Herşey üstüme üstüme geliyor

Ortak is hep sıkıntılidir. Bence ortakligi bitirmek istemesi normal. Siz de bir sekilde o borclari odeyip maasli bir ise girseniz daha rahat etmez misiniz ? Yabanciyim demissiniz nerenin vatandasisiniz ? Turkiye calisma iznini kolay veriyor diye biliyorum. Vatandasligi bile dagitir oldu. Sahsen su ekonomik krizde en mantiklisi maasli calismak. Tabi oturmus hali hazirda kazanan bir sirket yoksa.
ortak dediğimiz sadece vergi lehvası onun üzerinde herhangi bir para vs koymadı açarken.
çalışma iznini kolay alıyoruz ama çok ciddi meblalar ödüyoruz bunun için paran varsa mis gibi hemen alabiliyorsun tabi. ama ben şuan sıkıntılı süreçlerden geçiyorum maddi olarak. başvurumu zar zor yapabildim zaten bir ay içinde devir etmeyi planlıyorum o bana tekrar baştan al tüm işlemlerini al beni ilgilendirmez verdiğin para diyor.

valla ben artık kimseye güvenmiyorum kuzum. onu yapmasına da izin vermem ben herşeyimi yoluna koyarım sıkıntı değil durumumu da düzelticem böyle gitmeyecek sonuçta. ama ciddi anlamda söylüyorum bundan sonra gözüm görmez aynı duruma düştüğünde bir tekme de ben koyarım bu saatten snra.
Jameya sen olumluya odaklan.Güzel şeyler olacak sabır.

borcu zaten devir eder etmez tamamen kapatıcam 1 tl si bile kalmaz bende. bunun bilincindeyim bende. ama ödediğim halde 1 ay müddet bile vermiyor benim üzüldüğüm nokta o.
benim durumum hassas çalışma iznim yanarsa tekrar almam için yine bir sürü para bir sürü iş. durumu zorlaştırmadan 1 ay 2 ay müddet verse zaten halledicem.onun yerine beni senin hayatının gidişatı ilgilendirmiyor diyor.

Ben sizi anliyorum da devlet sizin devir yapmanizi beklemez. Kardesinizin Banka hesaplarina haciz konulursa ne yapacaksiniz? Avmde diger dukkanlarda kapanmis, demekki islek bir yer degil, devir isi uzayabilir.
Vergi borcu ne kadar

39 yaşındayım lise de arkadaşım babası ölünce üni ye gitmedi.
Zincir marketlerden birine girip gece gündüz çalıştı kardeşini okuttu,evlendirdi.
Kendi evlenmedi.
Gerçekten yemedi yedirdi,giymedi giydirdi tabiri tam ona söylenmiş.
Sonra ne oldu o kardeşi saçma sapan sebeplerle eşini bahane ederek ablasını sildi.
Kendi okumadı, evlenmedi ve kendini heba ederek aslında en büyük vefasızlığı kendine yaptığını sonradan anladı.
Şimdi 40 yaşında dışarıdan üni okuyor.
Zararın neresinden dönsen kardır mantığı ile hayatını idame etmeye çalışıyor.
Demem o ki tırnağın varsa başını kaşı.
Yapacak bi şey yok ne yazık ki. :KK43:

39 yaşındayım lise de arkadaşım babası ölünce üni ye gitmedi.
Zincir marketlerden birine girip gece gündüz çalıştı kardeşini okuttu,evlendirdi.
Kendi evlenmedi.
Gerçekten yemedi yedirdi,giymedi giydirdi tabiri tam ona söylenmiş.
Sonra ne oldu o kardeşi saçma sapan sebeplerle eşini bahane ederek ablasını sildi.
Kendi okumadı, evlenmedi ve kendini heba ederek aslında en büyük vefasızlığı kendine yaptığını sonradan anladı.
Şimdi 40 yaşında dışarıdan üni okuyor.
Zararın neresinden dönsen kardır mantığı ile hayatını idame etmeye çalışıyor.
Demem o ki tırnağın varsa başını kaşı.
Yapacak bi şey yok ne yazık ki. :KK43:
evet evet öyle benim üzerime kıyafetim yoktu gittim son paramla kız kardeşime alışveriş yapmışlığım var işe giriyor diye.
ben parası yok diye faturalarını ödüyordum bitane kızım var ve zor geçindim hep boşandığımdan beri ama ne zaman birşey istediyse hep yanında oldum. şimdi ben hayatımın en b.ktan sürecinden geçiyorum bana bunu yaptığını unutmayacağım. muhakkak o da zor bir süreçten geçer ben bunu unutmicam.

kız kardeşim ablam değil. valla ne ara böyle oldu insan gerçekten zor durumdayken kimse olmuyor yanında. ben hayatımın en zor dönemlerinden geçiyorum gerçekten ama bu dönemleri atlatıp çok iyi bir konuma gelicem o zaman benim de kimseye insafım olmayacak.

Kardeşler bazen çok acımasız olabiliyor bunu bende çok yakın tarihte yaşadım.
Umarım çözüm bulunur en kısa sürede 🙏

Ben sizi anliyorum da devlet sizin devir yapmanizi beklemez. Kardesinizin Banka hesaplarina haciz konulursa ne yapacaksiniz? Avmde diger dukkanlarda kapanmis, demekki islek bir yer degil, devir isi uzayabilir.
Vergi borcu ne kadar
avm de ki diğer yerlerin kapanmasının sebebi işlek bir yer olmamasından kaynaklı evet geçen sene daha işlekti. ama kısa sürede devir edip tadilata başlandı eylül gibi hareketlenecek buralar. sadece ben buradan çok sıkıldım daha fazla durmak istemiyorum. eylüle kadar beklemek istemiyorum. biran önce devir edip borcunu kapatmak istiyorum ki üzerimde bir yük olmasın diye.

Maalesef atamam kusura bakmayın herkese açık bir şekilde sordum ben size
o zaman cevap da alamazsınız sorunuza herkese açık sorup ortalığı karıştırmak mı derdiniz? nereli olduğumu apaçık söylemek zorunda değilim istersem amerika derim bunun açıklamasını yapmak mecburiyetinde değilim.

Kardeşinizin istememesi normal bence yardım etmiş ama sonu gelmemiş. Başka bi çözüm B planınız olması gerekiyor. İlla dükkan açıp işletmek zorunda değilsiniz, dükkanı ha dedin mi devir edebilecek misiniz? Vergi borcu kardeşinizin üzerinde sonuçta devlet sizin dükkan devrinizi beklemez ki.
Belki kardeşiniz bazı işlemler yapmak istiyor ama vergi borcu çıkıyor yani kim üstünde borç kalsın ister bu devirde. Bence bu zamana kadar yardım ettiği sürede başka plan yapmalıydınız kardeşte olsa başkasına güvenerek iş yapılmaz

Kardeşinizin istememesi normal bence yardım etmiş ama sonu gelmemiş. Başka bi çözüm B planınız olması gerekiyor. İlla dükkan açıp işletmek zorunda değilsiniz, dükkanı ha dedin mi devir edebilecek misiniz? Vergi borcu kardeşinizin üzerinde sonuçta devlet sizin dükkan devrinizi beklemez ki.
Belki kardeşiniz bazı işlemler yapmak istiyor ama vergi borcu çıkıyor yani kim üstünde borç kalsın ister bu devirde. Bence bu zamana kadar yardım ettiği sürede başka plan yapmalıydınız kardeşte olsa başkasına güvenerek iş yapılmaz
bana yardım ettiği tek şey vergi lehvası çıkarmak oldu. benim ona yaptıklarımın arasında bu birşey değil.
kaldı ki borç alırım yine kapatırım borcunu ben bu zamana kadar kimsenin üstünde bırak kendi üzerimde dahi borç bırakmış insan değilim. evet haklı olduğu mevzular tabiki var ama vatandaşlığımı yakmayı isteyecek yada bunu umursamayacak kadar da düşman kesilmesine gerek yok.

Romanya vatandaşı olsa ne fark ediyo? İ
çok fark ediyor ya illa bir kulp bulup ortalığı karıştıracak. ben bilgimi vermek istemiyorum bazen romanya diyorum bazen ispanya diyorum bu kimseyi de ilgilendirmez ki.

bana yardım ettiği tek şey vergi lehvası çıkarmak oldu. benim ona yaptıklarımın arasında bu birşey değil.
kaldı ki borç alırım yine kapatırım borcunu ben bu zamana kadar kimsenin üstünde bırak kendi üzerimde dahi borç bırakmış insan değilim. evet haklı olduğu mevzular tabiki var ama vatandaşlığımı yakmayı isteyecek yada bunu umursamayacak kadar da düşman kesilmesine gerek yok.
Evet vatandaşlığınız sıkıntıya girdiği halde böyle yapması çok kötü zalimce. Başka ne yolla alabilirsiniz kalıcı oturum bu iş dışında, sürekli bu stresi yaşamayın diye soruyorum

Borç miktarı nedir? Muhasebeciyim devlet ciddi anlamda vergi mükelleflerini zorlamaya herşeyi irdelemeye başladı işverenimin mtv borcu yüzünden resmi hesaba haciz mi konması matrah arttırımı yapıldığı halde 2014 defterlerini incelemesi mi dersiniz aklınıza gelebilecek herşey.Huzursuz olmasını yadırgayamadım bende açıkçası.

X