Hikayesini gizlemiş nasıl yol izlemeliyim

insanlar bazen karşı tarafın gösterebileceği tepkiden dolayı yalan söylerler veya bişeyleri gizlerler ki doğru bi davranış değil bu
yakasına yapışacak değilim istediği yere gidebilir sallamam gelsin gelmesin demişsin de
sanırım arkadaşın senle alakalı böyle düşünmüyor
planınız iptal olduğu için vereceğin tepkiyle uğraşmak istememiş ve böyle yapmış muhtemelen
tepki göstermeyecek, gayet anlayışla karşılayacak birisi olsaydın hikaye gizlemek gibi saçma bişey yapmak yerine çekinmeden söylerdi dürüstçe diye düşünüyorum, hiç bu açıdan düşündün mü bilmiyorum
ha bu kişi gerçek arkadaştır değildir o başka bi konu. dostluk başka bi konu
mesela yorumundaki üslubundan bile ben arkadaşın dürüst olsaydı sen büyük sorun yaratırdın her türlü sıkıntı çıkarırdın enerjisi aldım üstelik seni hiiç tanımadığım halde
arkadan iş çevirme vs bunlar çok büyük tabirler
yalan söyleyen birini hayatında tutmamak en doğal hakkın
ama dünya bizim etrafımızda dönmüyor hayat bizden ibaret değil
hikayesini gizledi yok fake hesaptan anladım tesadüfen öğrendim bi de sorum ettim falan bunlar bana biraz çocukça geliyor
sen sanırım bununla alakalı konu bile açmıştın, ya sendin ya da başka bi üyeydi ama böyle bi konu vardı
hayatından silersin veya mesafe koyarsın olur biter, bu konularda dedektifçilik oynamak, arkamdan iş çevirdi diye düşünmek çok uç geliyor bana
şahsi fikrim tabi katılmak zorunda değilsin
belki ben sahiden değer verdiğim insanları bi anda silen birisi olmadığım için böyle ay hikayesini gizlemiş gibi konulara, ne yapmış yahu adam mı öldürmüş, sevgilini mi elinden almış, dünyanın en büyük kazığını mı atmış da bu kadar olay yapmış diye yaklaşıyorum
Tamam sen öyle yap.
Başarılar hayatında. Good bye.

Yani çok abartılacak bir şey değil bence. Büyük ihtimalle seni ekti başka bir yere gitti ve ordan paylaşım yaptığı için görmeni istemedi. Bazen bahane uydurup (hastayım vs.) birini reddedip bize daha cazip gelen başka bir yere gidebiliyoruz. Arkadaşın da sana ayıp olmasın diye görmeni istememiş olabilir. Bugün canım seninle buluşmak istemiyo dese ona da kırılacaktınız. Ama bazen canımız istemez, bu sizi sevmediği anlamına gelmiyor. Yani doğruyu söylese bir dert yalan söylese bir dert🤦🏼‍♀️ Bu hikaye gizleme işleri genel olarak görüşme, buluşma darlamaları yüzünden yapılır zaten, başka anlam arama ve arkadaşlarını darlama, onlar da gizlemez

Yakın kız arkadaşım hikayesini benden gizlemiş. Aramızda hiçbişey yokken. Hiçbişey anlamadim. Neden boyle yapmiş olabilir ki ? Biri dedikodu yapıp aramizi bozdu diye düşünmeye başladim. Süphelendiğim bi komşum var. Oradan taşındı. Kıskanç biriydi üstelik. bizim aramizin iyi olmasina tahammülü olmadiğini farkettirmişti ònceden. Eğer oysa her ikisine karşı nasil bi yol izlemeliyim sizce
Aranız iyi olsaydı dedikoduya inanmazdi.

X