Herşey üstüme üstüme geliyor

Borc senin ustune degil nasilsa, sen kendine hemen yeni bir vergi levhasi basvurusu yapsan ama kardesinin borcunu da elbette odesen, sorun cikar mi?
devir eder etmez ilk işim o borcu kapatmak zaten. o vergi lehvasını da acaba üzerime alsam çalışma iznim devam eder mı onu araştırıyorum bakalım mutlaka bir yolu var. ama bu durumlarımı halledeyim istediğim kıvama geleyim kimseye acımam çok net.

Ablanızın yaptığı acımasızlık gerçekten. Ama anlıyorum çünkü aynısından bende de var en zor zamanında destek olmayacaksa ne zaman olacak acaba?
Bence başka çözüm yolu bulmanız gerekiyor ama ne yapılabilir hiç bir fikrim de yok. Ama söylediğinize göre anlanız insafa gelmez ondan umudu kesin bence.

kız kardeşim ablam değil. valla ne ara böyle oldu insan gerçekten zor durumdayken kimse olmuyor yanında. ben hayatımın en zor dönemlerinden geçiyorum gerçekten ama bu dönemleri atlatıp çok iyi bir konuma gelicem o zaman benim de kimseye insafım olmayacak.

Tabiki, zor durumdayken idare etmeyen kardese bundan sonra iyi davranmak zorunda degilsin.

Jameya ne kadar süreye ihtiyacın var? Sadece bu süre zarfında idare etmesini sonrasında dediği gibi yapacagını söyle. Düşünmesi için fırsat ver hemen sen de atağa geçme.

Jameya ne kadar süreye ihtiyacın var? Sadece bu süre zarfında idare etmesini sonrasında dediği gibi yapacagını söyle. Düşünmesi için fırsat ver hemen sen de atağa geçme.
söyledim süre filan vermiyor devir eder etmez borcu kapat vergi lehvasını da üzerine al yada vergi lehvasını kapatıcam benim üzerime asla birşey daha açmanı istemiyorum diyor. sıkıntımı dile getirdiğimde de beni ilgilendiren bir durum değil ona göre yapsaydın işlemlerini diyor yani çalışma iznin yanarsa benim sorunum değil diyor.

Bunu yapacagını sanmıyorum sadece seni gaza getirmeye calısıyor. Alttan al bi süre sakın laf dalaşına girme.

Vergi borclarina odeme emirleri yagiyor. Banka hesaplarina haciz gönderiyorlar. son aylarda vergi borclari bas ağrıtıyor ozellikle sahis sirketiyse. Isin icini bildigim icin kardesinizi haksiz bulamadim
borcu zaten devir eder etmez tamamen kapatıcam 1 tl si bile kalmaz bende. bunun bilincindeyim bende. ama ödediğim halde 1 ay müddet bile vermiyor benim üzüldüğüm nokta o.
benim durumum hassas çalışma iznim yanarsa tekrar almam için yine bir sürü para bir sürü iş. durumu zorlaştırmadan 1 ay 2 ay müddet verse zaten halledicem.onun yerine beni senin hayatının gidişatı ilgilendirmiyor diyor.

Bunu yapacagını sanmıyorum sadece seni gaza getirmeye calısıyor. Alttan al bi süre sakın laf dalaşına girme.
valla ben artık kimseye güvenmiyorum kuzum. onu yapmasına da izin vermem ben herşeyimi yoluna koyarım sıkıntı değil durumumu da düzelticem böyle gitmeyecek sonuçta. ama ciddi anlamda söylüyorum bundan sonra gözüm görmez aynı duruma düştüğünde bir tekme de ben koyarım bu saatten snra.

Vergi borclarina odeme emirleri yagiyor. Banka hesaplarina haciz gönderiyorlar. son aylarda vergi borclari bas ağrıtıyor ozellikle sahis sirketiyse. Isin icini bildigim icin kardesinizi haksiz bulamadim
+ yanlış da hatırlamıyorsam borç varken bazı işlemlere onay verilmiyor, üzerinde borç olmaması gerekiyor.

+ yanlış da hatırlamıyorsam borç varken bazı işlemlere onay verilmiyor, üzerinde borç olmaması gerekiyor.
kredi çekme durumunda vs ama şuan kredi çekmek gibi bir düşüncesi yok.

Kardeşin bir süre daha idare edebilirdi ama işin içini, vergi borcunun onu etkileyen bir kısmı olup olmadığını da bilmiyorum, böyle bir durum varsa hakli olabilir ama o zaman da kendini daha farklı şekilde ifade edebilirdi.
Ben başka bir yerden bakacağım, buraya maddi sıkıntılarından buralara konular açtın. Seni sıkıntıya sokan işi yeni bir dükkana taşımak mantıklı mi? Yeni dükkan için masraf da olabilir. Senin sabit, sigortalı bir işe girmen daha mantıklı geliyor bana. Bunu düşünmüyorsun sanırım.

Farklı bir şey söyleyeceğim; şirketi devrederken çok dikkat edin, bazı kansızlar devir aldığı şirket üzerinden naylon fatura kesip borcu size takıp kaçıyor. Siz şirketi devretseniz de devrettiğiniz ay ve o vergi döneminden müteselsil sorumlu tutulabiliyorsunuz. Devrederseniz de mutlaka kestiğiniz fatura numaralarını bir kağıda yazın “şu faturadan şu faturaya kadar ben sorumluyum, bundan sonraki fatura koçanları devredilmiş olup teslim edilmiştir” şeklinde kağıt imzalayın ve karşı tarafa da imzalatın. Bunu muhasebeciye söyleyin o anlar.

Canım kardeşin bir yandan haklı yani, sana yardım etmiş ama sonu gelmemiş. Benim ailem de kendi yağında kavrulur birbirimizden bir şey istemeyiz. Sen de kendine göre plan yap, kimse üstünde vergi borcu istemez. İşin de garanti değilmiş zaten, bizim akraba da çok iyi dükkan buldum vs ile daha da battı. İnşallah senim işlerin rayına girer ama kardeşin istemiyorsa zorla yük olma ona ha ileride o da senden bişi isterse hatırlatırsın bu günü.

Ortak is hep sıkıntılidir. Bence ortakligi bitirmek istemesi normal. Siz de bir sekilde o borclari odeyip maasli bir ise girseniz daha rahat etmez misiniz ? Yabanciyim demissiniz nerenin vatandasisiniz ? Turkiye calisma iznini kolay veriyor diye biliyorum. Vatandasligi bile dagitir oldu. Sahsen su ekonomik krizde en mantiklisi maasli calismak. Tabi oturmus hali hazirda kazanan bir sirket yoksa.

ya ben zaten devir eder etmez kapatıcam bunun için devir ediyorum. onu ben neden zora sokmak isteyeyim ki.
neyse halledicem ben bir şekilde işlerimi umarım herşey istediğim gibi olur. ama hatırlatıcam ben bu mevzuyu .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…