Hemşire olarak çalıştıgım kurumda patronlarım bana sen danışmasın dediler ?

SalakSacma

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
1.490
723
27
İyi geceler herkese içinden çıkamadıgım bi durumu sizle paylaşmak istiyorum
3 yıldır bir sağlık kurumunda sözleşmeli olarak hemşireyim . Ben dahil iki kişi daha var sözleşmeli gerisi memur . Korona geldiğinden beri triaj adı altında danışmanlık yapıyoruz ben ve diğer hemşire arkadaşım . Buyrun kime geldiniz x bey yok y ye geçin gelen her hastaya her neyse bunları zaten yapıyoruz .
Hemşire arkadaşım pozitif çıktı o yüzden ben tek çalışıyodum bu hafta ben dışardayken odama girip hastaların beni görmeyip “doktorlara ve diğer hemşirelere soru sordugu şu doktor nerde nereye geçiyim sıra alıyomuyuz “ gibi sebeplerden benim masamı değiştirmişler o sırada cama danışma yazmayı düşündüklerini söylediler . Ben bunu reddettim danışma olmadıgımı söyledim 4 ü birden şok olup nasıl ya siz burda DANIŞMASINIZ dediler . Ben şok oldum hemşire olabilirmişim ama aynı zamanda danışmanlık hizmeti de veriyomuşum o yüzden danışma da derlermiş sonuçta hasta yönlendirme de yapıyomuşum ve bunun yanında iğne pansuman fln .
O gün öyle bi tartıştık
Bugun akşam 6 da mesaim bitti 10 dk sonra evdeyken beni aradılar doğal gaz için tamirci geleceğini kurumu açmamı söylediler . Temizlik personelimiz açmamış çünkü . Neyse gittim adamlar yok yarım saat bekledim . Bende doktoru arayıp “ akşam oldu adamlar gelmedi yarım saat şuan tekim zaten tedirgin oldum gelmeyeceklerse ben gidiyim işim var sizde temizlik personelimizi ararsınız” dedim
Doktor onu azarladıgımı söyleyerek benimle kavga etti bende gerçekten açtım ağzımı yumdum gözümü . Ben bu saatte elin adamlarıyla tek başıma tamirci bekliyorum mesaim bitmiş takdir etceğinize azar yiyorum demekki benimde telefonu açmamam gerekirmiş dedim . Ben agrasifmişim danışma konusunda da aynısını yapmışım ne varmış danışma dedilerse sonuçta bizden tıbbi sekreter hizmeti de alabilirlermiş ( sağlık ocağında yardımcı ara eleman hemşire olarak geçiyorum ama sonuçta hemşireyim ) tekrar kavga ettik sizin bu yaptıgınız bilgi işlem personeline sen temizlikcisin demek gibi bişey gerçekten ayıp ediyosunuz dedim en son akşam tamirci konusunda fln özür diledi ama öbür konuda liste yapacaklarını bize de uymayan şeyler olabileceğini duruma göre bi yol çizeceğimizi söyledi .
Şimdi iki seçeneğim var işte çıkıp başka bi özel yere geçemem çünkü iş evimin dibi küçük bi ilçedeyim
Diğer seçenek mart gibi çıkıp kpss çalışmak ve atanmak
Korkuyorum atanamazsam diye ama artık akıl sağlığımı kaybetmek üzereyim ?

Ben de KPSS derim

Bir doktorun bu kadar cahil ve saygısız olması korkunç. Hemşirenin ne iş yaptığını gayet biliyordur ama yok sen danışmasın diyor?? Bir de sekreterlik yap git işyerini aç demiş şaka gibi. İş kontratımda ne iş yapıyorsa onu yapıcam kardeşim ben hemşirelik yapıcam sizin ayak işlerinizi yapmak zorunda değilim demelisiniz. Az yiyip orta işi yapacak eleman tutsun dangalaklar bu nedir yahu??

Annem de babam da sağlık çalışanı, bir doktorun bir hemşireye bu şekilde davrnamasını, bu mesleğin bu kadar ayağa düşmesini esefle kınıyorum.

Eğitim araştırmadayım bende. Yoğun ama kimse kimsenin görevini yapmıyor herkes kendi kadrosunda çalışıyor. Kpss çalışıp atan derim lisans isen. Lise hemşirelikte atamalar nasıl bilmiyorum açıkcası. Sağlık ocağındaki doktor benimde hemşire olduğumu öğrendiğinde kibirli davranmaya başlamıştı bazıları tuhaf oluyor cidden

Sizin yerinizde olsam her boş anımda kpss ye çalışırdım. Hemşirelik atamaları da az değil diye biliyorum. Geçen sene 70 üstü atandı sanırım. Çalışın temiz temiz atanın kimsenin egosuyla uğraşmayın.
Üstelik haklarınız da çok daha iyi olur.

X