Herşey üstüme üstüme geliyor

Jameya

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
13.431
12.618
O kadar canım sıkkın ki bu satırları ağlayarak yazıyorum.
biz kız kardeşimle ben boşandığımda kendimize bir iş kuralım dye oturup planlar yaptık.
takı işine girmeye karar verdik ve bir miktar takı aldık.
vergi lehvası gerekiyordu onun üzerine açtık vs sonra internetten yaptık bu işi..
bir süre sonra dükkan açmaya karar verdik ve açtık.
Çalışma iznimi vs bu iş yeri üzerinden onun vergi lehvasının üzerinden yaptık ve bu ay da o şekilde yaptım devretmeden önce halledeyim vatandaşlığım yanmasın diye.
işler bu süreçlerde umduğumuz gibi gitmedi ve ister istemez bir miktar vergi borcu birikti ama devir eder etmez o borcu kapatıcam zaten.
kız kardeşim farklı bir yerde çalışıyor 1 senedir dükkanla ben kendim ilgileniyorum.
ilk açtığımızda işler çok iyiydi ama bir süredir avmde ki birçok iş yeri kapatınca benim işlerimi de ister istemez etkiledi.
neyse şuan vergi lehvasını kapatmak istiyor. ben devir edip başka yerde açayım diye düşündüm ki çok güzel de bir yerde dükkan buldum asla benim üzerime olmasın diyır.
ben bu süreçte çalışma iznimi onun üzerine yaptığım için bir süre daha idare etmesini söyledim sonuçta bu benim davamı da etkileyecek(nafaka davası)
çalışma iznimi de etkileyecek yeniden almam çok zor birşey.
herkes hayatının gidişatından sorumlu beni ilgilendirmiyor diyor.
o kadar canım sıkkın ki ben her zaman koştum ne zaman bir ihtiyacı olduysa hep yanında oldum şuan benim hayatım söz konusu onun bencilliği canımı inanılmaz derecede yakıyor.
umarım bana işin düşer bende aynı şekilde karşılık veririm sana dedim beni ilgilendirmez diye.
çok ağlıyorum herşey mı kötü gider. en son benim vatandaşlığmı eşim yakmıştı ondan farkı yok şuan. inanılmaz üzülüyorum.

Olumsuz etkilendiği ne var kardeşinizin, neden istemiyor?
vergi borcu olduğunu söylüyor ama bana düşman gibi davranıyor karşımda sanki kız kardeşim değil de en büyük düşmanım varmış gibi beni senin hayatın ilgilendirmiyor diyor. ki ben bu çalışma iznimi almak için ne zorluklar yaşadığımı kendi de şahit.

İlk önce tekrardan dükkan bulmana çok sevindim ayrıca kardeşiniz zaten Durumu biliyor neden üstüne geliyor ki bence onu dolduran vardır yoksa bu kadar şey yapmışsınız etmişsin inşallah tekrar dan düzelirsiniz oda yaptığı yanlıştan döner

erkek arkadaşının doldurduğunu veya akıl verdiğini düşünüyorum çünkü normalde böyle değildi. herkesin vergi borcu var bu kadar abartıcak bir durum yok ki ben bu zamana kadar hiçbir ödemesini de geciktirmiş değilim.
asgari ücretle çalışırken bile telefon faturasına varana kadar ben ödüyordum ne ara bu kadar acımasız oldu anlamadım. herşey üst üste geliyor ya gerçekten inanılmaz derecede yoruldum artık

Yabancı mısınız? O kısmı anlayamadım.

Kız kardeşiniz bencil de değil. Kendi işi değil, niye bu sorumluluğu alsın ki? Devlete yalan beyanda bulunup kendinizi gelirsiz gösteriyorsunuz sanırım.

Son düzenleme:
Yabancı mısınız? O kısmı anlayamadım.

Kız kardeşiniz bencil de değil. Kendi işi değil, niye bu sorumluluğu alsın ki? Devlete yalan beyanda bulunup kendinizi gelirsiz gösteriyorsumuz sanırım.
yabancıyım devlete yalan beyanda filan bulunduğum yok onu nerden çıkarıyorsunuz?

Jameya bacim, sen yabanci miydin yahu, saskinim su an.

Seyi anlayamadim vergi levhasi neden kardesinin ustune? Calisma iznini nasil etkiliyor bu durum? Kiz kardesinin ustune cekmesi gereken kredi gibi durumlar mi var, bu vergi borcu o yuzden etkiliyor olabilir mi?

evet yabancıyım kuzum.
vergi lehvasını benim oturma iznim yoktu o dönem onun üzerinde almıştık öyle de kaldı.
herhangi bir kredi çekmek istemiyor sadece vergi borcunun olmasını veya herhangi birşeyin olmasını istemiyor.
şöyle etkiliyor ben dükkan üzerinden aldım çalışma iznimi, bu ay tekrar başvurumu dükkan üzerine yaptım vakit kaybetmeden çalışma iznim yanmasın diye. o da neden benim üzerime aldın başka yol bulsaydın beni ilgilendiren bir durum değil kendi üzerine alsaydın vergi lehvasını çalışma iznini de öyle alsaydın diyor. şimdi vergi lehvasını kapatırsa benim çalışma iznim yanar diyorum o seni ilgilendiren bir durum diyor. yani üzerime alayım da başvurumu yapayım bekle diyorum birşey beklemicem diyor inatla.

Konudan bağımsız vatandaşlık böyle kolay yanan bir şey mi ki Türkiye vatandaşlığınız yok mu
Bir de insanın bacısı da bunu yapıyorsa Maalesef bu süreçte en yakınlar yaralayabiliyor

Ee keske zamaninda kardes de olsa guvenmeseydin ama sanirim calisma iznin olmadigi icin mecbur kalmissin. Akrabayi akrep soksun derler, tam olarak boyle birsey olmus.

Konudan bağımsız vatandaşlık böyle kolay yanan bir şey mi ki Türkiye vatandaşlığınız yok mu
Bir de insanın bacısı da bunu yapıyorsa Maalesef bu süreçte en yakınlar yaralayabiliyor
Muhtemelen vatandaslik alamadan bosandi onu kastediyor. Ama sanirim Turk vatandasligi evlenir evlenmez alinabiliyor, emin olamadim, niye vatandasligini kaybetti orasini ben de anlayamadim.

Sebep ne neden böyle bir şey yapıyor sormadınız mı?

iyice araştırıcam çalışma iznim onaylandıktan sonra acaba vergi lehvasını üzerime alsam bu durumda sıkıntı yaşar mıyım diye. ama çok yoruldum insanlarla uğraşmaktan gerçekten.

Muhtemelen vatandaslik alamadan bosandi onu kastediyor. Ama sanirim Turk vatandasligi evlenir evlenmez alinabiliyor, emin olamadim, niye vatandasligini kaybetti orasini ben de anlayamadim.
eşim kazık attı çünkü vatandaşlık alacağım sene boşanma davası açtı.
daha önce başvuru yapabilirdim ama benim işlemlerimi geciktirdi evlendikten 2 sene sonra başvurumu yapmıştık maddi sıkıntılardan dolayı. son sene de beni oyaladı param yok diyerekten sonra zaten anneme geldiğimde boşanma davası filan açıldı

Sebep ne neden böyle bir şey yapıyor sormadınız mı?
bana göre dolduruşa geliyor erkek arkadaşı akıl veriyor bu şekilde yap diye yoksa normalde bu derece katı değildi. kaldı ki devir eder etmez borcu filan da kapatıcam. kredi çekmiştim bu iş için onu bile en zorlandığım anda ödedim bu zamana kadar hiçbir borcu bende kalmadı.

iyice araştırıcam çalışma iznim onaylandıktan sonra acaba vergi lehvasını üzerime alsam bu durumda sıkıntı yaşar mıyım diye. ama çok yoruldum insanlarla uğraşmaktan gerçekten.
Uğraşmayın avukata danışma imkanınız var mı bu konuyla ilgili? Türk vatandaşlığınız yok sanırım burda çalışma izni alıyorsanız. Neyse onu danışın mutlaka
Bu günler bir geçsin kardeşinizi karşınıza alın konuşun kırgınlığınızı anlatın

Ee keske zamaninda kardes de olsa guvenmeseydin ama sanirim calisma iznin olmadigi icin mecbur kalmissin. Akrabayi akrep soksun derler, tam olarak boyle birsey olmus.
ya ben anlamıyorum ben canımı veririm demek ki birşey yapmamak lazım. umarım ben yükseldiğimde bana işi düşmez bu satten sonra kimseyi gözüm görmez benim.

bana umarım işi düşmez gerçekten çok net söylüyorum bu saatten sonra kimseye ölse bir bardak su vermem. annem babam hariç

Borc senin ustune degil nasilsa, sen kendine hemen yeni bir vergi levhasi basvurusu yapsan ama kardesinin borcunu da elbette odesen, sorun cikar mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…