Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Kızlar ben işe başladım akşam eve gelince de öyle hızlı geçiyor ki evi toparla ve yat oldu henüz tempoya alışamadım o yüzden sık gelemiyorum :)

hayırlı olsun vampircim.. Allah kolaylık versin :)

ilk mayışından bize ne zaman baklava ısmarlıyorsun burada yazıyorum ki takımdakiler görmez içim rahat

@MorVampirella
Bağırmadan, azarlamadan ve yalvarmadan çocuğunuzla işbirliği yapın adlı kitabım bitti 301 sayfa.
Kitabı çok beğendim. Yazar herkesin başına gelebilecek durumlarda çocuklarımıza karşı nasıl daha sakin oluruz, nasıl onları işbirliğine ikna ederiz bunları anlatıyor. Birçok yöntem sunmuş bu bağlamda. Aynı zamanda her yöntemi de örneklerle açıklamış.
Kitabın başında bi test uygulaması var. Nasıl ebeveyn olduğumuzu görmek adına. Kitabı tüm anne babalara tavsiye ederim.
@yolcukardelen

Teşekkür ederim canım ekliyorum listeme
@MorVampirella yeni kitabım
Fedailerin Kalesi Alamut, Wladimir Bartol, 512 sayfa.
iyi okumalar

@MorVampirella canım bitti kitabımUykum geldi ama yeni aya yeni kitapla başlayabileyim diye bu vakte kadar okudum
Yorumum(insan isterse)
Okunabilir, bir kaç cümle de olsa bir şeyler katabilir insana.başarıya zorluklarla ulaşan insanların hikayeleri anlatılmış, zaman zaman mübalağa ettiğini hissettim.
Bu seri idi ama diğerlerini iyi ki almamışım dedimderinliği olan kitapları tercih ederimTanrıa daima tebdil-i kıyafet gezer”den sonra basit kaldı bence
Ortaokul ya da lise seviyesinde okutulabilir, öğrencilerime okutmayı düşünüyorum.

Günaydın

Kitabım bitti mesajlarıyla dolmuş ne güzel

Ben bırakayaçım bir tane

Kitabım bitti @MorVampirella

Beyazıt Akman osmanlı serisi kitaplarına bayılıyorum gerçekten yine harikaydı.

Hemen ay sonu bildirimimi yapayım:

Ağustos ayı kitaplar
1. Tess Geritsen-Cerrah 274 sayfa
2. Tess Geritsen-Çırak 338 sayfa
3. J.C. Grange-Kaiken 383 sayfa
4. Jojo Moyes-Sonsuza Dek Sen 545 sayfa
5. Beyazıt Akman-Dünyanın İlk Günü 630
TOPLAM: 2170 sayfa

Yeni kitabım: dostoyevski- suç ve ceza 687 sayfa

Kitap güzellerine selamlar

@MorVampirella işe başlamışsın kuzum hayırlı uğurlu olsun

Ben gelemedim taşınma yerleşme derken.
Oldu biraz taşınalı yerleştim iş güç bitti şükür.
Her fırsatta takıma girince vakit bulamamıştım ne zamandır
Ama aklımdaydınız hep

Akşam miu hatırlattı girmiyosun diye.

Beni atmadınız dimi listeden

Ağustos ayı için tek kitap bitirdim.
Tatile giderken kitaplarımı unuttum kolide.
Yiğenler var onlardan istedim.

Sarah jio kitapları geldi elime. Bende de vardı biri yarımdı.

Yağmur Sonrası bitti ağustosta.

Güncel bir romandı kurgusu güzel akıcıydı hiç sıkmadı.

Mart menekşelerini okuyorum şimdi bakayım bu nasıl.

Saygılar sunarım

Kardelencim yazarı Elizabeth Pantley miydi? Eğer oysa burada ilk bildirimini yaptığım kitaplardandı, ben de çok beğenmiştim

Merhabalar
Bir kac gündür ben de araniza katilmak için takip ediyorum, ay başını bekledim sisteminizden dolayi. Beni de listeye alır mısınız
Dün Piruze'nin devami olan kavuşma yi bitirdim.
Bugün de tatilde başlayıp devam etmedigim bi kitap vardi, ona devam edicem.
Tarihimizin ilginç ve sasirtan olaylari
Orhan yeniaras 35/375

Maaşallah diyelim canım

Kardelencim yazarı Elizabeth Pantley miydi? Eğer oysa burada ilk bildirimini yaptığım kitaplardandı, ben de çok beğenmiştim
Evet canım o. Açıkcası başlarken umutsuz başladım beklentimi karşılamayacak diye düşündüm ama çok beğendim çok işime yaradı. Uygulamaya bile başladım taktikleri.

Evet canım o. Açıkcası başlarken umutsuz başladım beklentimi karşılamayacak diye düşündüm ama çok beğendim çok işime yaradı. Uygulamaya bile başladım taktikleri.
Büyük çocuğuna uyguluyorsundur herhalde değil mi? Ben de o ümitle başladım ama benimki henüz küçük diye daha sonra uygularım demiştim ama tabi hatırlarsam sanırım bir daha okumam gerekecek.
Bu arada sen bu konuda kitap baya okuyorsun. Benim okuduklarım da hep sanki 2 yaş ve sonrası uygulanabilecek türden kitaplar gibi. Acemi bir anne olduğum için bana öyle geliyor da olabilir :) biliyorsun benim oğlan henüz 15.5 aylık dediklerimizi biraz anlıyor ama tam anladığı söylenemez. O yüzden ona açıklama yapıp ikna etme yoluna gidemiyorum henüz  denemeye deniyorum tabi ama ya ben beceremiyorum ya da gerçekten daha küçük. Bir yandan da yavaştan sınır koymam gereken şeyler oluyor, bazen nasıl davranacağımı şaşırıyorum. Bu yaş aralığı için okumuş olduğun ve önerebileceğin bir kitap var mı?
Diğer yandan tabi ki kitaplardaki teorik bilgilerle pratiğin çok farklı olduğunun da farkındayım ama bir umut işte aslında en iyisi annelik içgüdüsü diye dusunenlerdenim ama bir yandan da araştırmacı ruhum bu konuda okumalara dur diyemiyor ay ne uzun yazdım kusura bakma.

Vavvv süpersin canım, ayakta alkışlıyorum
canımmmnasıl mutlu oldum seni görünce anlatamam, hoşgeldin

Aslına bakarsan ben de büyük kızımı yetiştirirken 2 yaşına kadar çok kural koymayı düşünmedim. Özgür bıraktım diyebilirim. Çok hareketli bi bebekti yaşından büyük davranışları vardı halen daha öyle. Bi yetişkinle nasıl konuşuyorsam onunla da öyle konuşurdum. Onu anlamaya çalıştım hep. Yaptığı davranışın sebeplerini bulmaya çalıştım ve ona göre çözümler ürettim. Bu konuda hayli okudum. Adem güneş tavsiye edebilirim. Psikolojiye ayrı bi ilgim vardır zaten çocuk psikolojisine de anne olduktan sonra sardırdım. Sen doğal ebeveynlik diyorsunya işte ona katılıyorum 2 yaşına kadar. Sonrası kural koymadan olmuyo kesinlikle. 2 yaşında da 2 yaş sendromu var. Ters psikoloji uygulamayı öneriyorlar. Söylenenin zıttını yapmak istedikleri için. Benim küçük de 14 aylık seninkine yakın. Bazen büyük oyun kuruyor küçük oyuna giriyor bozuyor. Küçüğe ablanın oyununu bozuyorsun o yüzden odadan çıkıyorsun diyorum. Küçük şimdilik pek anlamıyor ama en azında büyük kendini iyi hissediyor. Ben de çok yazdım. Bu konuda benim hiç tükenmez yazacaklarım zaten.

Günaydın
@MorVampirella maalesef bu ay kitap okuyamadım
Düğünler bayram işleri falan maalesef... ama bunlar bahane değil kitap okumak için her zaman vakit vardır aslında

Evet ben de doğal ebeveynliği savunanlardanım ama zaten onda da kural koymayın demiyorlar ki, sadece kural koyarken çocuğa ceza verir gibi şeyler yapmayın, şefkatle yaklaşın diyorlar. Yoksa kural koymadan olmuyor tabi ki. İşte benim demek istediğim de oydu aslında, ben kural koymaya çalışsam da zaten şu an pek anla(ya)mıyor yaşı gereği.
Biz bu konuda seninle özelden konuşalım en iyisi :) Kitap konusunu ebeveynlik konusuna çevirdik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…