Hiç Gebe Kalamayanlar

mihrimaah

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2022
220
105
Merhaba arkadaşlar.Bu konuyu açtım çünkü ben ve benim gibi bir sürü hemcinsim olduğunu çok iyi biliyorum.Biz 2 senedir deniyoruz kimi doktor eşin kısır dedi kimi doktor sen yumurtlamıyorsun kilon fazla çocuğun olmaz olsa da ya düşürürsün ya da ölü doğurursun dedi kimi doktor ikinizde de problem yok dedi.Gel gelelim 2 senedir hiç hamile kalamadım ne kimyasal ne boş gebelik ne bir düşük..Son 1 aydır çok düşündüm her ay umutla gebelik testi yapıp hep tek çizgi gördüğümü ama yine de umut edip defalarca kan testi yaptırdığımı,eşime içirdiğim yedirdiğim onlarca karışımı,kendi içtiğim ilaçları neredeyse her ay kadın doğuma gidip acı çekmelerimi tüp bebek harici her yola başvurmanızı...Daha neler neler farkettim ki ne çok şey sığdırmışım 2 yıla.Biliyorum elbet yazan olacak 2 yıl ne ki falancanın 15 sene sonra oldu diye.Evet öyle ama biz ilk çocuk istediğimiz zaman 1 yıl olmadığında doktora gittiğimizde de daha 1 yıl ne ki elbet olur dediler.Arkadaşlar sizden ricam sakın dert küçümsemeyin çünkü o 15 sene sonra çocuğu olanlara da zamanında birileri 3 yıl ne ki 4 yıl ne ki demiştir muhakkak.Biz bu zamanda sadece biraz teselli duymak istiyoruz o kadar.Ben tesellimi yüce Rabbimde buldum.Uzun süre düşündüm ve Hz.Meryem'in karnına yoktan var edip bir çocuk koyan Rabbim elbet bana da nasip edecek dedim.Ben elimden gelen her şeyi yaptım ve en sonunda da Rabbime emanet ettim.Biliyorum benim de olacak bir gün ve bu konuyu okuyup aynı dertten muzdarip olan arkadaşım seninde olacak bir gün hepimizin olacak.Olmazsa da isyan etmeyelim.Ben yeri geldi isyan da ettim rabbime Allahım günahlarımı affetsin.Çok dedim Allahım anne olmayı hak etmeyen bu acıları hak edecek kadar günahkar bir kulun muyum diye çok sordum.Rabbim tüm bu isyanlarımı affeder inşallah.Ama şimdi düşünüyorum da Yüce Rabbim vermezse de vardır bir bildiği.Benim için en iyisini Allah bilir diyorum artık.Bazen de diyorum ki böylesi belki de gerçekten daha iyi Rabbim bu aciz kulunu özlemiş sesini duymak istemiş ona bir dert vermiş ki muhakkak dermanı da onda el açsın dua etsin kulum benden istesin demiş.Ben her gün her ezan vakti her yatmadan önce yataktan her kalktığımda artık dua ediyorum.Allahım sen benim için en iyisini bilirsin senden hayırlı bir evlat istiyorum Allahım diye dua ediyorum.Içimdeki tüm o kasvet kesiliyor bir anda.Yani diyeceğim o ki derttaşlarım bir gün inanıyorum ki hepimiz kucağımıza minik yavrularımızı alıcaz.Sadece biraz sabır ve bol bol dua

Hormon testlerinizi yaptırdınızmı amh değeri nedir birde doktor ultrasonda yumurta rezervinize baktımı

Bende böyleydim içten içe bir kere hamile kalayım Allah'ım düşükte olsa hamilelik duygusunu tadayim dedim çok çok pişmanım nasıl dedim nasıl oldu bilmiyorum ben 6 sene beklemiştim yeni evli arkadaşımın hamilelik haberini almıştım hıçkırarak ağladım benim olmayacak mı diye biraz süre geçti ardından patronumun eşiyle denk geldik konuştuk ben sana yardım edeceğim sende anne olacaksın dedi kendi doktorundan randevu aldı bütün ücretini ödedi ve tüp bebek yaptırdık tutmadı bir yıl sonra aynı gün yine transfere denk geldi tutmadı ağla ağla içimden bu geçti sonra son kez deneyeceğiz dedik 12 Aralık'ta transfer oldu pozitif ama nasıl korkuyorum içten içe malesef 8 buçuk haftalıkken kalbi durdu yavrumun o kadar zoruma gidiyor ki kendime gelemiyorum

Bir kadının annelikle sınanması cidden çok acı bi durum. Tabiki isyan etmiyorum Rabbim kimseye tasiyamiyacagi yükü vermezmiş. Ben henüz yeni evliyim 6.denememizdi bu ay yine olmadı bugün regl oldum, hele ki 2 yıl 5 yıl duyunca daha da kötü oluyorum. Bazen en iyisi çok fazla kafaya takmamak başka şeylerle meşgul olmak diye düşünüyorum. Canım sen kilolu olduğun için vs demiş doktorlar kaç kilosun acaba? Benimde biraz kilom var o yüzden soruyorum aklıma takıldı.

Benimde sebepsiz hamileleik olmuyor canım kilom 80 doktor vermemi istedi insülin direnci de çıktı biraz hap kullanmaya başladım kilo vercem

Benimde sebepsiz hamileleik olmuyor canım kilom 80 doktor vermemi istedi insülin direnci de çıktı biraz hap kullanmaya başladım kilo vercem
Benimde o civarlarda. Bende reglim bitince pazartesi doktora gitmeyi düşünüyorum da eşimin işi biraz sıkı acaba ilk önce kendim gitsem doktor illaki eşinde olsun der mi ilk bana baksalar sonra ona öyle kabul ediyorlar mı

Bakarlar büyük ihtimalle canım söylersin

Hormon testlerinizi yaptırdınızmı amh değeri nedir birde doktor ultrasonda yumurta rezervinize baktımı
Evet tüm testlerim yapıldı canım yumurta rezervi gayet iyiymiş adet düzensizliğim vardı kilomdan dolayı 8 kilo verince şükür o da düzeldi

Allah yardımcın olsun canım çok üzüldüm senin adına.Inşallah rabbim bir an evvel yerini doldursun.Ben inanıyorum olacak hepimizin çocuğu.Biz de evlat kokusunu içimize cekebilicez.Sakın ama sakın umudunu kaybetme bol bol dua edelim.Güzel şeylerin olması zaman alır

Ah canım seni en iyi ben anlarım.Ilk 2-3 denemede olmadı diye hüngür hüngür ağladığımda herkes dalga geçmişti daha kaç ay olmuş ki deneyeli demişti ama şimdi o dalga geçenler bile sus pus oturuyor karşımda.Şimdi diyorum ki keşke o ilk denemelerde olmadığında koşa koşa özel bi doktora gidip ne yapılması gerekiyorsa yaptırsaydım da bu kadar zaman kaybetmeseydim. Gerçekten dediğin gibi Allah insana taşıyamayacağı hicbir yükü vermez.Ne derdimiz varsa şüphesiz dermanı Rabbimde.Ben 93 kiloydum diyet ve sporla 85 e düştüm canım doktor 75 e düşmemi istedi vermeye devam ediyorum bakalım inşallah hepimizin olur.

Aynen öyle banada diyolar çok takıntılisin daha kaç aylık evlisin falancanin şu kadar yıl olmadi vs ama bilmiyorlar ki ben o falanca gibi beklemek istemiyorum erken önlem almak istiyorum. Pazartesi günü için kadın doğuma randevu aldım reglim o zamana kadar bitcek bakalım herşeyin hayırlısı

Reglin ikinci günü gitmek sizin için daha iyi olur hormon testleri yapılır bir dahaki adeti beklemezsiniz

Sana tecrübelerime dayanarak şunu diyebilirim ki doktora gittiğinde doktor da diyecek 1 yıl deneyin olmazsa gel diye ve folik asit verecek adım kadar eminim.Aynı şeyler başıma geldi.Bence direkt rahim filmini çektirip hormonlarına baktır eşin için spermiyogram testi şart onu da yaptırın.Erkenden bir pürüz varsa da öğrenirsiniz hem inşallah yoktur tabii bir sıkıntı.Şu anki aklım olsa gider hemen rahim filmini çektirip gerekli olan her şeyi yapardım bence sende zaman kaybetme canım benim gibi sonradan pişman olma.Ben doktorlara çok kızgınım çevrenin aklına uyduğum için kendime çok kızgınım.Doktorlar her seferinde biraz daha deneyin biraz daha deneyin diyip yolladılar hep.Simdide sebepsiz infertelite diyorlar.Keşke zamanında ne yapılması gerekiyorsa yapılsaydı.Zamaninda 66 kiloydum o zaman hicbir müdahale edilmedi şimdi de kilolusun ondan olmuyor diyorlar.E zamanında gayet normal bir kilodaydım o zamanda olmuyordu niye bunu bir türlü anlamiyorlar

Evet tüm testlerim yapıldı canım yumurta rezervi gayet iyiymiş adet düzensizliğim vardı kilomdan dolayı 8 kilo verince şükür o da düzeldi
Eşiniz sperm testi yaptırabilir sizde d vitaminize baktırabilirsiniz bazen yumurta kalitesiz olduğundada hamilelik olmuyor kaliteyi arttıracak vitaminler kullanabilirsiniz.

Eşiniz sperm testi yaptırabilir sizde d vitaminize baktırabilirsiniz bazen yumurta kalitesiz olduğundada hamilelik olmuyor kaliteyi arttıracak vitaminler kullanabilirsiniz.
Eşimin sperm testi de yapıldı canım benim de her şeyime bakıldı sebepsiz infertilite dediler.Inan aklına gelebilecek her şeyi ama her şeyi yaptırdık.Şimdi tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz.

Kafama göre rahim filmi çektirmek istiyorum desem çekerler mi ki bilemedim bide İzmir'de nerde çekiliyor bilemiyorum bilen birinin desteği şart çünkü burda heryer çekmiyor diye biliyorum

Öyle mi oluyor bugün reglimin 2.gunu bugün mü gitmem lazım? Gidecek olduğum doktor randevulu ama bugün almaz ki pazartesiye almıştım randevu
Sen yine de hastaneye git doktorla konuş canım bi adetimin ikinci günü bugün randevu bulamadığım için alamadım de onlar gerekeni yapar

Öyle mi oluyor bugün reglimin 2.gunu bugün mü gitmem lazım? Gidecek olduğum doktor randevulu ama bugün almaz ki pazartesiye almıştım randevu
Adetin iki ve üçüncü günü hormonlara bakılıyor o çok önemli gebelik planı için pazartesi günü giderseniz ne smear testi yapabilirler ne kan alabilirler diğer adeti beklemek zorunda kalırsınız yarına alabilirsiniz alın smear testi adetten belli bir süre sonra yapılıyor adet biter bitmez onada bakmazlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…