Yöresel Tarif Hemşerim memleket nire ? Yöresel Yemekler, Yöresel Tatlar Oylama

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz Yöresel Yemek tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    446
  • Anket Kapalı .
Kızlar Elçin’den haber var. Bugünkü doktor görüşmesinden sonra kürtaj gerçekleşmiş.
Perşembeye kadar beklememe gerek yoktu dedi. Bebek 3 hafta geriden geliyormuş ve kalbi durmuş :110:
:KK43: :KK43: Çok geçmiş olsun.Rabbim sabır versin.Ben de onu merak ediyordum:KK43:

Tek yumurta ikizleri erkek ti çift yumurta da birbirlerini etkilemiyorlar ama tek olunca dolaşımları da aynı tek plesenta var
Ayri yumurtada biri kiz biri erkek olunca.. genelde erkek vefat ediyomus, cunku kizlar daha guclu olurmus. Hayata daha cok tutunurlarmis diye biliyorum.

Canım nasıl oldunuz o_O
Daha iyiyim ablacım toparlanıyorum doktor a gittim çok ılımlıydı dedikleri beni rahatlattı bebeğimi gördüm doya doya ellerini ayaklarını... o sert kadın( çok azarlıyordu herkesi) benimle öyle bi ilgilendi ki çok rahatladım. Sağlıklı bir sorun yoktu baya bi baktı hatta iki defa girdim kontrola yarım saat arayla gözden bişey kaçırmamak için

Daha iyiyim ablacım toparlanıyorum doktor a gittim çok ılımlıydı dedikleri beni rahatlattı bebeğimi gördüm doya doya ellerini ayaklarını... o sert kadın( çok azarlıyordu herkesi) benimle öyle bi ilgilendi ki çok rahatladım. Sağlıklı bir sorun yoktu baya bi baktı hatta iki defa girdim kontrola yarım saat arayla gözden bişey kaçırmamak için
Peki ölen bebeği aldılar mı?Kusura bakma nasıl sorsam bilemiyorum:KK43:

Yok abla büyük çünkü bir de tek plesenta ya bağlılar alma durumları Yokmuş Doğumla alacaklar. Sağ tarafıma toplanmış büzüşmüş biraz suyu da bitmiş :KK43:
Allah yardımcınız olsun canım:KK43:
Ne zaman olacak doğum bekleyince sana zararı oluyor mu:KK43:

Oooo süper o zaman:KK19:Beklemenizde sorun yoksa iyiymiş canım:KK19:Hakkınızda hayırlısı olsun:KK15:
Saol ablacım bu durumu yaşamış annelerle konuştum sağlıklı Doğum yapmışlar bir anne dışında onunla tam konuşamadım işte haber bekliyorum ondan

Saol ablacım bu durumu yaşamış annelerle konuştum sağlıklı Doğum yapmışlar bir anne dışında onunla tam konuşamadım işte haber bekliyorum ondan
İnan sormaya çekiniyordum çok sevindim:KK60:Bebeğinin birini kaybettin kolay bir durum değil.Ama çok şükür Rabbim iizin verirse diğer bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın inşaalalh:KK200:

Canım güzel haberler aldım sayılır. Beklediğim gibi doktor felaket senaryoları yazmadı... tam tersi beni rahatlattı bu durumun çok yaşandığını söyledi ama risklerinden de bahsetti beşte bir oranı etkileyebilir dedi ama çok büyük bi oran değil bu dedi. 34. Haftada Doğum olacak. Bu arada bu durumu yaşamış annelerle görüşüyorum bir anne nin bebeği sağlıksız doğmuş. Diğer anneler sağlıklı Doğum yapmışlar hep... ama o anne ile tam konuşamadım haber bekliyorum belki de baştan beri bebeğinde sorun vardı bilemiyorum. Yabancı sitelere de baktım olumsuz bi durum okumadım.. bi nebzede olsa rahatladım diyebilirim.. görüştüğüm anne sayısı 4 bu arada
Hadi inşallah canım benim ❤️

Saol canım ama bebek 19 haftalıktı o yüzden Yok olmuyor sağ tarafımda suyu felan bitmiş orda duruyor gördükçe aklıma geldikçe dayanamıyorum üç gündür gözümün yaşı dinmedi.. ölen için ayrı üzülüyorum kalan için ayrı hadi sağlıklı ilken etkilenirse diye ya doktorlar kötü konuşmuyor ama elimde değil işte çok canım acıyor nasıl dayanıcam bilmiyorum.
Çok üzüldüm geçmiş olsun,Allah kalan yavrunu korusun:110:

Kızlar Elçin’den haber var. Bugünkü doktor görüşmesinden sonra kürtaj gerçekleşmiş.
Perşembeye kadar beklememe gerek yoktu dedi. Bebek 3 hafta geriden geliyormuş ve kalbi durmuş :110:
Allah sabır versin inşallah çabuk toparlar . Sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin Rabbim bundan sonra her şerde vardır bi hayır kim bilir

Soğuk yenebilecek sebze yemeği götürmeyi düşünürmüsün?
Örneğin taze fasulyenin her türlü gideri var bende:))

Tam pijamaları giymiş yatıyordum,sabah aklıma gelenleri yazarım,kızlar da el atar:KK66:
Yoğurtlu şeyler de olabilir,iyi fikirler çıkar bu kızlar çok hamarat:)

Kuru birşeyler istiyorsan, poğaça olabilir, soğuk yiyebileceğin otlu gözlemeler olabilir, peynirli ya da ıspanaklı börekler, krep ve mücver de olabilir canım.
Fakat sürekli kuru gıdalar da yenmez ki :KK64:

Kavanozda ya da iyi bir saklama kabı ile soğuk yemekler de götürebilirsin.

Soğuk ve kokmayacak yiyecekler olarakta, pırasa, ıspanak, kereviz, dolma çeşitleri, barbunya, soslu sebze kızartmaları, soğuk yoğurtlu çorbalar gibi yemekler olabilir canım.

Astoria Astoria

Bende aynen yasminsay gibi düşünüyorum...
Pratik ve soğuk tüketilecek yiyecekler,onlar dışında pek aklıma birşey gelmedi...

Astoria Astoria iyi bir yemek termosu edinirsen, sıcak yemek de götürebilirsin canım.:KK15:

Sen beceriklisin maşaallah hafta sonları ayda bir sefer falan yaprak sarma sarabilirsin.Onu götürürsün,poğaça,börek,sandviç olabilir.Kendine saklama kapları alırsan zeytinyağlı yemekler çok kolay olabilir...Ekmek arası köfte,tavuk dürüm olabilir...Akşamdan pişirirsin sabah ekmek arası yaparsın...

Canım merhaba :)
Her zaman sandviç yenmez tabiki bağırsaklarına zarar verirsin Allah korusun. Arada değişiklik olsun diye bazı günler menüne eklersin canım.
Sen kuru yemek istemiyorum deyince direk aklıma zeytinyağlılar geldi, hem uğraştırıcı değil hem de sağlıklı :)
*Biber dolması( çokça yapıp buzluğa doldurup atabilirsin)
*Taze fasulye( domates ve soğanı yağla kavurup üstüne fasulyeyi ekleyip pişirebilirsin)
*Köfte- patates(köfteleri porsiyonlayıp saklama poşetine koyup dondurucuda bekletirsin. Kızartıp götürürsün.
*Türlü( patlıcan, biber, domates, soğan, azıcık salçayla kavurup zeytinyağlı yemeği olur.
*Kızartma( patates, patlıcan, biber üzerine fırçayla yağ sürüp fırınlayıp yoğurtlayabilirsin)hem çok yağlı olmaz.
*Pırasa( havuçlu pirinçli zeytinyağıyla pişirebilirsin.
*Makarna(makarnayı domates sosuyla pişirirsin, işyerinde koyduğun kabı sıcak suyun içinde 5 dakika bekletirsin ısınır, pişirdiğin yumuşaklığa geri döner.
*Kalan günlerde de sandviç, salata ek olarak kuruyemiş, kayısı, erik kurusu falan da götür uzun saatler tok tutar canım :KK66:

Ben de bazen haşlanmış yumurta,rende salatalık,bir iki kaşık makarnayla yoğurda pulbiberi atarak karıştırıyorum,çok güzel kurtarıcı bir öğün oluyor Astoria Astoria

Harikasınız, harika, harika! Sizden güzel öneriler geleceğini biliyordum, baya fikir verdiniz bana çok teşekkür ederim. :KK200::KK200:

X