Hiv pozitif olduğumu öğrendiğimde 4 haftalık hamileydim 😥

her hiv pozitif olan aids olmaz
aids zaten artık yaşanabilen bir hastalık
aşıları ve doktorun dediği gibi günlük ilacı var
hemen nereye ölüp gidiyorsunuz
kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz
çok lazımsa ilaca vitamin aidse de doğumda geçti dersiniz
doktora gitmenizi de üç çocuğum var kendime dikkat ediyorum kontrole gidiyorum deyin

Eee o 5 senelik arada olmuştur belki.esi istediğini söylesin emin olamayız ki.
Eşim ilk anti hiv negatif çıktı özelde ikinci anti hiv negatif çıktı devlette mecburi 45 gün sonrası negatif çıktı altı ay sonra kendimiz merak için gittik araştırma hastanesine durumu anlattık anti hiv negatif çıktı doğrulama gerek görülmedi istesek de eşim negatif denildi ben de tanı aldıktan bir ay sonra negatife döndüm yani antikor pozitif çıkıyor doğrulamaya gidiyor rna taramaya saptanamdı geliyor çok şükür ve ve günlük bir tabletimi kullandıkça böyle olacakmış bazen unutup çıkıyorum evden ayda 2 3 defa unuttuğum oluyor yine sapatamıyor bu arada bütün derneklerle iletişim halindeyim bir sürü de hiç pozitif arkadaş edindim sosyal medyada dr ya sormadıklarımı soruyorum herkes ilk aydan negatife dönmüş durumda ama ben çok geç tanı aldım cd4 lerim 380 di normali 600 üstünde olması gerekiyor kas ağrılarım olurdu çok yorulduğumda başka belirtisi yoktu o da herkeste vardı sırtım ağrırdı sadece mevsim geçişi dönemlerde

Evet artık öyle dicem yada ilacı vitamin kutusuna boşaltırım sürekli hiç araştırdığım için telefonum kızımm eline geçse bile ödüm kopuyor

Günde 3 kere ilaç içtiğinizi ve 3 ayda bir doktora gittiğinizi niye herkes biliyor? İlaç içmek 15 saniyelik iş. Abartmayın

Yani annem b12 si eksik diye haftalarca her gun igne vuruldu ve 3 ayda bir de kontrole gidiyor. Kayinvalidem yine ayni romatizma icin surekli ilac icip surekli doktora gidiyor yillardir.. cok sukur bu kadar badire atlatmissiniz, herkes iyi saglik var huzur var cidden tek derdiniz komsu olsun diyor ve cekiliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…