Hiçbir sebep yok.Benzer durumda olan ?

Gecekusum999

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2022
1.264
1.346
25
Ara ara bu konuda kendimi bunalıma soktuğum oluyor sizinle dertleşmek istedim kızlar..4 senelik evliyim.Bende herkes gibi evlenmeden önce gebeliğin istenilen zamanda hemen elde edilebileceğini sanıyordum ama yanılmışım.Evet gerçekten hiçbir sorun yok ne rahimimle ne hormonlarımla ne de eşimin durumuyla ilgili hiçbir sıkıntı yok.3 sefer kimyasal gebelik yaşadım en sonuncusu kanamalı oldu.Genetik testi yaptırdık pıhtılaşma yok.Uzman perinatoğa gittik yumurtalıklarıma maşallah dedi.Yaklaşık tüp bebek fiyatına ayrıntılı genetik testi yaptırdık onda da bir sorun çıkmadı.Yani şükrediyorum kızlar bir sorun olmamasına..Ama neden olmadığını neden sağlıklı ilerlemediğini anlayamıyorum.Beklemek artık beni çok yordu.Benzer durumda olan yada bu şekilde bir sıkıntısı olmayan sonradan gebe kalan kimseler var mı ? Dualarınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var..

Merhaba, Umarım vakti geldiğinde sağlıkla nasip olur miniğiniz.. Hsg yada histereskopi ile görüntüleme yaptılar mı rahiminize?

Merhaba, Umarım vakti geldiğinde sağlıkla nasip olur miniğiniz.. Hsg yada histereskopi ile görüntüleme yaptılar mı rahiminize?
Aminn..2 sefer Hsg randevusu dan döndüm.. Bilirsiniz bir gün önce beta testi istiyorlar ve pozitif çıktığı için gebesin diyip geri gönderdiler sağlıklı ilerlemedi tabi.Gebe kalabiliyorsun zaten gerek yok dediler ama aklımda hâlâ..

anladım , benim yıllarca olmadı dediğiniz gibi herşey yolunda görünüyordu, histereskopide rahim şekil bozukluğu farkedildi. ama ben hiç pozitif görememiştim, yanlış yönlendirmeyeyim sizi. Ama doktor değiştirmeyi farklı doktorlardan görüş almayı deneyebilirsiniz, zaten tüm tahlilleriniz mevcut.

Sorununuzu okuyunca benim de aklıma rahim şekil bozukluğu geldi. Hsg hamile kalınabiliyorsa çekilmiyor evet ama Allah korusun belki t veya y rahim söz konusudur mutlaka hsg çektirmenizi tavsiye ederim.

Çok yorucu süreçler Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bende pcos var yıllardır uğraşıyorum ama olmuyor. Siz belki daha doğal beslenip egzersizi hayatınıza kattığınızda hamile kalabilirsiniz. Çünkü açıklanamayan infertilitede genelde yumurta kalitesinden bir sorun oluyor diye okumuştum. Yumurta kalitesini arttıran şeylerden en önemlisi egzersiz ve doğal beslenme. Tabi hayıt sirkesi de deneyebilirsiniz o da çok faydalı

Benim 5 yıl olmamıştı biz çok tedavi gördük eşimle bende çok üzülüyordum ama ben 5 yıl boyunca hiç hamileliği bile tatmadım bana senin normalden olmaz çocuğun bile dedi doktor ama dua etmekten hiç vazgacmedim ALLAHA gece gündüz yalvardım benim adetlerim düzensiz adet sancım aşırı di yerlerde surukleniyordum ağrıdan kusuyordum rabbim sonunda çektiğim çilenin meyvesini nasip etti ve ben hamile olduğumu bile bilmiyordum gribe yakalandım hastaneye gittim iğne oldum ilaç aldım adetim yine gecikince umursamadım ilacdandir sandım meğerse gebelikten mış isde ALLAH OL DEDİYSE olur RABBİM İSDEYEN HERKESE NASİP ETSİN

Birçok doktora gittim zaten bu süreçte hem devlete hem özele Rahim şekline histereskopi de mi bakılıyor acaba.Transvajinal usg 'de ki sonucum uterus orta hatta , antevert görünümdedir yazıyodu.Doktor da birşey dememişti bu konu hakkında.

Sorununuzu okuyunca benim de aklıma rahim şekil bozukluğu geldi. Hsg hamile kalınabiliyorsa çekilmiyor evet ama Allah korusun belki t veya y rahim söz konusudur mutlaka hsg çektirmenizi tavsiye ederim.
Rahim şekline histereskopi de mi bakılıyor acaba.Transvajinal usg 'de ki sonucum uterus orta hatta , antevert görünümdedir yazıyodu.Doktor da birşey dememişti bu konu hakkında.

Histereskopi iki şekilde yapılıyor biri ofis histereskopi görüntüleme için yapılıyor , diğeri operatif histereskopi genel anestezi altında yapılıyor. Ben histereskopi sonrası hamile kalabilmiştim ama doktorum demişti ki, rahim şekil bozukluğun vardı istesek de zaten olmazmış, öncesinde 2 başarısız aşılama deneyimim mevcuttu. Hsg de çekildim ben mesela, ama orada sorun gözükmüyordu, histereskopi de gözüktü.

Aminn gerçekten öyle çok yorucu bir süreç bu.Çok şükür kilo problemim yok ama önümüzdeki bir kaç ay boyunca tekrar spora yazılacağım daha dinç hissettiyor belki bir faydası da dokunur diye inşallah.Bitkisel ürünlere da başlayamı düşünüyorum hayırlısı olsun

Allah Allah ya özele gideyim tekrar direk kendim talep edebilir miyim histereskopi inşallah gerek duyarlar ya

Maşallah ne güzel çok sevindim sizin adınıza

Allah Allah ya özele gideyim tekrar direk kendim talep edebilir miyim histereskopi inşallah gerek duyarlar ya
ama dediğim gibi siz hamile kalabilmişsiniz. ben kalamıyordum, o yüzden rahiminizde şekil bozukluğu olmayablir, belki incelme vardır yada başka bişi bunun tek yolu iyi bir doktor bulmak. bende çok doktor gezdim, yaşadığım şehrin üniversitesi hastanesinde bir profesör doktor buldu sorunu , herşeyin zamanı var tabi Rabbim ol derse olur. Sıkmayın canınızı inşallah tez zamanda sağlıkla nasip olsun

Rahim şekline histereskopi de mi bakılıyor acaba.Transvajinal usg 'de ki sonucum uterus orta hatta , antevert görünümdedir yazıyodu.Doktor da birşey dememişti bu konu hakkında.
Rahim doğru yerde ve biraz öne doğru eğik demişler yani ama bu normal bi durum. trans usg de t rahim olsaydı rahim duvarının kalınlığından vs. görebilirlerdi. Demek ki herşey normal sadece vakti gelmemiş. Hayırlısıyla nasip olur inşallah sana da isteyen herkese de

Bende yorumları beklicem bu konuya tavsiyelerinizi beklıyoruz kızlar. Bende 2.5 senelik evliyim eşimle testlerimiz normal hsg de cekildm oda normal ama malesef olmuyor bakalım kısmet insallah Rabbım sana da bana da nasip etsin
Olur canım yeter ki stres yapma olacaktır. Tavsiye bekliyoruz diyince aklıma doğurganlık masajı geldi. Tedavi altındayım normalde bi iki yumurtam zor gelişiyor. Bu ay doğurganlık masajını uygulamıştım ovülasyon dönemine girene kadar yapıyorsun sonra bırakıyorsun. Bu ay normalde olandan çok daha fazla yumurtam gelişti bilemiyorum belki de vesile o masajdır. Kızlar siz de duyun mesirmacunu G Gecekusum999

Sebepsiz infertile olan kuzenim evliliğin 6 cı yılında hamile kaldı ne kür kullandı ne ilaç. Gitmediği doktor kalmamıştı kullandığı çatlatma ilaçların haddi hesabı yok.. diyer tanıdığım birinin se bir tüpü komple alındı ve ve sadece tek tarafın çalışması ile iğnelerle hamile kaldı.. şimdi sen sorunun başında diyosun ki kendimi bunalıma sokuyorum diyosun Aşko nasıl olcak? Bende 3 yıllık evliyim 1 kimyasalım var. Seninde 3 varmış bu nedemek hamile kalabiliyosun demek bir sorun yok kafana takmicaksin takmadan duramam diyosan çocuk istemiyoruz diye düşün ozaman pat diye olur heralde burda hep okuyorum kafadan attığım ay hamile kaldım olayını.. bence kafan rahat olmalı. Benim sana bi kaö tavsiyem şunlar:

Eşli olarak KoenzimQ10 takviyesi kullanın.

Birde inositol kullanmanı ve bunu omega 3 ile desteklemeni öneririm bunların hepsi gebe kalmaya yardımcı. Bana sorarsan ne faydasını gördün düye say say bitiremem Polikistik over gibi bir fark var aramızda benim adetimi düzenledi saçlarımı ve tırnaklarımı uzattı kolestrolumu düşürdü , yumurtlamamı sağladı vesayre.. inositol kadınlar için çok önemli ayrıca KoenzimQ10 da hücreleri yeniliyor spermlere kadat hücre yeniliyici etkisi var. Bütün bunları 6 ay kullanırsanız beraber belki bir gelişme görebilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…