Her turlu dilek hayirli bebek ici 4444 salatı tefriciye duasi

Arkadaslar herkes okudugu sayiyi Patronicee Patronicee okudum yazsın
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim.
”İnnallahe vemelaikete hüyü sallune alennebiyyiyaeyyühellezineamenusallüaleyhi vesellimuteslima.
ayeti okunur

Euzü besmele çekip Salat-ı Tefriciyeyi okumaya başlıyoruz…

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezitenhallübihil’ükadü,vetenfericübihil’kürabü,vetükdâbihil’havâicü,vetünâlübihir’regâibü,vehüsnül’havâtimi,veyüsteskal’ğamâmübivechihil’kerimi,ve alâ âlihi ve sahbihî fikülli lemhatin ve nefesin biaded-iküllimâ’lûmin lek.

okunan kişi; B busenebenimsenem

okunacak dua sayısı 4444 kişi başına 444 sayı düşüyor..duasi okunan arkadas 448 okuyacak.."LISTE KISI ALIMINA KAPALIDIR " OKUMA SURESI 4 GUN...!

1 - G guzbahar =》444 (bitirdi)
2- O Ozzgeee =》444 (bitirdi)
3- ygmrdmls ygmrdmls =》
4- Patronicee Patronicee =》444 (bitirdi)
5- @Cgpbas =》444 (bitirdi)
6- saydin78 saydin78 =》200 tane okudu
7- evTik evTik =》444 (bitirdi)
8- braindamage braindamage =》
9- whiterose00 whiterose00 =》300 tane okudu
10- B busenebenimsenem =》
11-

B busenebenimsenem in duasi;En ince işlerin tüm inceliklerini bilen Rabbim, sana Ya Latif adınla yalvarıyorum, Ya Vedud adınla, Ya Cami adınla yalvarıyorum bütün güzel isimlerinin hürmetine karşılıklı aşk ile, huzur ile birbirimizi seveceğimiz kulunla kalplerimizi birleştir, bizi birleştir Ya Rabbim. Kalbimden çıkmayan, gönlümdeki kulun benim için bu hacetimde hayırlıysa onu bana döndür, beni ona döndür Allahım. Eğer benim için daha hayırlı bir kulun varsa coşkuyla, heyecanla koşarak evimize gideceğimiz bir yuva kurmama, ilk andan itibaren aşk ile, muhabbet ile, sevgi ile, güven ile karşılıklı olarak birbirimize bağlandığımız birini 3 ay içinde karşıma çıkar Ya Rabbim. Bana onunla evlilik nasip et, senin yolunda çocuklarımız olsun, evimiz huzur dolsun, kahkaha dolsun, mutluluk dolsun, şükür dolsun, öyle ki evimize her seferinde heyecanla, mutlulukla, coşkuyla koşarak gidelim Ya Rabbim. Kalbimdeki kişi benim için hayırlı değilse de sen su gibi temiz ve hızlı bir şekilde kafam karışmadan, aklım başkalarına kaymadan karşıma hayırlı olan kulunu çıkar ya Rabbim. Bana bir işaret gönder Allah'ım. Yalnızlık sana mahsus büyük Allah’ım. Sen benim yalnızlığıma “o günler bitti ya kulum, artık yalnız değilsin” de. Sen beni bu dünyada da, ahirette de yalnız bırakma. Senin her şeye gücün yeter. Sana inandım sana sığındım. Kalpleri sevgiyle birleştiren sensin... Bizi de sevginle birleştir Allah’ım. Önümüzdeki engelleri kapalı kapıları Fettah adının hürmetine aç Allah’ım. Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Hakem, Ya Vekil. Sen Azizsin. Hakimsin. Her şeye Kadirsin. Günahlarımızı affet. Benim için, bizim için de ''Ol'' de. Peygamber efendimizin rüyasını gerçekleştirdiğin gibi, bana da, bizlere de büyüklüğünle gösterdiğin güzel rüyalarımızı gerçekleştir. Duamı ve benim için el açan tüm kullarının dualarını Mucib adının hürmetine kabul et ya rabbim. Sana sonsuz şükürler olsun. AMİN.

Selam kızlar. 4444 ü kaynanam demişti bana da. Başladım okumaya. Ama maalesef çalışmam sebebi ile günde okuduğum sayı bazen 50 ye kadar bile düşüyor. Şimdiye kadar 900 okudum. Ama tamamlayacağım inşallah. Teyze kızım bana bunu okurken abdestini alıp kuran okur gibi oturup kafanı kapatıp okuyacaksın ve kendini zorla 10 günde bitir dedi. Maalesef aşılama ile başlamıştım. Bitiremedim. Ama sözüm söz bitirecegim inşallah süre farkıyla . Bu arada hayırlı haberimi kısmi aldım. Kısmi diyorum çünkü aşılama sonrası tuttu gebelik haberini aldık. Ancak iki güne bir gidip beta hcg katladı mı, gebelik sağlıklı bir gebelik mi diye bakıyoruz. Biz 2 senedir hastanelerdeydik. Net olmamasına rağmen böyle bir heyacanı yaşadığımız için bile şükrediyoruz eşimle. İnşallah hayırlısıyla sizinde vaktiniz gelmiş olur da bu güzel haberi mevlam size de yaşatır. Bizim de evladımız inşallah sağlıklı bir şekilde hayırlısı ile dünyaya gelir. Rabbim isteyen herkese versin. Dualarınız kabul olsun hayırlısı ile inşallah. Bu arada sizleri tanımam ama hamile olanın duası kabul olur derler. Ben sürekli sizin adınıza da yani bir internet sitesi üzerinden birbirine destek olmaya çalışan, birbirini en iyi anlayan, evlat isteyen tüm herkese nasip et bizimkisini de hayırlı kıl rabbim diyorum.

Bu arada bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. Son reglimi olmadan önce bir tesbihin her bir boncuğuna (adı aklıma gelmedi şimdi yani toplam 99 boncuk başı ile beraber 100) 3 kulfu bir fatiha okudum. Perşembeyi cumaya bağlayan gece. Eşim ise evde güneş alan yükseğe (biz yatak odası camının oradaki duvara) astı. Rabbim dilegimizi verir ise 40 tesbih alıp dağıtılacak denildi. Bende bu zorunlu değilmiş ama dağıtacağım 40 tesbihi de aynı şekilde okuyup dağıtmayı nasip etmesini istedim rabbimden. Sanki bir işaret gibi 40 hafta gebelik. 40 tesbih. Rabbim şimdilik nasip etti. 6 tesbihim (iki hafta ikişer okuduğum dan bir fazla) okundu. Dolabımın içine yükseğe asıldı. Erken doğum riskine hazırlık bir yerde. 40 tamamlansın istiyorum. Ben duamın karşılığını alıyorum inşallah. Tesbihlerde gittiği ev halkının istediği bir duasını hayırlısı ile kabulüne rabbimde vesile olsun.

Çok uzun yazdım ama kızlar zamanınızı sayfanızı işgal ettim. Hakkınızı helal edin. Bu arada bunları yazmamın sebebi asla vazgeçmeyin ve bu bizim rabbimizin bize bu dünya da ki imtihanı bunu unutmayın. Yer Gök dua ile yaratılmış biz de yavrumuzu osterken dua edelim. Dualarımız başı hayırlısı ile rabbim olsun. Sevgiyle kalın.

Selam kızlar. 4444 ü kaynanam demişti bana da. Başladım okumaya. Ama maalesef çalışmam sebebi ile günde okuduğum sayı bazen 50 ye kadar bile düşüyor. Şimdiye kadar 900 okudum. Ama tamamlayacağım inşallah. Teyze kızım bana bunu okurken abdestini alıp kuran okur gibi oturup kafanı kapatıp okuyacaksın ve kendini zorla 10 günde bitir dedi. Maalesef aşılama ile başlamıştım. Bitiremedim. Ama sözüm söz bitirecegim inşallah süre farkıyla . Bu arada hayırlı haberimi kısmi aldım. Kısmi diyorum çünkü aşılama sonrası tuttu gebelik haberini aldık. Ancak iki güne bir gidip beta hcg katladı mı, gebelik sağlıklı bir gebelik mi diye bakıyoruz. Biz 2 senedir hastanelerdeydik. Net olmamasına rağmen böyle bir heyacanı yaşadığımız için bile şükrediyoruz eşimle. İnşallah hayırlısıyla sizinde vaktiniz gelmiş olur da bu güzel haberi mevlam size de yaşatır. Bizim de evladımız inşallah sağlıklı bir şekilde hayırlısı ile dünyaya gelir. Rabbim isteyen herkese versin. Dualarınız kabul olsun hayırlısı ile inşallah. Bu arada sizleri tanımam ama hamile olanın duası kabul olur derler. Ben sürekli sizin adınıza da yani bir internet sitesi üzerinden birbirine destek olmaya çalışan, birbirini en iyi anlayan, evlat isteyen tüm herkese nasip et bizimkisini de hayırlı kıl rabbim diyorum.

Bu arada bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. Son reglimi olmadan önce bir tesbihin her bir boncuğuna (adı aklıma gelmedi şimdi yani toplam 99 boncuk başı ile beraber 100) 3 kulfu bir fatiha okudum. Perşembeyi cumaya bağlayan gece. Eşim ise evde güneş alan yükseğe (biz yatak odası camının oradaki duvara) astı. Rabbim dilegimizi verir ise 40 tesbih alıp dağıtılacak denildi. Bende bu zorunlu değilmiş ama dağıtacağım 40 tesbihi de aynı şekilde okuyup dağıtmayı nasip etmesini istedim rabbimden. Sanki bir işaret gibi 40 hafta gebelik. 40 tesbih. Rabbim şimdilik nasip etti. 6 tesbihim (iki hafta ikişer okuduğum dan bir fazla) okundu. Dolabımın içine yükseğe asıldı. Erken doğum riskine hazırlık bir yerde. 40 tamamlansın istiyorum. Ben duamın karşılığını alıyorum inşallah. Tesbihlerde gittiği ev halkının istediği bir duasını hayırlısı ile kabulüne rabbimde vesile olsun.

Çok uzun yazdım ama kızlar zamanınızı sayfanızı işgal ettim. Hakkınızı helal edin. Bu arada bunları yazmamın sebebi asla vazgeçmeyin ve bu bizim rabbimizin bize bu dünya da ki imtihanı bunu unutmayın. Yer Gök dua ile yaratılmış biz de yavrumuzu osterken dua edelim. Dualarımız başı hayırlısı ile rabbim olsun. Sevgiyle kalın.
Oncelikle hayirlisi olsun umarim saglikla alirsin bebegini kucagina...bahsettigin seyi duymustum tesbih duasi diye ir tanidigimin akrabasi yapip hamile kalmisti ama kibleye dogru asiliyormus diye biliyordum...tefriciye duasinida arastirmalarima gore 7 gunde bitirilmesi gerekiyormus en guzeli kibleye dogru yonelip okumakmis ama bizler calistigimiz icin maalesef ama rabbim biliyor goruyor....kac haftalik hamilesin bu arada

Oncelikle hayirlisi olsun umarim saglikla alirsin bebegini kucagina...bahsettigin seyi duymustum tesbih duasi diye ir tanidigimin akrabasi yapip hamile kalmisti ama kibleye dogru asiliyormus diye biliyordum...tefriciye duasinida arastirmalarima gore 7 gunde bitirilmesi gerekiyormus en guzeli kibleye dogru yonelip okumakmis ama bizler calistigimiz icin maalesef ama rabbim biliyor goruyor....kac haftalik hamilesin bu arada
Bende seninle aynı düşünüyorum sanırım namazla başlayıp kıbleye karsı ortulu ve abdestlı okumak gerekıyor bu duayı ve bence dağıtım usulundede 1 günde tamamlanması gerekiyor diye düşünüyorum. (Kuranlarda falan hemen orda dağıtıp okuyorlar ve faydasını gören çok mesela dua sonrası biri rica ediyor zaten 20 kişi rahat oluyor 10.15 kişi aynı anda başlayıp bitiriyor ve bu sekılde muradım oldu diyen çok )Ben Gecen yıl namazla başladım dileğimi belirttim ve Allah ne kadar sürede nasip ederse o kadar zamanda okuycam dedim 15 günde falan okuyabildim. Müsait olduğumda abdestli örtülü okudum ama tabi iş güç dışarı çıktığımda yolda vs de okudum dileğim gerçekleşti ama tabiri caizse hevesim kursağımda kalarak yarım gibi oldu (hakkımızda hayırlısı her daim ondada vardır rabbimin bir inceliği ) o zamandan beri çok özenle okunması gerektiği düşüncesindeyim

Arkadaslar herkes okudugu sayiyi Patronicee Patronicee okudum yazsın
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim.
”İnnallahe vemelaikete hüyü sallune alennebiyyiyaeyyühellezineamenusallüaleyhi vesellimuteslima.
ayeti okunur

Euzü besmele çekip Salat-ı Tefriciyeyi okumaya başlıyoruz…

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezitenhallübihil’ükadü,vetenfericübihil’kürabü,vetükdâbihil’havâicü,vetünâlübihir’regâibü,vehüsnül’havâtimi,veyüsteskal’ğamâmübivechihil’kerimi,ve alâ âlihi ve sahbihî fikülli lemhatin ve nefesin biaded-iküllimâ’lûmin lek.

okunan kişi; B busenebenimsenem

okunacak dua sayısı 4444 kişi başına 444 sayı düşüyor..duasi okunan arkadas 448 okuyacak.."LISTE KISI ALIMINA KAPALIDIR " OKUMA SURESI 4 GUN...!

1 - G guzbahar =》444 (bitirdi)
2- O Ozzgeee =》444 (bitirdi)
3- ygmrdmls ygmrdmls =》444 (bitirdi)
4- Patronicee Patronicee =》444 (bitirdi)
5- @Cgpbas =》444 (bitirdi)
6- saydin78 saydin78 =》200 tane okudu
7- evTik evTik =》444 (bitirdi)
8- braindamage braindamage =》
9- whiterose00 whiterose00 =》300 tane okudu
10- B busenebenimsenem =》
11-

B busenebenimsenem in duasi;En ince işlerin tüm inceliklerini bilen Rabbim, sana Ya Latif adınla yalvarıyorum, Ya Vedud adınla, Ya Cami adınla yalvarıyorum bütün güzel isimlerinin hürmetine karşılıklı aşk ile, huzur ile birbirimizi seveceğimiz kulunla kalplerimizi birleştir, bizi birleştir Ya Rabbim. Kalbimden çıkmayan, gönlümdeki kulun benim için bu hacetimde hayırlıysa onu bana döndür, beni ona döndür Allahım. Eğer benim için daha hayırlı bir kulun varsa coşkuyla, heyecanla koşarak evimize gideceğimiz bir yuva kurmama, ilk andan itibaren aşk ile, muhabbet ile, sevgi ile, güven ile karşılıklı olarak birbirimize bağlandığımız birini 3 ay içinde karşıma çıkar Ya Rabbim. Bana onunla evlilik nasip et, senin yolunda çocuklarımız olsun, evimiz huzur dolsun, kahkaha dolsun, mutluluk dolsun, şükür dolsun, öyle ki evimize her seferinde heyecanla, mutlulukla, coşkuyla koşarak gidelim Ya Rabbim. Kalbimdeki kişi benim için hayırlı değilse de sen su gibi temiz ve hızlı bir şekilde kafam karışmadan, aklım başkalarına kaymadan karşıma hayırlı olan kulunu çıkar ya Rabbim. Bana bir işaret gönder Allah'ım. Yalnızlık sana mahsus büyük Allah’ım. Sen benim yalnızlığıma “o günler bitti ya kulum, artık yalnız değilsin” de. Sen beni bu dünyada da, ahirette de yalnız bırakma. Senin her şeye gücün yeter. Sana inandım sana sığındım. Kalpleri sevgiyle birleştiren sensin... Bizi de sevginle birleştir Allah’ım. Önümüzdeki engelleri kapalı kapıları Fettah adının hürmetine aç Allah’ım. Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Hakem, Ya Vekil. Sen Azizsin. Hakimsin. Her şeye Kadirsin. Günahlarımızı affet. Benim için, bizim için de ''Ol'' de. Peygamber efendimizin rüyasını gerçekleştirdiğin gibi, bana da, bizlere de büyüklüğünle gösterdiğin güzel rüyalarımızı gerçekleştir. Duamı ve benim için el açan tüm kullarının dualarını Mucib adının hürmetine kabul et ya rabbim. Sana sonsuz şükürler olsun. AMİN.

Canım, hayırlı olsun, inşallah hamileleiklerin en rahatını yaşarsın, hayırlı bir hamilelik sürecini tamamlarsın ve bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsın. Benim hacetim bebek değil henüz ama beni de unutma dualarında lütfen, hamilelerin duaları kabul olur derler senin de dediğin gibi. :nazar:

Bu tespih duasını annem de yaptı, dileği kabul oldu, bugün hatta 40 adet tespih aldık, dağıtılacak çünkü. Dileyen olursa bana haber versin, gönderebilirim. Ben de astım, inşallah olacak Rabbim. :KK68:

Ben regl oldum, köpeğim hastalandığı için epey koşturmam oldu, misafirlerim vardı bir de. Bitireceğim iki güne inşallah. Başka arkadaşlar isterse yardım, onlara yardım edebilirsiniz. Ben de yardım gönderebilirim hatta.

Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz Patronicee Patronicee kuzum?

Ben regl oldum, köpeğim hastalandığı için epey koşturmam oldu, misafirlerim vardı bir de. Bitireceğim iki güne inşallah. Başka arkadaşlar isterse yardım, onlara yardım edebilirsiniz. Ben de yardım gönderebilirim hatta.

Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz Patronicee Patronicee kuzum?
Tamam canim bende bu hafta cok yogundum is yerinde ilgilenemedim ne yalan soyliyeyim ben tefriceye devam etmek istemiyorum acikcasi ama baska bildiginiz dualar varsa onlara devam ederim

Tamam canim bende bu hafta cok yogundum is yerinde ilgilenemedim ne yalan soyliyeyim ben tefriceye devam etmek istemiyorum acikcasi ama baska bildiginiz dualar varsa onlara devam ederim

Çok okununca üstüste bazen ağır olabiliyor, haklısın canım.

Sizin dilekleriniz bebek, benim dileğim evlilik. :oops:

O yüzden bilemedim ortak mı ilerlenir, yoksa siz bebişler için ayrı bir hacet duası mı edersiniz. Ben hacetler için 12 bin Yunus suresi veya 313 Ayetel Kürsinin tesirlerini çok okumuştum internetten. Siz de bir araştırın isterseniz. Yeni listede olmayacağım muhtemelen çünkü kendim için dualarım var, onları bitirmek istiyorum hayırlısıyla. Ama belli de olmaz sağım solum. :KK55:

Çok okununca üstüste bazen ağır olabiliyor, haklısın canım.

Sizin dilekleriniz bebek, benim dileğim evlilik. :oops:

O yüzden bilemedim ortak mı ilerlenir, yoksa siz bebişler için ayrı bir hacet duası mı edersiniz. Ben hacetler için 12 bin Yunus suresi veya 313 Ayetel Kürsinin tesirlerini çok okumuştum internetten. Siz de bir araştırın isterseniz. Yeni listede olmayacağım muhtemelen çünkü kendim için dualarım var, onları bitirmek istiyorum hayırlısıyla. Ama belli de olmaz sağım solum. :KK55:
Baska bir topikte 313 ayetel kursi okumustum canim tedaviye baslamadan once...en sonuncu tedavimde ise hz.yusuf un duasini kendim okumustum ama iste vardir bir zamani hepimizin icin hayirlisi olur ins.canim

Kızlar tespih dileğinde dileği olan anneme tespih aldık, dağıtmadan önce buraya sormak istiyorum tekrardan, bulması zor oluyor çünkü. Var mı aramızda isteyen? Varsa özelden yazabilirsiniz.

Baska bir topikte 313 ayetel kursi okumustum canim tedaviye baslamadan once...en sonuncu tedavimde ise hz.yusuf un duasini kendim okumustum ama iste vardir bir zamani hepimizin icin hayirlisi olur ins.canim

Canım ara ara denk geliyorum, nasıl gebe kaldım tarzında başlıklar çok var kk'de. Belki denk gelmişsindir sen de. Ne zamanki takip etmeyi, hesap yapmayı bırakmışlar, o zaman gebe kalmış kadınlar.

Seda Diker de mesela bildiğim kadarıyla 7 sene uğraşmış, ne zamanki vazgeçmiş, o zaman gebe kalmış, o tam olarak nasıl yapılıyor, tam bilemiyorum gerçi. :)

Bak şöyle de bir röportajı var.

Sizi bu noktaya getiren hikayenizden konuşalım istiyorum. Çocuk sahibi olamadığınızı öğrendikten sonra yaşadıklarınız hepimize örnek olacak nitelikte. Bunu anlatabilir misiniz bize?
Benden kaynaklı çocuk sahibi olamadığımı fark ettiğimde doktora gittiğim her aşamada bir sorun çıktı fakat hepsini de çözdük dediler. Tedavi gördüm, 6 tüp bebek yaptık ve 2 rahim ameliyatı derken ben maddi manevi çok yoruldum ve doktorlar artık “Seda eve git, olasılığı arttıracak bir durum yok” deyince ben ağlaya ağlaya evime gittim. Bir müddet çok ağladım ve hatta ölmek istedim. Çocuk sahibi olamayacaksam hemen canımı al diye Allah'a dua ediyordum. Kendi egomdan yenilgiyi kabul etmiyor ve Allah'a kızıyordum. Sonra birgün babamların evine yemeğe gittik. Kütüphaneden ayağımın ucuna bir kitap düştü ve bende içinde bana bir mesaj var mı fikriyle baktım. Kitapta, “Eğer çözemediğiniz bir problem varsa hayatınızda, bunu çözmenin birtek yolu var. Allah sizin bununla ilgili bir hayat dersi öğrenmenizi istiyor. Eğer bu hayat dersini yakalar bulur ve öğrenirseniz kilidinizi çözer hemen değiştirirsiniz hayatınızı. Yok bulamazsanız o zaman tevekkül ve sabırla oturun” ben bunu yakaladım evime gittim ve gece iki rekat namaz kıldım ve dedim ki; Allah'ım özür dilerim tövbe ediyorum ve beni alma vazgeçtim (gülüyor). -Çok komik tabi o zaman bu kadar bilgim vardı.- ama benim hayat dersim ne bana bunu göster ben bunu öğrenmeyi istiyorum. Ben çok iyi öğrenciyim, çocuksuzken anlayamıyorum ben anlamam için verdin ama ben hala anlayamadım bana bir şekilde bunu anlat ben öğreneceğime söz veriyorum. Defter kalem alıp başucuma koydum uyudum ve gördüm ben o rüyayı biliyor musunuz?

“Çocuğum olmadığını öğrenince Allah'a küsüp canımı al diye dua ettim ama gördüğüm rüyayı yaşayarak aldığım nefesin kıymetini anladım”

Eğer özel değilse anlatabilir misiniz rüyanızı bize?
Tabi.. 3:45'di sabaha karşı eşimle kırmızı bir arabaya biniyoruz ki o zaman bizim lacivert bir arabamız var. Kayınvalidem, kayınpederim, eşim ve ben ama herkesi suratı asık ve ben çok tedirginim. Nereye gidiyoruz anne diyorum “ Kızım biz yarı yolda iniyoruz, siz Bodrum'a gidiyorsunuz” Tamam o zaman diyorum ve birden rüya içinde kendimizi eşimle birlikte motorsiklette görüyorum. Yalpalaya yalpalaya kolumuz kırık gidiyoruz ve şim diyor ki “Seda gel herşeye rağmen tatilin tadını çıkaralım” bu rüyadan uyandım defeterede olduğu gibi yazdım. Ama ben anlamadım benim işime gelmedi.
Aradan 3 ay geçti. Eşim birgün eve geldi işinden terfi ettiğini ve kırmızı bir araba verdiklerini söyledi. Tabi benim hiç aklıma gelmiyor rüya kahve içiyoruz, kutluyoruz falan eşim dedi ki “Seda gel annemleride alalım Bodrum'a gidelim, annemleri Salihli'de (yani yarıyol) anneanneme bırakalım bizde görüşür oradan baş başa Bodrum'a gidelim dönüştede annemleri alır geliriz” tamam dedim ama benim aklıma hiç gelmedi tabi rüya. Biz bindik kayınvalidemleri annesine bırakıp baş başa Bodrum'a giderken eşim saatte 80 km hızla lastikleri mıcırlara kaptırarak kaza yaptık. Araba olduğu gibi dönüp uçuruma uçtuhavada asılı kaldık. Benim o anda algım dondu ve bütün hayatım gözümün önünden geçti. Töğbe ettiğim için herhalde Allah beni affetti diye düşünüyorum. Ben o kadar öleyimde öleyim diye dua ederken sonra ki töğbem ile belki de benim orada canımı alacaktı ama onun yerine araba o şekilde asılı kaldığı an da eşimin böyle derin nefes aldığı o sahne dondu ve bana geldi sanki 3 dakika. Ve ben kendi kendime o anda “bu nefesi nasıl bırakırsın Seda ve bunu nasıl yaparsın bir çocuk için değer miydi buna? Küçücük şey için ne büyük şeyden vazgeçmişsin” dedim pişman oldum o anda arabamız uçurumdan aşağıya düştü çarptı ama takla atmadık bizi bir küçük makiden ağaç tuttu. Eşimle indik tırmandık 10 metre kadar yürüdük birbirimize dokunup acaba öldükte biz mi anlamadık diye düşünüyoruz araba öyle bir hale geldi ki sigorta şirketi yenisini aldı. Eşyalarımızı topladık jandarmayla otele gittik ve eşim dedi ki “Seda gel herşeye rağmen bu tatilin tadını çıkaralım” o zaman dedim ki içimden Allah bana bir yol daha gösterdi. Sonra korkularımı yendim, içimde ki korkuyu sevgiye dönüştürdüm, araştırdım, çalıştım ve tamamlandım.
Ama şuan bir çocuğunuz var bildiğim kadarıyla...
Evet onunda bir öyküsü var. Miraç Gecesi'nde ben yine 2 rekat namaz kıldım ve dua edip Allah'a sordum dedim ki; Allah'ım bana söyler misin bu sefer net bileyim ama rüya yoluyla olmasın (gülüyor) birisi bana bunu söylesin benim çocuğum olacak mı olmayacak mı? Ben artık çocuksuz hayatta da mutluyum olmayacaksada maddi ve manevi bu olsun diye uğraşıp üzüntü yaşamıyayım.
O gece uyudum sabah bir arkadaşımla Ortaköy'de kahvaltıya gittik. Arkadaşım dedi ki “Seda şimdi hatırladım dün gece bir rüyamda bir oğlan çocuğu gözüktü ama arkası dönük, yuvarlak kafalı, kepçe kulaklı -benim eşimde öyledir- hafif tombikçe bak bu Seda'nın oğlu ismi Burak dediler. Burak'da biliyorsunuz Peygamber Efendimizin (sav) Mirac'a yükseldiği atın ismi. Bunu anlattı ben direk ağlamaya başladım birbirimize sarılıp ağladık ben soluğu ertesi gün doktorda aldım. Bir tane daha tüp bebek deneyelim dedim. Ve gerçekten oğlum oldu isminide Burak koydum. Aynı o rüyada gördüğüm gibi yuvarlak kafalı, kulakları hafif açık aynı babasına benzeyen bana hiç benzemeyen bir oğlum var şimdi.

her_sikintiyi_gideren_yedi_ayeti_kerim7.jpg

• Okunuşu: Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim. Fe in teuellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illa hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbü'l-arşi'l-azim.
  • Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Eğer aldırmazlarsa de ki: "Bana Allah yeter! O'ndan başka ilah yoktur. Ben O'na dayanmaktayım ve O, o büyük arşın sahibidir!" (Tevbe, 129)
    Nihat Hatipoğlu'nun sayfasında "HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(7.Ayet)" diye geçiyor. Kk'da gezerken görmüştüm; biri cumartesi günü belli bir sayısınca okumuş. Sonrasında hamile olduğunu öğrenmiş, öyle diyordu. Yukarıdaki ayet Tevbe Suresi 129. Ayet.
    ALINTI:
    Kenz’ül Havas’ın yazarı Seyyid Süleymanel-Hüseyni şöyle yazmış:

Her gün yedi defa bu ayeti okuyan kimse Cenab-ı Hakk’ın dünya ve ahirette lütuf ve inayetine mazhar olur.

Her zorluktan kurtulur.

Meşru olan her isteğine kavuşur.

Bazı havas uleması, her gün sabah namazından sonra bu ayetin 11 defa okunmasını tavsiye etmişlerdir.

Benim kendimin ve tavsiye ettiğim kimselerin tecrübeleri sonucu derim ki, bu ayet-i kerimeyi okumaya devam eden kimseler için büyük bir ilahi inayettir.

Buna devam eden çok büyük yarar sağlar.Bu sebeple dilini bu ayete alıştırıp, sabah akşam, her ne zaman olursa,sayısız olarak okunmalıdır.

Kaynak:Kenz’ül Havas İkinci Cilt 313. Sayfa

Bu da okunabilir, eğer istenilirse.

X