henüz 16. haftada rahim sertlesmesi normal mi ?

silaaadan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2024
11
1
27
Ben eski konulari okuyorum hep genelde 30. haftadan sonra olmus bu durum. Ama ben 16. haftadayim ve rahmim kendi kendine tas gibi oluyor cok sert oluyor dokununca zaten belli oluyor sertligi ve bu gunde 7 8 defa oluyor 4 5 dakikada anca geciyor bu ne simdi Allah muhafaza erken dogum tarzi birse belirtisi mi ilk 3 ay okadar eziyet yedim kusa kusa mahfoldum simdi yeni yeni duzeldi bunca seye dayandiktan sonra bu olay beni cok korkutuyor . Yoksa normal bir durum mu bu ?

Bende 18-19 larda başladı bu karında sertleşmeler. Doktorum çok önemsemedi çünkü muayenede karnımı ellediğinde yumuşaktı birde magnezyumu zaten kullanıyorum diye muhtemelen karnında yağ dokusu çok fazla olmadığı için yaşıyorsundur bunları dedi.
Benim genelde sol tarafım hep sertleşiyor 1 dk sürmeden geçiyor, gün içinde bazen 5 bazen 10 kere olduğu oluyor.
Ama şunu da fark ettim hem yorulduysam ayakta kaldıysam daha fazla oluyor. Hemde o gün büyük tuvalete çıkmadıysam çünkü kabızlık bile etki ediyor anladığım kadarıyla.
Siz yine de ne olur ne olmaz doktora sorun belki magnezyum takviyesine başlar. Kabız olmamak için beslenmenize dikkat edip bol bol su için.
Rabbim şifalar versin her birimize🌸

Merhaba, ben de 1 saat önce yaşadım bu durumu, küçük ceviz büyüklüğünde sanki bir yumru sertleşme oluştu 1 dk içerisinde geçti. Doktorunuzla iletişime geçtiniz mi veya kontrole gittiniz mi?

Merhaba, burada da karşılaştığım sizinle. :) Nasılsınız, nasıl geçiyor süreciniz? Dediğiniz sertleşmeyi ilk kez bugün yaşadım, benim de sol tarafımda oldu çok kısa sürede geçti. Dışarıdan bakınca belli olcak gibiydi. Zaten rahim solda olduğu için bebek mi acaba diye düşündüm ama araştırdığımda rahim sertleşmesi olduğunu gördüm

Merhaba, burada da karşılaştığım sizinle. :) Nasılsınız, nasıl geçiyor süreciniz? Dediğiniz sertleşmeyi ilk kez bugün yaşadım, benim de sol tarafımda oldu çok kısa sürede geçti. Dışarıdan bakınca belli olcak gibiydi. Zaten rahim solda olduğu için bebek mi acaba diye düşündüm ama araştırdığımda rahim sertleşmesi olduğunu gördüm
Sanırım o kişi ben oluyorum ama hatirlayamadim sizi nolur kusura bakmayın🥲🥲 benim hamilelik hormonlarıyla beynimi resmen çöpe attığım şu günlerde hiçbir şey hatırlayamıyorum😅
Ama sanırım yarım rahim konusu dimi benim rahmim de solda ve benim bebiş sola yerleşti artık çünkü nerdeyse sağda çok az hissediyorum. Ve sertleşmelerim genelde solda oluyor, tuvaletime sıkışıksam zaten sepsert şekilde oluyor. Bilmiyorum vallahi ben zaten devlete gidiyorum ordaki doktor çok fazla önemsemedi bu sertleşme konusunu🤦

X