Her güne AYETEL KÜRSİ VE FATİHA

Yarın saat 00:30 de sıradaki arkadaşa geçecek
günlük bir kişiye 10 veya üstü Ayetel kürsi okunacak :)

1- TamBirAzize TamBirAzize herkese 10 ar okudu
2- C Camille_claudel 10 tane okudu
3- Cankuss23 Cankuss23 herkese okudu
4- whiterose00 whiterose00 10 tane okudu
5- COLIN COLIN herkese okudu
6- Nefs Nefs
7- piskKo piskKo 20 tane okudu
8- @_asmunikal_ herkese 10 ar okudu
9- K krkr herkese 10 ar tene okudu
10- yumiti yumiti herkese 10 tane okudu
11 - S Sargoz 10 tane okudu
12- Lale kozan Lale kozan herkese 10 ar okudu
13- Kadriye1944 Kadriye1944 herkese 10 ar okudu
14- @Gui mazaretli
Kadriye1944 Kadriye1944 ün duası :eşime rabbim hayırlı kapılar açsın borçlarından kurtulsun tez vakitte

10 tane alıyorum Rabbim kabul etsin.
Kadriye1944 Kadriye1944 için.

@pisikKo canım Dr gittim keseyi gördüm inşallah bayramdan sonra kalp atışlarını duyacaz darısı tüm isteyenlerin başına

Cok sevindim canim benim, insallah hep boyle sorunsuz huzurla mutlulukla gecirirsin hamileligini..
Rabbim isteyen herkese nasip etsin, evlat yokluguyla evlat acisiyla sinamasin.
Kac kese gordunuz canim, gonlunden ikiz geciyordu senin..
Masallah diyeyim Rabbim korusun kollasin tum yavrulari.

Cok sevindim canim benim, insallah hep boyle sorunsuz huzurla mutlulukla gecirirsin hamileligini..
Rabbim isteyen herkese nasip etsin, evlat yokluguyla evlat acisiyla sinamasin.
Kac kese gordunuz canim, gonlunden ikiz geciyordu senin..
Masallah diyeyim Rabbim korusun kollasin tum yavrulari.
Amin canım Allah razı olsun çok şükür bin şükür Rabbime
Rabbim bütün isteyenlere hayırlı salih evlat versin tek bi kese gördükcanım dr ikizler riskli olur dedi bende öyle çok boylu deyilim anca bitane kaldırırım doğrusu

Amin canım Allah razı olsun çok şükür bin şükür Rabbime
Rabbim bütün isteyenlere hayırlı salih evlat versin tek bi kese gördükcanım dr ikizler riskli olur dedi bende öyle çok boylu deyilim anca bitane kaldırırım doğrusu
Anladim canim, hayirlisi olsun.:emir_bebek:

Yarın saat 00:30 de sıradaki arkadaşa geçecek
günlük bir kişiye 10 veya üstü Ayetel kürsi okunacak :)

1- TamBirAzize TamBirAzize herkese 10 ar okudu
2- C Camille_claudel 10 tane okudu
3- Cankuss23 Cankuss23 herkese okudu
4- whiterose00 whiterose00 10 tane okudu
5- COLIN COLIN herkese okudu
6- Nefs Nefs 10 tane okudu
7- piskKo piskKo 20 tane okudu
8- @_asmunikal_ herkese 10 ar okudu
9- K krkr herkese 10 ar tene okudu
10- yumiti yumiti herkese 10 tane okudu
11 - S Sargoz 10 tane okudu
12- Lale kozan Lale kozan herkese 10 ar okudu
13- Kadriye1944 Kadriye1944 herkese 10 ar okudu
14- @Gui mazaretli
Kadriye1944 Kadriye1944 ün duası :eşime rabbim hayırlı kapılar açsın borçlarından kurtulsun tez vakitte

kızlar yeni listemizde sadece özenli zamanında okuyacak kişiler olursa sevinrim listemiz günlük ilerleyecek 313 fatiha okunacak ne 1 fazla ne 1 eksik zamanında okuma yapmayanlar liste dışı kalacak
mazaretliyken de dua niyetiyle fatiha okunabildiği için aksama olmayacak liste için adını yazdırmak isteyenleri bekliyorum

kızlar yeni listemizde sadece özenli zamanında okuyacak kişiler olursa sevinrim listemiz günlük ilerleyecek 313 fatiha okunacak ne 1 fazla ne 1 eksik zamanında okuma yapmayanlar liste dışı kalacak
mazaretliyken de dua niyetiyle fatiha okunabildiği için aksama olmayacak liste için adını yazdırmak isteyenleri bekliyorum
Konunuzu benzer bir konu aradigim icin gordum yanlis anlamayin lutfen din alimi degilim ama benim bildigim kadariyla kadinlar muayyen gunlerinde ezberden (dua Allaha yakaris ve korunma amacli abartmadan sure ayet okuyabilirler)esma,salavat,zikir istedikleri kadar cekebilirler.Siz burada dua amaciyla okumuyorsunuz dilekleriniz var Allahtan niyazlariniz var yani tabiki Allah rizasi icin ama amac var niyet var belki tam anlatamadim (dunyalik birseyler diliyorsunuz)sayili dua okuyorsunuz dedigim gibi ben din alimi degilim ama okunur demenizde bende biraz tereddut yaratti siz isin ehli bir alime sorup oyle baslayin sadece gorunce yazmak istedim hakkinizi helal edin suan mazeretliyim bitince insallah listenizde yer alabilirim

Konunuzu benzer bir konu aradigim icin gordum yanlis anlamayin lutfen din alimi degilim ama benim bildigim kadariyla kadinlar muayyen gunlerinde ezberden (dua Allaha yakaris ve korunma amacli abartmadan sure ayet okuyabilirler)esma,salavat,zikir istedikleri kadar cekebilirler.Siz burada dua amaciyla okumuyorsunuz dilekleriniz var Allahtan niyazlariniz var yani tabiki Allah rizasi icin ama amac var niyet var belki tam anlatamadim (dunyalik birseyler diliyorsunuz)sayili dua okuyorsunuz dedigim gibi ben din alimi degilim ama okunur demenizde bende biraz tereddut yaratti siz isin ehli bir alime sorup oyle baslayin sadece gorunce yazmak istedim hakkinizi helal edin suan mazeretliyim bitince insallah listenizde yer alabilirim
bir çok yeri araştırdım fatiha dua niyetiyle okunabilir diyor ama ayetel kürsi de aynı şey söz konusu değil

Fatiha-i şerife adetliyken (hayız,aybaşı,regli) başında besmele çekmeden dua niyeti ile okunabilir.Dua kastı ile okumanın bir sakıncası yoktur.
Adetli iken Kur'an-ı Kerim-i yarım ayet bile olsa okumak haramdır.Ancak dua,zikir veya sena(övgü)kastı ile lursa okumak caiz olur.Sadece zikir,sena yahut dua makamında olan ayetler bu maksatla okunabilir.

Fakat,hüküm ve haber bildiren ayetler dua,sena ve zikir maksadı ilede olsa okunamaz.
Mesela sena-yı kast ederek cenazede Fatiha-i Şerifeyi okumak caizdir.
Aynı şekilde kabristanda ve cemiyetlerde dua maksadı ile başında besmele çekmeden Fatiha-i şerife okunabilir.

Ey Hak Yolcusu! Bilindiği gibi kadınlar, her ay belirli günlerde özel halde olurlar. Özel halde bulunan kadın, namaz kılamaz, oruç tutamaz, camiye, mescide giremez, hacda ise Kabeyi tavaf edemez.
Ey Dost! Özel halde bulunan kadın aşağıdakileri yapabilir:
*Ezberden Fatiha, İhlas, Felak ve Nas surelerini zikir maksadıyla, Allah’ı hatırlamak düşüncesiyle okumak caizdir.
*Adetliyken Kuran dinlenebilir. Kuranı ellemek ve okumak haramdır fakat dinlemek caizdir.
*Her namaz vaktinde abdest alıp yine seccadesini serip üzerine oturarak ‘Tevbe ve İstigfar’ çekebilir.
*Bir rivayette şöyle denilmiştir:’Hayızlı olan kadın namaz vakitlerinde 70 defa istigfar etse, ona 1000 rekat namaz sevabı yazılır ve 70 günahı affolunur ve yaptığı istigfarın harfleri sayısınca kendisine nur verilir.
*Başka bir rivayette ise şöyledir: ‘Gördüğü hayız o kadının geçmiş günahlarının kefaretidir. Hele bir de hayız halindeyken :
El-Hamdü lillahi ala külli halin ve esteğfirullahe min külli zenbin.
Anlamı:
‘Her hale karşı Allah’a hamd olsun. Bütün günahlara Allah’tan magfiret dilerim.’
Diye dua ederse, Allahü Teala ona ateşten bir beraat, azaptan eman verilir.
*Enes Bin Malik (R.A) Resulullah (S.A.V) Efendimizin şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir:
Kim
100 defa ‘la ilahe illallah’
100 defa ‘sübhanallah’
100 defa ‘Allahü ekber’
Derse,bu dua ve zikirler kendisi için 10 köle azat etmiş ve yedi deve kurban etmiş sevabı kazandırır. Hatta bu zikirler daha sevaplıdır buyurmuştur.
Ey Hanım Kardeş’ Sen seccadenin üzerine oturup bunları demelisin.
*Ey Hanım Kardeş! Şu şekilde de dua edebilirsin:
100 defa ‘Estağfirullahel’aziyme ve etubü ileyh’
100 defa ‘Sübhanallahi ve bi’hamdihi’
100 defa ‘Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed’
100 defa ‘La ilahe illallah’
100 defa’La havle vela kuvvete illa billah’
Bu duaları özel halde bulunan kadınların okumaları caizdir.
*Bir hanım sahabiye(R.A)
10 defa ‘Allahü Ekber’
10 defa ’Sübhanallah’
10 defa ’Allahümmağfirli’
Diye dua ettiğinde kendisine Cenabı Hak tarafından ‘bağışladım’ müjdesi veriliyor.
Ey Kardeş’ bundan daha büyük müjde olur mu? Elbette olmaz.

dualar sayıyla okunmaz diyen alimlerde vardır bunu deneyip araştırıp fayda gördükten sonra belirli sayılarla okunavbilir diyen alimler de olmuştur
yani kızlar beraber karar verelim sayıyla okunmasını istememin nedeni adil şekilde pay edilsin ki okuma ilerlesin diye herkes kafasına göre okumasın diyee dediğim gibi ama önemli olan vaktinde okuyanlar katılsın

kızlar madem öyle şunu okuyalım mı Peygamberimiz hanımlarından birine tavsiye etmiştir
1 besmelei şerif
33 ALLAH
33 SÜBHANAALLAH
33 ELHAMDULİLLAH

kızlar madem öyle şunu okuyalım mı Peygamberimiz hanımlarından birine tavsiye etmiştir
1 besmelei şerif
33 ALLAH
33 SÜBHANAALLAH
33 ELHAMDULİLLAH
Iyi olur Ramazan ayı cüz ler hatimler de okunuyor ramazanda böyle devam edersek iyi olur

sakin yanlis anlamayin ben duanizi baltalamak vs icin yazmadim tekrar diyorum hakkinizi helal edin Allahi anmak ve zikir amaciyla hatta korunma amaciyla okunur elbet heryerde yazan bu ama hani bu tarz listelerimizde elbet rabbime yakaris onun rizasi en cok istedigimiz ama dunyalikta var bebek isteyen is isteyen gecim isteyen dille olmasada kalben yoneliyor insan o kisim biraz ince bir cizgi oluyor ondan yazdim
Eminseniz elbet okunur nicin okunmasin rabbim gonlunuze gore nasip etsin

sakin yanlis anlamayin ben duanizi baltalamak vs icin yazmadim tekrar diyorum hakkinizi helal edin Allahi anmak ve zikir amaciyla hatta korunma amaciyla okunur elbet heryerde yazan bu ama hani bu tarz listelerimizde elbet rabbime yakaris onun rizasi en cok istedigimiz ama dunyalikta var bebek isteyen is isteyen gecim isteyen dille olmasada kalben yoneliyor insan o kisim biraz ince bir cizgi oluyor ondan yazdim
Eminseniz elbet okunur nicin okunmasin rabbim gonlunuze gore nasip etsin
NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ ANLAMADIM GERCEKTEN NASIL YAPMAMIZ GEREKİYOR SİZCE ben tek okurken yani liste yokken sayısız okuyordum ama liste olunca sayıları belirlemek zorundayız sizin bir öneriniz varsa söyleyebilirsiniz dua nın sayısı ve şekli değil niyet ve inanarak yapmak önemli bence neye takıldıgınızı inanın anlamadım

Ya anlatamadim sadece Allahim senin rizan icin duadam imandan ayirma diyip okuyorsak evden cikarken rabbim koru diyip bir tane okuyosak baska Allahim sadece ve sadece senin rizan icin kismi ile Allahim falanca arkadasima bebek nasip etmen is nasip etmen niyetiyle diyerek niyet icin okumak farkli bana gore fikrimi yazdim Allah kabul etsin

Ya anlatamadim sadece Allahim senin rizan icin duadam imandan ayirma diyip okuyorsak evden cikarken rabbim koru diyip bir tane okuyosak baska Allahim sadece ve sadece senin rizan icin kismi ile Allahim falanca arkadasima bebek nasip etmen is nasip etmen niyetiyle diyerek niyet icin okumak farkli bana gore fikrimi yazdim Allah kabul etsin
işte ne yapmamız gerekiyor onu anlsmadım müslüman müslümana dua eder diye açtım konuyu sen ne yapmamızı istiyorsun anlatsana inan çok streslyim bugünlerde agrılarım var ve niyetliyim anlaysmıyorum ne istediğinizi nasıl ypalım sizce yanlış olan ne bir anlayabilsem

X