Hiç Arkadaşım Yok Kimseyi Tanımıyorum Diyenler Gelin Tanışalım Kaynaşalım;);)

tabi ki öyle canım keske bende basarabilsem.
Bir ara sabah namazına başlamıştım ya insan ne kadar hafif oluyomuş o zaman anlamıştım sonra bıraktım sabah uykusu agır bastı işte.
Benim nişanlım kapanmanı istemem böyle güzelsin demişti ilerde istiyorum ama gercekten hacca falan gitmek istiyorum allah nasip ederse tabi.
Birde ben küçükken hep kuran kursuna falan gitmiş biriyim yani zorlasam hatırlarım kuranı okumayı falan bakalım inşallah birgün tekrar baslarım

yaaa hacca gitmeyi bende çok istiyorummmmmmmm rabbim hepimize nasip eder inşallahhh :s :S

eğer zorlarsan eminim hatırlarsın canım unutmak öyle kolay değil. YADA BEIM GİBİ TÜRKÇESİNDEN Başla öyle etkileniyorsunki gerisi koşa koşa geliyor zaten :)
inşallah cnmmm başlarsın

ya o çok zor. sadece şeytanda değil nefis de büyük düşman. yok üşenir yok yorgun olur yok canı başka şey ister bilmemne. sonra kuranda yazanları aklıma getiriyorum bazen korkudan bazen allah aşkından kalkıveriyorum hemen. işyerinde bile namaza başlayınca didim bana namaz kılacak yer ayarlanmazsa işten çıkarım diye. sen kararlı ol Rabbim yardımcın olur inşallah

yaa bazen düşünüyorum. herşeyin bilincindeyim sonuçta. namaz kılmayı biliyorum kuran okumayı biliyorum. ama yapmıyorum. yani bunun günahı çok daha fazla. bazen de diyorum ki belki de bunları yapmadığım için işim hiç düzgün gitmiyo. baksana yine bi aksilik çıktı. şeyy bide bişey istesem yapar mısın. bi namazından sonra benim için de dua eder misin ismimle. bi müslümanın bi müslüman kardeşine ismiyle ettiği dua kabul olur muş derler ya :26:

yaaa hacca gitmeyi bende çok istiyorummmmmmmm rabbim hepimize nasip eder inşallahhh :s :S

eğer zorlarsan eminim hatırlarsın canım unutmak öyle kolay değil. YADA BEIM GİBİ TÜRKÇESİNDEN Başla öyle etkileniyorsunki gerisi koşa koşa geliyor zaten :)
inşallah cnmmm başlarsın
inşallah canım işten ayrılınca bir daha niyetleneyimm bakayım.
yaa bazen düşünüyorum. herşeyin bilincindeyim sonuçta. namaz kılmayı biliyorum kuran okumayı biliyorum. ama yapmıyorum. yani bunun günahı çok daha fazla. bazen de diyorum ki belki de bunları yapmadığım için işim hiç düzgün gitmiyo. baksana yine bi aksilik çıktı. şeyy bide bişey istesem yapar mısın. bi namazından sonra benim için de dua eder misin ismimle. bi müslümanın bi müslüman kardeşine ismiyle ettiği dua kabul olur muş derler ya :26:

başladığım zaman ederim tabi ki canım yardımım dokunursa cok mutlu olurum

inşallah canım işten ayrılınca bir daha niyetleneyimm bakayım.

başladığım zaman ederim tabi ki canım yardımım dokunursa cok mutlu olurum
kuzum aslında mor inciye demiştimdi ama sende et fazla dua göz çıkarmaz:KK1:
ama o sataşıyor bakkkkk :):)
kızz sana diyomm o kadar yazıyom okumuyon valla geberticiimm seni.:KK20:

ederim tabikide zevkle ne demek... birazdan öğle okunacak söyle ismini :):):) .... bende tam tersi önceden hiçbirşey bilmiyordum okursam öğrenirsem yapmak zorunda olurum diyede okumuyordum salak gibi. okudum öğrendim hiçte pişman değili. demekki birşeyleri eksik biliyorsun ve kuranın türkçe meaailini okuyupta doğru yolu bulmayacak insan yoktur ben buna inanmıyorum ama okuyama korkuyoruz işte biz ... birde ben giyim kuşam olsun anaya babaya dvarnma olsun çok fenaydım önceden allah affetsin:KK43::KK43: çok üzülüyorum şimdi o hallerime rabbim affeder inşaallah ama bi harekete geçince gerisini rabbim ayağına getiriyor inan bunu çok gördüm ben inan

ederim tabikide zevkle ne demek... birazdan öğle okunacak söyle ismini :):):) .... bende tam tersi önceden hiçbirşey bilmiyordum okursam öğrenirsem yapmak zorunda olurum diyede okumuyordum salak gibi. okudum öğrendim hiçte pişman değili. demekki birşeyleri eksik biliyorsun ve kuranın türkçe meaailini okuyupta doğru yolu bulmayacak insan yoktur ben buna inanmıyorum ama okuyama korkuyoruz işte biz ... birde ben giyim kuşam olsun anaya babaya dvarnma olsun çok fenaydım önceden allah affetsin:KK43::KK43: çok üzülüyorum şimdi o hallerime rabbim affeder inşaallah ama bi harekete geçince gerisini rabbim ayağına getiriyor inan bunu çok gördüm ben inan

bende türkçe mealini okumalıyım o zaman. demekki işe yarıyor. çünkü nişanlımla tanışmadan önce benim de giyimim fenaydı. o biraz toparladı allah razı olsun.ismim gözde. istedikleri gönlündeki gibi olsun demen yeterli canım. rabbim kabul etsin ibadetlerini inşallah. bi an önce bana da nasip etsin..

bende türkçe mealini okumalıyım o zaman. demekki işe yarıyor. çünkü nişanlımla tanışmadan önce benim de giyimim fenaydı. o biraz toparladı allah razı olsun.ismim gözde. istedikleri gönlündeki gibi olsun demen yeterli canım. rabbim kabul etsin ibadetlerini inşallah. bi an önce bana da nasip etsin..

aynen türkçe meailini oku ama sana tavsiyem okumadan önce efendimizin hayatını oku. ozaman çok daha iyi anlarsın. ben 3 tane efendimizin hayatı ile ilgili kitap okuyup öyle okudum türkçe meali. ozaman çok daha iyi anladım. ilk başta dirrek meal okudum anlayamadım hiç :s... tamam gözdecim dua ederim ben . amin inşallah cnm

X