Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Merhabalar ,

moni moni cigimin onerisiyle epeydir gelmek istiyordum buraya ve geldim :)

Su an elim de Başucu kitabım olan "cennetin arka bahcesi"ni okuyorum. Seneler evvel okuyup yazarına kalemine konusuna aşık olduğum kitabı kaybetmistim.:KK43: Kitap fuarında standin birinde bir baktım ki -Habib Bektaş- hemen yanına kostum uzun zamandır görmek istediğim bir yakinimmis gibi öylesine mutlu oldum ve duygulandım ki :)

Iste böylelikle Kavuştuk kitabımla. Kavuştuk diyorum eski bir kitap olduğu için piyasada bulamıyordum bir türlü...

Kitabın konusu; kürt çocuğun gözüyle yeni tanistigi oyku ablası anlatılıyor..
Tabii hafif sosyal mesaj veriliyor, dozun da ama..azıcık aşk vb ...

Hoşgeldin aramızaa keyifli okumalar diliyorum bol bol gel bekleriz :)

Kızlar diyorum ki tablo işini bıraksam mı konu gönüllülük esasına mı dayalı olsa ha okuyun diye başınızın etini yine yer miyim yerim burda :rolleyes:

Ay sonu okunan kitap bildirimlerini toplu yapar derece belirleriz ama ona devam:KK200:
Ya ben çok okuyanları görünce kendimce gaza geliyorum, daha çok okumamı sağlıyor ama sen bilirsin tabi :)

Aslında tam adı Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı ama ben kısaca öyle bildirim yaptım :KK53:
Güzel bi kitap diyebilirim kolay okunuyor. Bu konuda daha önceden de okumalar yaptığım için (ve çoğunluğu daha bilimsel kitaplardı) kavramların derinine inmeden daha basit bir dille yazılmış. Sanırım bu yüzden çok satanlar listesinde :KK53: Okunabilir yani, ben çoğu kitabı elimde süründüren biri olarak bu kitabı baya hızlı okuyorum şu an. Sarmış demek ki :)
Bu arada burda bana ilk kez biri abla demiş olabilir, yaşın küçük mü ki merak ettim :KK48:

Aşk-ı Memnu diyince tvde tekrarı vardı izleyeyim diye açtım ama akşamüstüne almışlar :KK53::KK53:

Bence tam sana uygun bi kitap olmuş Suzicim :KK48::KK48:

Yaşlanıyor musun ne yapıyorsun ördeğim? :KK53::KK53::KK23::KK23:

Kızlar diyorum ki tablo işini bıraksam mı konu gönüllülük esasına mı dayalı olsa ha okuyun diye başınızın etini yine yer miyim yerim burda :rolleyes:

Ay sonu okunan kitap bildirimlerini toplu yapar derece belirleriz ama ona devam:KK200:

erkes bitirdikçe yine bildirimini yapacak hani geçen bahsettiğim gibi olacak bildirimler

Temmuz

x kitap
y kitap bitirdikçe ekleyerek yazacak :)

Miyoş anlamadııııı.. :KK70:

10. takım olarak başlattığımız okuma etkinliğine tüm zayıflayıp okuyan arkadaşları bekliyoruz. Gelin birlikte kitap kurdu olalım :KK19:

:KK200:KURALLARIMIZ:KK200:

1- Haftada en az iki kez gelip bildirim verilecek. (x. sayfadayım. x kitabı okuyorum gibi) Bildirimlere beni etiketleyin ki takip edebileyim.

2- Herkes bitirdiği kitap ile ilgili ufak bir bilgi veren düşüncelerini içeren yorum paylaşacak. Diğer arkadaşlara fikir olması amacıyla.

3- Herkes okuduğu kitaptan sevdiği alıntılar paylaşabilir :KK200:

4-Herkes her türden kitap okuyabilir.

5-Ay sonunda herkes o ay bitirdiği kitapları adları ile birlikte yazarak beni etiketleyecek.

5-Her ay en çok kitap okuyan 3 kitap kurdu ilk sayfada ilan edilecek:KK200:

6-Bir hafta boyunca hiç bildirim verilmezse kişi kırmızı kart alacak. 3 kırmızı kart alan liste dışı bırakılacak.

7-Bir haftada bir bildirim verilirse kişi 1 ceza puanı alacak. 4 ceza puanı alan kişi liste dışı bırakılacak.

8-Ceza puanı ya da kırmızı kartın bir tanesi kişinin ay birincisi olması ile silinir.

OKUNAN KİTAPGÜNCEL KİTAPBAŞLANGIÇ TARİHİSAYFA
Mor Vampirella7Yanmış7 Haziran430
moni4Kürk Mantolu Madonna28 Haziran160
morordek5Ustalık Gerektiren Kafaya Takmam Sanatı2 Temmuz197
hedef38beden 10Nabız28 Haziran480
kardelelen321 7 Kırlangıç Çığlığı29 Haziran398
miyaww__2Kelebek Adası20 Haziran279
beyazinci6Açlık1 Temmuz*
suzi17042anne adayı ve hamileler için Karatay diyeti5 temmuz151
serguzestt*Bir Varmış Bir Yokmuş1 Haziran304
ballikayfe3Aşkı Memnu4 temmuz514
oynakbasi343Fi18 Haziran598
eceboce3Şato2 Haziran351
tuzsuz_ruh3Namazın Sırları2 Haziran276
Floweroflife7Footsteps in time ve prince of time9 Haziran2959
damlapal16Sanma Ki Yalnızsın3 Haziran214
MiuLego13İki Kule2 Temmuz405
Bonus1Bilinmeyen4 Haziran465
Portakal Sulu Ordek3Köpek Gibi Büyütülmüş Bir Çocuk19 Haziran456
ozgemsiii14 sanmak ki yalnızsın30 Haziran*
eflalim11Katrei Matem1 Temmuz507
yolcukardelen4Yaralı Bilinç29 Haziran203
LAydLİNe12İki Şehrin Hikayesi11 Haziran523
[td]ÜYE ADI[/td]

:sampiyon:Haziran Ayı Derecelerimiz :sampiyon:

Eki Görüntüle 2164129
Haziran ayında konumuzda biten toplam kitap sayısı: 35

Ben de katılmak istiyorum.

Miyoş anlamadııııı.. :KK70:

miyoşum ilk sayfadaki tablo işini bırakıp sadece okunan kitap sayısı şeklinde ilerlemek var aklımda diğer türlüsü zor oluyor geldin gittin vs vs diye ama herkes o ay okuduğu kitapları bildirecek ve derece yapılacak o ay okunan toplam kitap belirtilecek ana sayfamızda

miyoşum ilk sayfadaki tablo işini bırakıp sadece okunan kitap sayısı şeklinde ilerlemek var aklımda diğer türlüsü zor oluyor geldin gittin vs vs diye ama herkes o ay okuduğu kitapları bildirecek ve derece yapılacak o ay okunan toplam kitap belirtilecek ana sayfamızda

Bana uyar bebişimm. :KK70:

Olabilir tabi uğraşmak zor oluyorsa.
Bir de acaba kitap sayısı değil de sayfa sayısı mı hesaplasak. Şu kadar sayfa okundu diye.
Sonuçta 1000 sayfalık okuyan da oluyor, 100 sayfalık da.

Önümüzdeki ay cesaret edebilirsem 850 sayfalık bir kitaba başlayacağım da :KK53::KK53:

Olabilir tabi uğraşmak zor oluyorsa.
Bir de acaba kitap sayısı değil de sayfa sayısı mı hesaplasak. Şu kadar sayfa okundu diye.
Sonuçta 1000 sayfalık okuyan da oluyor, 100 sayfalık da.

Önümüzdeki ay cesaret edebilirsem 850 sayfalık bir kitaba başlayacağım da :KK53::KK53:
O benim de aklıma gelmişti. Geçen ay 2 kitap bitirdim sözde ama biri çok kısa bir kitaptı mesela.
Gerçi bir arkadaşımız "e-kitap okudugum icin benim sayfa sayım yüksek oluyor" demisti, bu sefer de o mu sorun olur bilemedim :KK64:

X