Hipotiroit rahatsızlığı

yldrmays

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2023
6
1
30
Merhaba arkadaşlar benim tiroit hastalığım var daha once boyle biseyim yoktu daha yeni öğrendim 8 aylik evliyim son2 ayda gebelik istedik fakat olmadi onceden adet döngüm cok iyiydi ama malaasef su iki ay gecikmeler oluyo bu ay neredeyse 2 ay oldu olmadm hastane ye gitim tahlil yaptirdim hipotiroit cikti hap kullaniyorm 50 mg ultrasona yolladilar ultrasyonda noduller var 4×6 mm ne yapicqmi bilmiyorm benim gibi olup hamile kalan varmıdır

Merhaba bende de tiroid sorunu var evlendikten sonra çıktı tiroid hormonu kadınların hormon merkezidir bütün hormonlar ordan ve böbrek üstü bezlerinden salgılanır bu yüzden bu hormonu çalıştırmak için bu ilaçlarla desteklemek zorunda kalırız .. şimdi sizinki biraz farklı nodüller varmış bunlar genellikle ilaçlarla eriyebiliyor bu süreçte bazı yaramayan gıdalarında araştırın derim mesela soja içeren gıdalar paket gıdaların içinde bulunan katkı maddeler tiroid ilacının etkisini azaltıyor .. henüz ben anne değilim ama canınızı sıkmayın bence geçecektir

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi icin cok saolun umarim anneligimize bir engel degildir

Merhaba bende sizin Gibi bendede zehirli troid var TSH değerim 0.01. İki yıldır da gebelik istiyoruz ama olmuyordu .tahlil yaptırdım TSH hormonun çok çalışıyormus .o yüzden bana ilaç verdi sabah akşam ikişer tane thyromazol 5 mg kullanıyorum ultrason a girmedim 9 Mayıs randevu aldm bakalm nodül falan varmı . doktorum eğer gebelik oluşursa düsuk yaparsın dedi .ama bende iki yıldır olmuyor gebelik enson zaten düşük yaptim

Çok geçmiş olsun sizde adet düzensizliği yoktu galiba rabbim hemize şifa versin tez zamnda gebe kalırız sağlıklı bir şekilde

Çok geçmiş olsun sizde adet düzensizliği yoktu galiba rabbim hemize şifa versin tez zamnda gebe kalırız sağlıklı bir şekilde
Bende de adet düzensizliği var en son ki Nisan ayinda olan oda 77 gün sonra geldi .birde bende sözde polikistik de var ama hipertroidzm dende oluşuyor polikistik . Allah razı olsun cümlemizin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…