Hileli boşanma ihbarı hakkında

Capanin Gururu Teyom

Nirvana
Pro Üye
26 Mart 2018
28.435
127.916
İyi günler arkadaşlar. Tanıdığım birinin, eşinden resmiyette boşanarak (ancak beraber yaşıyorlar) yıllardır babasının maaşını aldığını öğrendim. Maddi olarak ihtiyaçlı değiller kesinlikle, kadının kolları altın dolu, siz olsanız bu durumu ihbar eder miydiniz? Ya da aman ne yaparlarsa yapsınlar, kendi hayatları mı dersiniz? Ve de ihbardan sonraki süreç hakkında bilginiz var mı? Bu durumu ben yeni öğrendim, çevrelerinde çoğu biliyormuş, kimse sorun görmemiş.

düşüncem bu yönde, ancak olumsuz deneyimleri olan ya da farklı bakış açısı gösterecek olanlardan fikir almak istedim
Bekle bakalım ne diyecek bizim kızlar…
Müge Anlı da böyle çok var dul parası için boşanıp yaşayan baba parası için evlenmeyen gibi gibi bence haksızlık…

Bekle bakalım ne diyecek bizim kızlar…
Müge Anlı da böyle çok var dul parası için boşanıp yaşayan baba parası için evlenmeyen gibi gibi bence haksızlık…
Savunmaları da şu şekilde "sanki devlet her şeyi doğru mu yapıyor; herkes hak yiyor"
Dolandırıcılık bu bildiğin ihbar ederdim.
Kendi bilgileriniz paylaşılmıyor bildiğim kadarı ile maaş kesilip ödenen miktar geri aliniyor 170 arayın
evet telefonla ihbar edeceğim zaten, ancak kendilerini kurtarırlar mı acaba? internette okuduğuma göre sgk'ya itiraz hakları da varmış.

Savunmaları da şu şekilde "sanki devlet her şeyi doğru mu yapıyor; herkes hak yiyor"

evet telefonla ihbar edeceğim zaten, ancak kendilerini kurtarırlar mı acaba? internette okuduğuma göre sgk'ya itiraz hakları da varmış.

herkes hak yiyor diye bizde yiyelim o zaman mantığa bak🙄
İşin o kısmı da var şikayet etsende sıyrılırlar mı acaba?

Bize bir bilen lazım aydınlanma için…

Üç kuruş maaş için tüm haklarından feragat etmiş ne kadar ahmak bir kadın. Burda tam olarak böyle bir konu vardı belki hatırlayan vardır. Üyenin annesi, ailesinden kalma maaşı almak için babasından dımdızlak boşanmıştı. Sonra adam başka kadın bulmuştu :işsiz: Ahmaklıktan başka bir şey değil. Kendini tamamen adamın insafına bırakmak bu.

Son düzenleme:
İsmini açıklamıyorlar kesinlikle ihbar edebilirsin.
Mutlaka ihbar et, durumu olmasa hadi dicem.

Hemen maaşı kesmiyorlar.
Önce eve geliyorlar: beraber olduklarını tespit ediliyor; sonra da geriye dönük aldıkları maaşlar hesaplanıp ödemeleri gerekiyor.

Bu olay bir kac kisinin basina gelince, tanıdığım biri korkudan tekrar evlendi kocasıyla…

İyi günler arkadaşlar. Tanıdığım birinin, eşinden resmiyette boşanarak (ancak beraber yaşıyorlar) yıllardır babasının maaşını aldığını öğrendim. Maddi olarak ihtiyaçlı değiller kesinlikle, kadının kolları altın dolu, siz olsanız bu durumu ihbar eder miydiniz? Ya da aman ne yaparlarsa yapsınlar, kendi hayatları mı dersiniz? Ve de ihbardan sonraki süreç hakkında bilginiz var mı? Bu durumu ben yeni öğrendim, çevrelerinde çoğu biliyormuş, kimse sorun görmemiş.
Yani yorum yapcam ama hukuki bir konu mu acaba. Hukuki konuya yorum yazınca bazıları deliriyor 😀😀
İhbarın onlara iletilirse adının açığa çıktığında sorun olacağını düşünüyorsan bana kalırsa hiç muhattap olma. Ama bu bilgiye ulaşma şansları yoksa tabi ki ihbar et.

X