYouBreakMy..."
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
2.793
5
MRB KIZLAR
hamilelikten önce veyahut hamile kalmak istediğimiz aylarda yaptırdığımız
testler,filmler hakkında bilgi alışverişinde bulunalım:))ne dersiniz??alkisalkisalkis

slmm..ben henüz hamile kalamadım ama önce önmuayeneye gitmiştim..tiroid hormon testi,kan sayımı vb yaptı dr..ve bende hipotiroit çıktı..sentetk hormon alıyorum şu an da son gittiğimde normal seviyedeydi..umarım hep böle normal seviyede kalır.. benm de adetim bugün 7 gün geçti ama hala tık yok..4. gün kan test negatif çıkmıştı ama evdeki testler pozitif :)) bakalım adet gelmezse salı günü dr a gidicem artıkk

canım bence kan testini şimdi yaptır..değerlerin nasıl öğren..
bu arada o testleri yaptırmanın faydasını gördün mü??

TEŞEKKÜR ederim canım ben merak ediyorum da bunları merak eden arkadaşlada olur diye açtımm

ben bişe yaptırmadım canım sadece bikere ağrı oldu dk.baktı üşüttün galiba bişe yok dedi:)))

evet tabi..eğer hipotiroit olduğumu öğrenmesedim ,şu an hormonu dışardan alıo olmasaydım ve bunu bilmeden hamile kalsaydım bebeğimin zeka özürlü veya sakat doğma ihtimali varmış..erken doğum riskide aynı zmanda..önceden öğrendiğim için çok şanslıyım..eğer siz yaptırmadıysanız tavsiye ederim.çünkü hamile kalmayıda engelliyormuş..ve kadınların %85 inde olan bişi..Ben kan testini yine yaptrcam ama belki adet olurum die bekliyorum ya yniden üzülmek istemorum..çünkü çift çizgiyi gördüm sevndim kan test sonucunu alınca şok oldumm..

hımmm acaba bilen arkdaş varmı 1 sene dolmadan rahim filmi çekimesinin bir zararı olur mu
bu gibi testler önceden yapılsa ii olmaz mı??
bilgili arkadaşlardan cevaplar bekliyorum...

esracım sen bunu hormon testi ile mi öğrendin??

evet tsh,t3 ve t4 e baktı dr..benim tsh normlde olması gerekenden yüksek çıktı ama şu an aldığm hormonla normale döndü..ve hamileyken de bu hormonu alıcam bebeğe faydası olurmuş zaten almak zoundayımda...bide bunun tam tersi hipertiroidi var..ondada tsh olması gerekenden düşük çıkıo..bununda ilaçları var çünkü hamilelikle ilgil buda düşükklere neden olabiliyo..yani bu testi dr unuz yapmadıysa da isteyin tevsiye edrim ..bn bu kadar öenmli olabilceğni düşünmemmiştim ama araştıdıkça öğrendm.

ben korunmayı bırakmak istediğimde gittim dr a ..çocuk sahibi olmak istediğimi söledim ..önce simir testi yaptı..sonra hormonla birlikte bi kaç kan testi daha istedi..bi tek hormonda sorun çıktı..

canım ben hormon testi yaptırdım normal çıktı
şimdi den
rahim filmini de çektirmek isstiyrm daha 5.ayım yaptıryım değil mi

benim rahim filmiyle ilgili hiç bir bilgim yok.zaten öyle bişi olduğunuda forum sayesinde öğrendm:)ama seninde daha yeni ya bence biraz daha bekle 1 seneye kadar nomal diyorlar..ama yinede sen bilirsin tabi..benimde 3. ayım bu..

simir testi nedir
bir de başka kan tahlilleri de istedi demişsin
drum bana sadece hormon testinden ve yumurtalık testinden bahsetti
ee ben ne yapıcm şimdi

simir testi hani jinekolojik muayene ile yapılıo rahim ağzı kanseri için..ben sadece önmuayeneye gittğimde 3 ay önce yapıldı bu testler yani bana yumurtalık tastini henüz yapmadı sanırım 6 ay hamile kalamazsam gittiğimde yapar onu..diğer kan tahlillerinde şöle yazıor: 1: seroloji 2:bakteriyoloji 3:toxoplazma 4: hormon yani 4 test almış benden..ama açıkçası anlamlarını bilmiorum yaptı sadece hormonda sorun çıktı

hımm sana kısım kısım yapmış benden çok tahlil istedi...
alttan muayeneyi de yaptı zaten
yumurtlama testini de isterse adetten önce gel yapalım dedi onu da yaptırayım

ama zaten cnm dr un vardır bi bildiği her dr farklı testler istio..en önemlsi hormonmuş zaten...ama bazı dr lar hormon testini es geçioo..

benden dde toplu olarak istedi bu tahlilleri..ama ben bi daha gitmedim ..ama bir kaç ay daha hamile kalamazsamm gidicemm..gerçi adet olamazsam da gdicem ama mecburen farklı dr a
benim dr u yerinde bulmak çok zor :))

benim drum erken dedi ben tutturdum yaptıracağım dedim peki demek zorunda kaldı
bir rahim filmimle yumurta testi kaldı onları da yaptırdım mı içim rahat eder inş

inşallah hiçbir sorun çıkmaz..ve hatta inşallah bunları yaptırmanada gerek kalmaz ve hamile olduğunu öğrenrsinn....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…