hiç bebeğim olmayacakmı?yardım lutfen

didemutku

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2010
415
15
arkadaşlar dün doktora gıttım.polistık over dedı yumurtalıklarında var dedı.rahmın temız dedı adet olmam için çatlama iğnesi verdı adetın 3uncu gunu hormon testı yaptır test sonuçlarınıda geır tekrar bakalım dedi.polistık over denen hastalık hamıle kalmaya engelmı doğal yollarla artık hamıle kalamazmıyımmm bunun tedavısı ne kadar suruyo.kafayı yemek uzereyımm düşünmekten yarıdmlarınızı beklıyorummm

Canım büyütülecek bişey yok, polikistik over yumurtalıklarında gelişen yumurtaların her ay yeterli büyüklüğe gelememesi ve bunun sonucu olarak da çatlayamaması demek, tedavisi de çok kolay, doktorun her ay sana yumurtalarını büyütmek için klomen ya da serophene tarzı bi hormon ilacı verecek, sonra yumurtaların o ilaçla yeterli büyüklüğe ulaştığında da pregnyl ya da ovitlelle tarzı bi çatlatma iğnesiyle yumurtanı çatlatıp sana ilişkiye girmen gereken günleri söylicek, sen de o günleri değerlendirerek hamiş kalacaksın bu kadar basiiiiiiiiiiiittt :79: :79:

Allah izin verirse olcak bebişin ,,,,
bende 2 ay önce pkoydum geçen ay temizlenmiş ve bu ay hamileyim inanabiliyormusun allah isteyice herşey bahane :)))))))))))))))))

ayyy arkadaşlar yazdıklarınızı okuyunca ağladım şuan çok umutlandım ayy çok sağolunnn çok uzuluyodum akşamdan bu yana.bayramdan sonra adet in 3ncu gunu hormon ettsı yaptırıcam ayyy ınşlaalah bende hamıle kalırım tedavıden sonra.doktor dedıkı ınternette polistık over hakkında çocuğu olmaz dıye saçma sapan şeyler yazarlar ınanmayın sakın dedi eşime.adet düzene gırınce mutlaka olucaktır fılan dıye konuşuyoalrdı ayrıca allattan baktı çok korktummmm

Bende ilk alttan bakılınca ağlamıştım
Insan zamanla alışıyo yapacak bişey yok
içini ferah tut ve strese girme
bebişin allah kısmet ettiği zaman sana doğru yola çıkacaktır :))))))))))))))))))))

sağol canım benım aynen hala ustumden atamadım ama napalımmm mecburen katlanıcaz senın bebişinede çok sevındım canım çok rahatlattınız benı opuyorum sızı burasıda olmasa derdımızı kıme anlatıcaz

canım benim sakin ol sakın korkma çünkü korkacak bişey yok. benimde pko var ama allah naip edince oluyor. ben şuan 5haftalık hamileyim hemde hiç tedavi grmeden ilaç almadan oldu çok şükür. eminim allahım en hayırlı zamanda sanada nasip edecektir. bu arada sen o iğneyi yaptırdınmı. bildiğim kadarıyla senin adetin baya gecikmişti. yani yaptırmadıysan yaptırma biraz daha bekle diycem çünkü banada dr. pkodan arada olur böyle gecikmeler falan dedi. ama pko olduğu için yumurta geç gelişmiş ve geç döllenme olmuş. yani dr. un verdiği söktürücüyü alsam gidecekmiş allah esirgesin bebişim. yaptırmadıysan biraz daha bekle. ben 20. günde ögrendim daha geç ögrenenler bile oluyomuş.

yok canım hala yaptırmadımmm bır hafta daha beklıcem ama hastanede ıdrar testı kan tetsı yapıldı negatıf çıktı maleseffff en son 25 eylulde olmuştummm.sivilcelerim çıkmaya başladı ıyıce karamsar oldum ya sen ne kadardır beklıyosun canım bebişini.

tatlım özel msj atamıyorum hala msj sayım 50 olmadığı için. canım bende 18 eylülde adet olmuştum. adetim 12 gün geçene kadar hergün evd baktım idrarda negatifdi 13. günde kanda bakıldı 0.08 idi ihtimal bile kalmamıştı artık. 17. günde ultrasonla bakıldı hiç bişey yoktu ve adet söktürücü vermişti dr. ama hadi 1 hafta daha bekleyim dedim ve 20. günde idrarda pozitifti. perşembe günüde ultrasonda keseyi gördük. sanada çok fazla ümit vermek istemiyorum ama yinede sen bilirsin. senin toplamda kaç gün gecikti

Ben 4 tane doktora gittim aynı senin gibi polikistik over hastasıydım. 12 günde bazen 5 günde bir adet olduğum oluyordu. üstelik eşim de varikosel den 2 kere ameliyat olmuştu. görünüşe göre bebeğimizin olması mümkün değildi. ultrasonda polikistiklerimi kendim de görmüştüm, spermin yumurtayı bulacağı hiç bir alan kalmamışçasına her yer kist doluydu. üstelik astım yüzünden bissürü ilaç kullanıyordum.
kısacası,mümkün değildi, tıbba göre...
Ama müslüman olan bir gönül, Allah'tan asla ümit kesmemeli. Biz de öyle yaptık. Hiç ümit kesmedik Rabbimden. Ben bebeğim olacak mı olmayacak mı diye düşünmedim bile. Allahım istiyorsa verir, istemiyorsa vardır bir bildiği dedim hep. Zaten Kur'an-ı Kerim'de Allah bu konuda bak neler diyor, için ferahlasın ;

13:8 -Her dişinin neye gebe olduğunu Allah bilir. Ve rahimler ne eksiltir, ne arttırır, onu da bilir. O'nun katında her şeyin bir ölçüsü vardır.

35:11 - Hem Allah sizi bir topraktan, sonra bir damla sudan yarattı. Sonra sizi çiftler kıldı. O'nun bilgisi olmadan ne bir dişi hamile olur, ne doğurur. Kendisine ömür verilenin de ömrünün uzatılması da, ömründen kısaltılması da mutlaka bir kitapta yazılıdır. Şüphe yok ki bu, Allah'a göre kolaydır.

meryem 8-9 : “Rabbim!” “Hanımım kısır ve ben de ihtiyarlığın son noktasına ulaşmış iken, benim nasıl çocuğum olur?” dedi. Sen Allahın işine mi şaşırıyorsun?

Gördüğün üzere, Rabbim Kuranında hikaye yazmıyor. Kısır ve ihtiyar olana bile evlat veriyor, çünkü O'nun herşeye gücü yeter, O'nun için hiç de zor değil. Ol demesi yeterli. Ama burada dikkat etmen gereken şey şu, " Neden bebeğim olmuyor benim, neden ben?" sorularını sorarak isyan etmemelisin. Biliyorum çok zor bir şey bebek beklemek ve hemen sahip olamamak. Fakat Allah'a tam olarak güvenirsen, içindeki o huzursuzluğu da yok edersin. Bilirsin ki, hakkında hayırlı olan ne ise, olacaktır.
Elbette sen elinden geleni yap, ama geri kalanı çok fazla kafana takma, Allah'a güven. Rabbine çok dua et...

Velhasıl, ben de bu basamaklardan zorluklardan imtihandan geçtikten sonra, 7 haftalık gebeyim, üstelik k kafaya takmamak için, doktorun önünden kalkıp gittim bile, tedavi felan da olmadım 6 ay sonra da bebeğim oldu kendi kendine (Allahın izniyle). İnşallah, hayırlısı ile her dileyene, hayırlı olacak ise Allah evlatlarını versin. Tedavilerini vesile kılsın şifa versin ve bebeklerimizi versin.

yok canım hiç güzel haber yok malesef.cuma gunu adet olmam için 3 tup iğneyı tek seferde vuruldum ama hala adet olmadım.moralım çok bozuluyooo valla.kıst dolmuş yumurtalıklarımda nasıl kurtulacağım bılemıyorumm kı bende kendımı bıldım bılelı adet düzensızlığı var bebek isteyınce ortaya çıktı işte.23 yaşındayımmm bu yaşlarda gebe kalmak kolay denırdı ama olmadı işte....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…