Her şey internette başladı, nerden bilebilirdim böyle olacağını..

böyle saplantılı aşk konularında genellikle gördüğüm şey, aşık olunan kişinin toplum tarafından "hayranlık duyulan" biri olduğunun belirtilmesi. bu bana çok garip geliyor.

bir yıl boyunca evlilik çocuk hayalleri kurup, kamerada konuşma talep etmemesi ve ettiyse bile bunu kabul etmemeni kabul etmesi çok ilginç.

sonuç olarak çok büyük bir oyunun içine girmişsin. ben onun yerinde olsam bu ilişkiyi asla devam ettirmezdim. ama kandırmaca olmasa her şey daha farklı olabilirdi. senin yanındayken veya seninle konuşurken resimlerini yolladığın kızı hayal ettiğini düşünüyor olmasın? veya seni ona ulaşmak için kullanıyor olmasın?

en baştan beri neden böyle bir oyunun içine girdin? arkadaşımın hesabı demek çok mu zor? kendine hiç mi güvenin yok?

Düşünceleriniz için teşekkür ederim ancak ben de güle oynaya devam ettirmedim bu yalanı. Söylediklerinizin hepsi doğru, ben kaybetmekten çok korktum, içimden bir ses sürekli onun doğru insan olduğunu söyledi ve ben onu bırakamadım.
Bencillik ettim biliyorum, o olmazsa kimse olmayacak bunu da biliyorum. Bu yüzden çabalıyorum, elimden ne geliyorsa da yapıcam.

Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Kendisi de öyle söyledi, "eğer sen bana kendi kimliğinle gelmiş olsaydın şimdi çok farklı yerlerde olabilirdik" dedi. Yaptığımı savunmuyorum kesinlikle, yanlış anlaşılmasın yazdıklarımdan. Önerilerinizi dikkate alıcam.

Biz burda karısına yalan soyleyen adamlar görüyoruz birak onu diyoruz birkere olduysa alışkanlık olur devami gelir dioruz. Sen iliskini yalan ustune kurmussun. Senin Sevgilin olsam sana asla guvenemezdim. Beni bir yil boyunca kandiran biri her an her dakka hersey icin yine yalan soyleyebilir.ve guvenmedigim birini asla istemezdimm.. bence zorlama bazen olmayinca olmaz...

Bu ilişkiden bi cacık olmaz cnm ... Sen. Bu kişiyle ilerde evlilik vs durumlarında napıcaksın ?? Birde şunu düşün ,yahu orda gördüğü resimlerdeki kıza aşık olmuş ... Bu seni rahatsız etmiyormu ..yani sonuçta resimdeki kız yaşıyor ..
Neden böyle saçmasapan bişiy yaptın ,erkek arkadaşın ne yapsa haklı ..

Düşüncelerinizi belirttiğiniz için teşekkür ediyorum. Bütün bu olanları ben yaptım evet ama bu benim kötü biri olduğum anlamına gelmez. Ben yalan söylemeyi bu olayla beraber öğrendim, daha öncesinde böyle bir huyum yoktu.

Bu arada, yazın birçok teklif aldığımı ve reddettiğimi biliyor. Yani ondan başkasıyla asla muhabbetimin dahi olmayacağı konusunda bana güveninin olduğuna eminim.

En başta da dediğim gibi ben bir hata yaptım ve zaman ah vah etme zamanı değil. Sevdiğim adamın kalbini kazanmayı, olanları düzeltmeyi istiyorum.

edit: benimle konuşurken bir başkasını hayal ettiğini düşünmek bile istemiyorum, olamaz herhalde öyle bir şey. olmamalı yani.

Son düzenleme:
Cok uzuldum her ikiniz içinde . Bi yanda hayali birine aşık biri var aylarca gunlerce kaldırılmış bi yanda sen varsın aşık olmuş bi hata yapıp dondurememis kopamamis . Iliskiniz saglam temellerde değil çünkü o insan ruhunu sevmiş senin ama baska bir gorunumle tamamlamış . Simdi sana bakip alışmaya çalışıyo . Madem kendini bunca zaman sakladın bence bu insanlada bi adim atarken dikkatli yaşa . Cok sevdiğini biliyorum ama tensel temas senin icin bu denli onemliyse saglam at adimlarini bu insan seni birakirsa diye . Bu arada eger henuz iliskiniz devam ediyosa o zaten sende bicok seyi seviyo sen simdi sunger cek ona surprizler yap sevimlilikler yap onu sevdigini fazlaca hissettir ki baginiz hic kopmasin

Aldigin iki cikma teklifini reddetmis olman adamin sana guvenmesini saglamismidir sence.. Evlilikten bahsediyoruz yahu... bi insana hayatinin kalanini teslim etmekten onunkini de teslim almaktan bahsediyoruz. Gece sirtinu dönüp huzurla uyumaktan, yaslandiginda yuruyemeyecek olsanda yaninda olacagini bilmekten bahsediyoruz. Yapmayin kuzucumm... bnm bahsettigim güvene bak senin söylediğine bak birde... bu konuyu okuyan arkadaşlarımdan haneke nin amour (ask) filmini izlemelerini istiyorum. Izleyin ve ben sevdigim adamu bole seviyirmuyum deyin, ben bunu yapabilirmym deyin. Iste bahsettigim ask,güven ordaki yani....

Yorumunuz ve içtenliğiniz için teşekkür ediyorum. "çünkü o insan ruhunu sevmiş senin ama baska bir gorunumle tamamlamış"
tam olarak hissettiği bu belki de, öyle güzel ifade etmişsiniz ki..
Evet, ilişkimiz düşe kalka devam ediyor ve ben bu süre içinde söylediğiniz gibi onu sevdiğimi hissettirmeye çalışıyorum.
Belki yüz yüze görüşsek derdimi daha iyi anlatabilicem ama önceki mesajımda da söylediğim gibi benimle görüşmek istemiyor bu ara.

Tensel temastan bile sonra hala geçmiş konuları açıyorsa bu bence anca bahane olabilir.
Bu adamın bir şekilde sizden ayrılacağını düşünüyorum.
Hem onun davranışlarından.
Hem dr başkasıyla yapamam demenizden çıkardım.
Çünkü biz insanlar ne zaman "onsuz yapamam" dediysek o zaman "onsuz" kalmadık mı ?
Başkasıyla yapamam demesin kimse bu yüzden. Öyle bir güzel yapılıyor, yaşanılıyor ki ...

İlişki bastan hatali zaten ama sevgilinizin herseyi ogrendikten sonra sizi hayatindan tamamen cikarmadigina şaşirdim , keşke o zaman bitseymiş bu iliski size sadece üzuntü acı getirir cunku sevgliniz evlenseniz dahi size hic bir zaman güvenemeyecek sürekli ayni sorunlari yaşayacaksiniz
Sizinde vazgecemeyeceginizi biliyor ve oylesine zaman geciriyor gibi geldi bana
Hakkinizda hayirlisi olsun

Elbette tam anlamıyla güven meselesini buna bağlamadım, benim söylediğim sadece "ondan başkasıyla muhabbetimin dahi olmayacağı konusunda güvenmesi" idi.
Bu kadar acımasız olmayın lütfen, çok pişman oldum ve o günden sonra tek bir yalan söylemedim ona. Dediğim gibi öyle bir huyum yoktu olaydan önce.

Düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Umarım söylediğiniz gibi bir durum olmaz, zaten bunun için burdayım, nasıl daha iyi olabilirin peşindeyim.

bu olay gerçek mi ya?

insan görüşmeden sevgili olur mu?

bir de evlilik çocuk hayalleri falan ilginç geldi.

bence çocuk senden gerçekten hoşlanmıyorsa zorlama.

2 gün 2 gün kötü ilişki mi yürür?

böyle bir yalana rağmen devam ettirmesi aslında iyiye işaret ama çok zorlu bir yol. başka bir hata götürmez ve sorunlarınızda bunu sürekli yüzüne vurması kaçınılmaz. çok sabırlı ve dikkatli davranman gerek eğer kaybetmek istemiyorsan. ama bana kalırsa yeniden kazanmak için kendinden taviz verme. hatanı telafi etmek için başına kaktığı her şeyi çekmek kabullenmek zorunda değilsin. bazen olmuyorsa olmuyor demek lazım.

İnanın ben de şaşırdım, o gün o avm'de gelip suratıma tükürecek sandım. (Düşünün, korkumdan tuvalette bekledim.)
Ben onun benim kötü biri olmadığıma inandığını düşünüyorum, aksi olsa benimle bu kadar uğraşmazdı. Belki de sadece zaman gerekiyordur her şeyin yoluna girmesi için..
Dediğiniz gibi hayırlısı, teşekkür ederim tekrar.

İnsan yaşamayınca "bu olay gerçek mi ya?" diyebiliyor tabii.
Ne deseniz haklısınız, sizin yerinizde ben olsam ben de bu şekilde düşünürdüm.
Hoşlanıp hoşlanmadığını kestiremiyorum ama buluştuğumuzda gerçekten iyi durumdaydı,
gözlerinde bir nefret görmedim ben, bilmiyorum belki de kendimi kandırdım.

Keske acimasiz olan sadece ben olsam keske hayat bnm kadar iyimser olsa.... valla ben olani soledim. Sadece onun tarafindan degil kendi acindanda bak sana bole davranmasinin sebebi hep o ilk yaşananlar. Eskisi gibi olalim diorsun ama olmaz iste.... o yasananlar hep ama hep ama hheeeppppp önünde olcak biliossun demi... bak burda milletin kocasi anasina soylenen bi lafi bile burunlarindan getiruyor unutmuyor bida bida onlerine koyuyor. Sen bole bi durumun unutulmasini normale dökülmesini istiyorsun... bende umutsuz vaka diorum. Bu acimasizlik degil tatlım realistlik ve hyat realist....

Çok çok kötü bir durumdasınız.
Yalanla ilişkiye başlamışsınız ve gerçekler ortaya çıkınca sizden soğumuş ( kibar olarak yazdım. )
Kendinizi onun yerine koyun misal siz esmersiniz arkadaşınız sarışın falan bir sene boyunca sizi o diyerek sevmesi ne kadar kötü ve anlayış beklenilmemesi gereken bir durum.
Sizi ses tonu olarak benimsemiş fakat yanında hep arkadaşınızı hayal etmiş.
Evet böyle yazınca kötü duruyor ama gerçek bu.

Bundan sonrası için sağlıklı bir ilişki beklemek zor. Onsuz yaşayamam falan diye düşünmeyin hayatta neler geliyor insanın başına.
Yolunuza tek başınıza devam ederseniz hayatınız daha kolay olur.

Başka bir hata götürmeyeceğinin farkındayım, bu yüzden huyuna gitmeye çalışıyorum. Bazen canımı sıkan durumlar oluyor, alttan almaya çalışıyorum. Biraz zaman geçsin belki her şey yoluna girer. Dediğiniz gibi onun yerinde bir başkası olsaydı umursamayıp ne hali varsa görsün diyebilirdi. Olmuyorsa benim için bir başkası olmayacağını bildiğim için bu ısrarım. Yapım gereği yaşadığım şeyleri kolay unutamıyorum ki bu bambaşka bir olay, kesinlikle zaman geçsin nasıl olsa unuturum diyebileceğim biri değil. İlginiz için tekrar teşekkür ediyorum.

Peki sen hissettiklerinin gerçekten aşk olduğuna emin misin? Hadi diyelim ilk zamanlar hoşlandın ama bence sonrasında devreye vicdan girdi. Ve sen bunu aşk sanıyorsun. Gerçek aşk böyle olamaz ki. Lütfen ne olursa olsun kendini daha fazla ezdirme ve karşı tarafıda üzme. Unutamam gibi gelir sana unutursun gerçekten. İnsanlar nelere alışıyor. Annesini, babasını, evladını kaybediyor da yaşıyor. Kendini unutamam, yaşayamam diye doldurma. Baştan kangren olmuş bir ilişki, çözümünse kesip atmak..

Masum bir insanın duygularıyla oynamışsınız .Bunun ne kadar yanlış bir şey olduğunun farkındasınız..

Çocuk bir yıla yakın farklı bir kızın görüntüsüne aşık olup konuşuyor..
Onunla hayaller kurduğunu sanarken ,herşeyin bir yalandan ibaret olduğunu öğreniyor.. Ve şok geçiriyor ! Kimse bu durumun altından kalkamaz..
Bekar bir kadının birlikte olduğu adamın bir süre sonra evli olduğunu öğrenmesiyle aynı şey gibi.Berbat bir durum..

Her şeyi açıklamışsınız . Ama onun eski mevzuları hatırlayıp size kızması normal bir durum.Çocuğu bir yıl boyunca saf yerine koyup büyük yalanlar söylemişsiniz.Ve bu yalanların her biri onun duygusuna ve güvenine işlemiş..

Sizin yeriniz de olmayı hiç istemezdim.

Şuan bu ilişki dört dörtlük olsun yine geçmişi unutup odaklanamazdım .Ve sizde odaklanamazsınız..

Bir yıl boyunca kız arkadaşınızın resimlerine aşık olan bir adamın ''acaba o kız için neler düşündü neler hayal etti onun görüntüsüyle'' diye hiç mi düşünmüyorsunuz.. ? Bu psikoloji hepsinden beter..
Kafayı yedirtir bu düşünceler !

Sağlıklı bir ilişkiniz yok.Geçmişte kaçışınız yok, kurtuluşunuz hiç yok ..
Bana kalırsa bu ilişkiyi bitirin..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…