Her Persembe 100 rekat

hoş geldin aramıza inşallah kılarsın

Haftalık bildirimim
47 sabah namazı kazası
1 öğle,ikindi,yatsı kazası
33 yasin
Ve bugün orucluyum .
Ve tekasur süresinin son iki ayetini de ezberlersem tekasur suresini de ezberlemis olacağım .

Selamün aleyküm Cumanız mübarek olsun kardeşlerim. Yaşlı bir teyzeden öğrendiğim bir davranışı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Ben de bir ara yapıyordum, ama zalim nefsim şeytan ile bir oldu.. Ama tekrar yapacağım inşaallah. Yaşlı teyzem her vakit namazının arkasından bir vakit de kaza namazı kılıyordu.. Mesela sabah namazını kılıyorum arkasından bir vakit de sabah namazı kazası kılıyorum. Böylece günde 5 vakit namazı 5 vakit de kaza namazı kılmış oluyorum. Böylece kılınmamış namazlarımızı da tamamlamış oluyoruz..

sanada selamün aleyküm hayırlı cumalar evet öyle tamamlanmış oluyor

Benim annem bu şekilde on yıl namaz kıldı, bu şekilde on yıllık kaza namazlarının borcunu ödemiş oldu Allah’ın izniyle. Çok aşinası olduğum bir durum olmasına rağmen nefsime ağır geldiği için ben de hiç yapmadım.

Bildirim yapmamış hiçkimse. Ben de aslında bir şey bildirecek noktada değilim sadece 2 rekat bir sabah namazı kazası kıldım ama kural kuraldır diyip bildiriyorum:)

Bu haftadan itibaren daha düzenli bir ibadet hayatı için kolları sıvıyorum. Kuran, oruç, kaza gibi konularda tüm bildirimlerimi her hafta perşembe günleri burada not etmeye niyet ediyorum.

Niyet ettim Allah rızası için...

amin

Ben bu hafta biraz rahatsizdim canlar bigun namazlarimi oturarak kıldım kasık agrilarim vardı egilemiyordum o gün komple yattım namaz vakitlerinde kalkıp oturduğum yerden kıldım namazlarimi hamdolsun şimdi iyiyim. 1,5 cüz okudum cuma duasında da geçen hafta bi cüz okuduk ve yine cuma günleri gittiğim cuma duasında tesbih namazı kıldık aslında her hafta kiliyoruz ama ben bunu yazmıyordum hiç 2 hafta cuma duası yok 17 den birkaç tane daha fazla olabilir emin değilim sabah namazı kazası kıldım 2 tane ikindi namazı kazası kıldım bu haftam hastalık dolayısıyla çok parlak geçmedi bu hafta daha hayırlı olur inşallah

Geçmiş olsun canım Allah şifa versin. Hasta halinle kıldığın bir rekat rabbimin katında bin rekat gibi muamele görmüştür inşallah.

geçmiş olsun

İlk bildirim benden :)
53 sabah namazı kazası
1 öğle namazı kazası
1,5 cüz okundu
Ve bugün kaza orucuna niyetlendim oruç olarak da kalan kaza orucu borcum 6 oldu
Herkese hayırlı günler diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…