Hiç regl olamayıp gebe kalanlar :)

Zeyaley

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
52
25
25
Arkadaşlar merhabalar aranızda yeniyim
25 yaşındayım 1.5 senedir evliyim . Hiçbir şekilde ilaçsız regl olamıyorum İlk adetimi 18 yaşında ilaç ile gördüm. Çok nadir senede 1,2 defa kendiliğimden olabiliyorum. Hormon testlerimden herhangi bir sıkıntı görünmüyor. 3 ay duphaston kullandım . Pcos var .. Doktorlar neden regl göremediğime dair bir şey söylemiyor. Ama doktorum hamile kalamamam için bir sebep olmadığını söylemişti en son kontrolümde.. Ama 1 senedir korunmuyoruz hala bir gebelik olmadı. Aslında şuan da çok fazla gebelik istemiyorum ama ileride daha zorlu bir süreç bizi bekler mi emin olamıyorum benim gibi olup hamile kalanlar var mı aranızda siz bu süreçleri nasıl yönettiniz

Arkadaşlarımda adet görmeden yumurtlamaya denk gelip gebe kalan oldu bir kaç kişi. İhtimal olabilir niye olmasın

Aynı durumdayız 1 seneyi aştı sayılır hala hamile kalmadım bi umut yorumları okuyacağım kalan oluyormuş

Çok fazla anlamadığım için sormak istedim . Çocuk istiyorum ama şuan değil. Ve kendi kendime regl olamadığım için doktorlarda net bir şey söylemediği için bu konu hep beni içten içe rahatsız ediyordu .Teşekkür ederim

Ovualsyon yanın hamilelik planlayabilirsiniz

Ahahah ya bende şuan çocuk düşünmüyoruz ama o merak beni içten içe yediği için korunmuyoruz da... Ama ne gelen var ne giden bu da beni düşünürdür

Ben de yılda 3 4 defa olurum. Hormon testlerinde hiç bir sıkıntı yok, pco var. Doktor bunun olağan yapısal bir durum olduğunu ve ilaçla her ay olmamın sorun bana iyi geleceğini söyledi.
Şuan 2 çocuğum var. İlkine ilaçla ikincisine kendiliğinden hamile kaldım.

çok sevindim bunu okuduğum için çünkü çevremde kendim gibi birini hiç görmedim . Tıpkı yazdığınız gibi söyledi doktorum ama insan yinede başka birilerinden dinlemek istiyor.

çok sevindim bunu okuduğum için çünkü çevremde kendim gibi birini hiç görmedim . Tıpkı yazdığınız gibi söyledi doktorum ama insan yinede başka birilerinden dinlemek istiyor.
Benim eşimde sperm ilerleme sorunu da vardı, çocuğunun olmaması durumunda eşininde üroloji doktoruna gidip çocuk istiyoruz 1 senedir olmuyor diyip test istemesini söylerseniz, her yönden kontrol edilmiş olursunuz.
Eşim bu yüzden çinko kullandı eğer o ay yine hamile kalamasaydım aşılama yapılacaktı.

Kesinlikle haklısınız bu ihtimal de var tabi ki eşim daha tam anlamıyla çocuk düşünmediğimiz için herhangi bir tahlil yaptırmadı ama en yakın zamanda gitmesini isteyeceğim en azından soru işaretlerinden birisi kaybolur kafamızda :)

Kesinlikle haklısınız bu ihtimal de var tabi ki eşim daha tam anlamıyla çocuk düşünmediğimiz için herhangi bir tahlil yaptırmadı ama en yakın zamanda gitmesini isteyeceğim en azından soru işaretlerinden birisi kaybolur kafamızda :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…