Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Selamın Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Herkese hayırlı sabahlar :KK68:

Ben sabah karga kahvaltısını yapmadan uyanıp bir güzel 45 dakika yürüyüşümü yaptım :KK66: eve gelip duş aldıktan sonra kas ağrısı olmasın diye şekersiz Türk kahvemi içip bir yarım saat sonrada kahvaltımı yaptım :KK66:
Şimdide keyif Yeşil çayımı içerken oturup biraz kitap okumak istiyorum :KK68:
Bakalım bugün kaç sayfa okuyabileceğim :KK66:

290. Sayfa..

Allah sen yardım et, bitsin artık bu kitap bıktım hala sevişiyorlar. :sinirli:
Sevişmedikleri yerler elbette var ama orada da seviştiklerinde neler olduğunu anlatıyor. :KK70: Sinirim bozuk çok. :KK48::KK48:

:KK48::KK48::KK48::KK48:

Alemsin canım yaaa sabah sabah güldürdün beni :KK66:

Best-Books-Coffee.jpg

Kitap kurtlarının bugünkü kahvesi benden olsun..

En sevdiğim ikili kitap ve kahve :KK200:

İnstagram profilimde yazan kısa bir cümle " Kitapları, kahve ve hayalleri iyi ki var" :KK39:
Çok şükür iki kızımda bana çekmişler :KK70: eşimin gözlerinde sorun var sanırım ne zaman niyetlenip birşeyler okumaya kalkışsa başım dönüyor diyip duruyor :KK48:
Evde ufak bir kitaplığımız var o doldu şükür :21: artık kızım yatağının başına kendi masasının üzerine istifliyor kitaplarını :KK66: Sağ olsun asla korsan kitapta almaz hatta alanlarla sıkı kavgaya bile girer emek hırsızlığı bu yaptığınız diye :KK68:
En büyük hayali de ileride kendi evi olunca bir odaya komple duvarların hepsine kitaplık yaptırmak hatta hep kızar bize keşke bir oda fazla olsaydı ne güzel kütüphane yapardık diye :21: Kardeşini de hep kendi motive etmiştir okumayı öğrenir öğrenmez ve şimdi ne zaman dışarı çıksak millet oyuncakçıdan çıkarmaya çalışır çocuklarını bense kitapçıdan :KK48: doymuyorlar o konuda şükür :KK48:

Ben hangi türde olursa olsun her kitabın insanlara birşeyler kattığını düşünürüm :KK68:
Kızını kendime benzettim bir anda. Benim de en büyük hayalim kendi kütüphanem. Şimdiden bir sürü kitabım var ve sırf içinde kitap okuyabildiğim ve örgü örebildiğim bir hobi odam var. Darısı size inşallah :KK36:

aynen layd yolda kitap okuyabilmek çok iyi oluyor zaman geçiyor.. bende eskiden hiç etki etmezdi.. ama artık dolmuşta okumaya çalışırsam midem bulanıyor dur kalk yaptıkları için sürekli sanırım.. açıkçası uzun yolda da okuyamayacağım diye bi korkmuştum ama hiç etkilemedi şükür.. keyifle okudum..

vertigo kötü olmuş : ( geçmiyor da değil mi? epey yolculuk da yapıyorsun sanırım sen çok kötü olmuş senin için

ohhhhhhhhhhhhhhhhhh:KK37:
Aynen canım yaaaaa yolculuk yapmayı ve gezmeyi çok seven bir insanım. Ama kitapsız işkence gibi geçiyor. Korkumdan arabada giderken yere bile eğilemiyorum. İşin güzel tarafı cep telefonuna da bakamıyorum yolculuk yaparken. İlla ki karşıya bakmam gerekiyor. Lanet bir hastalık vertigo Allah kimseye vermesin. Hele ki kitap okumayı çok sevenlere :dua:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Kitabım bittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

İskender Pala-AbumRabum 522 sayfa..

@MorVampirella :KK60: ve yeni kitabım Ethem Emin Nemutlu-Dua Kader Değiştirir (173 sayfa).

bugün başlıyorum buna da bakalım:kahve:

AbumRabum ile ilgili görüşlerimden bahsedeyim..

Kitap klasik İskender Pala kitaplarından biraz farklı.. ağdalı bir dil kullanmamış, kolay okunan bir kitap yapmış.. Hz. İbrahim ana temalı bir kitap. Bolca bilgi içeriyor.

Polisiye tarzı bir kitap yazmış bunu anlatırken de.. Olayların içine girmek başta epey zaman aldı.. Kişiler çok, ki sanırım bu yüzden kitabın baş sayfasına tüm kişileri tanıttığı bir sayfa koymuş.. epey süre dönüp dönüp bu kimdi diye baktım sonra ezberledim zaten.

Ortadoğu üzerinde oynanan oyunları, Müslümanlara yapılan oyunları anlatan siyasi yönü de yüksek bir kitap..

Sonuna kadar epey heyecanla ilerledi. Ne olacak diye diye.. epey zevk verdi.. Ama sonu çok kısa bitti. Bir anda.. böylesi kitaba da yakışmayan bir sonla.. sonu beni üzdü açıkçası.. aceleye getirilmiş gibi olmuş..

Kitap havası Dan Brown tarzını andırıyor.. Gizemler şüpheler olaylar şifreler sonuca varma çabası vs..

Sonu kötü bitmeseydi tadı iyice damağımda kalırdı :) Ama sonuçta dolu dolu bir kitap, sonu böyle olması o doluluğunu eksiltmiyor..

Diyeceğim o ki: OKUNMALI. Kesinlikle tavsiye ederim:KK200:
Bu yorumunu okumadım. Kitabı okuduktan sonra okuyacağım. Aynı kitap benim de listelerim de çünkü. Hiç bir yorumdan etkilenmek istemiyorum :KK48::KK48: Bakalım bittikten sonra aynı fikirde olabilecek miyiz :KK39:

:KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:
Rabbim sana çok daha güzel bir tablo içinde yaşamayı nasip eder inşallah …..Aminnnnnnnnn

Rabbim herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip eder inşallah …..Aminnnn

Bir keresinde Doğan Cüceloğlunun bir kitabındaki bir cümleye çok takılmıştım çokda mantıklı gelmişti bana ;

Çocuklarınızı terbiye etmeye uğraşmayın
Onlara güzel hayatlar yaşayarak örnek olun ki onlarda sizlerin adımlarınızda sağlam ilerleyeceklerdir :KK68:
Bana çok mantıklı geldi sonuçta af edersin Hayvan mi eğitiyoruz da otur otur kalk kalk pozisyonunda olsun :KK66: Dört ayaklı dostlarımız bile kendilerini iyi hissettiklerinde huzurlu bir ortamda olduklarında çok daha sevgi dolu değillermi
:KK68::KK68::KK68::KK68:
Çok doğru söylemiş Doğan Cüceoğlu. Ben okumadım bu yazdıklarını ama kendi şahsi düşüncem biz nasılsak çocuklarımızda öyle oluyor. Yani çocuklarımızın bütün kötü ve iyi özelliklerinde kendimizi görebiliriz. O yüzden onlara kızmayıp kendimizi düzeltmemiz gerekiyor.

Bir de ek olarak e kitap okumaya başladım bakalim çok sevmedim ama başlayınca bitirme huyum var ...
E kitap hiç tasvip etmediğim bir şey. Kitap okurken dokunacaksın kitaba, kokusunu içine çekeceksin, sayfalarını hissedeceksin :KK48::KK48::KK200:

Selamın Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Herkese hayırlı sabahlar :KK68:

Ben sabah karga kahvaltısını yapmadan uyanıp bir güzel 45 dakika yürüyüşümü yaptım :KK66: eve gelip duş aldıktan sonra kas ağrısı olmasın diye şekersiz Türk kahvemi içip bir yarım saat sonrada kahvaltımı yaptım :KK66:
Şimdide keyif Yeşil çayımı içerken oturup biraz kitap okumak istiyorum :KK68:
Bakalım bugün kaç sayfa okuyabileceğim :KK66:

:KK48::KK48::KK48::KK48:

Alemsin canım yaaa sabah sabah güldürdün beni :KK66:
Maşallah maşallah ne güzel başlamışsın güne. Biz çalışanlar napsak acaba. Şu an seni çok kıskandım valla :KK14:

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

@MorVampirella dün başladığım kitabı dün gece bitirdim. Ethem Emin Nemutlu-Dua Kader Değiştirir. Bitti:bicak:

Yeni kitabım bugün başlıyorum: Sabahattin Ali-Kuyucaklı Yusuf, 222 sayfa (ne zamandır merakla bekliyordum okumayı bakalım nasıllımş pek heyecanlıyım)

Gelelim Dua Kader Değiştirir kitabı yorumuma:

:kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk:

bu smileyler yeterli aslında..

dün başladım dün bitti kitap. Bitirmeden uyumayacağım dedim çünkü kitap berbattı. bir gün daha yanımda çantamda taşımak istemedim bu yüzden. Bitsin de kurtulayım diye okudum..

kitaba gelirsek..

kitap çok çok kötü.. D&R dan ya çok satanlar ya da yeni çıkanlar rafından almıştım.. çok severim bu tarz kitapları okuyunca ruhumu dinlendirir.. dua ile ilgli ferahlatıcı kitap sanmıştım.. kitap bildiğiniz arkadaşıyla konuşur gibi yazılmış, kendi hikayesinin anlatıldığı, edebi anlamda tutulur hiçbir yanı olmayan, daha önemlisi kitap ismiyle alakası olmayan bit kitap :kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın:

sinirlerim çok bozuldu. zaten kitabın yarısında yazarı hatırladım, anlattıklarından da iyice çıkardım. İnstagramda fenomen olmuş ünlü bir hesabın sahibi çocuk..

Ciddi anlamda harcadığım vakte üzüldüm açıkçası.. KÖTÜ BİR KİTAP, VAKİT KAYBI. ALMAYINIZ OKUMAYINIZ:duduk:

:KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:
Rabbim sana çok daha güzel bir tablo içinde yaşamayı nasip eder inşallah …..Aminnnnnnnnn
ALLAH RAZI OLSUN DUA EDEN DİLLERİN YEŞİLÇAY İÇSİN EMİ (caps lock açık kalmış düzelmeye de üşendim:oops:)

Bir de ek olarak e kitap okumaya başladım bakalim çok sevmedim ama başlayınca bitirme huyum var ...

ben de kindle almıştım büyük heyecanla.. içine tonla kitap yükledim.. ama okumuyorum.. basılı kitaptaki zevki tadı vermiyor :bicak: kitaplıkta beklemekten tozlandı :KK14:

Gün aydınlık olsuunnn :KK49: limonlu suyumu içtim kitabımı okudum işe gitmeye hazırlanabilim artık:super: sadece sabahları işe gitmeden okuyabilirim için kaplumbağa hızıyla ilerliyorum maalesef 112. Sayfadayım ama bu hafta kesin bitiricem cuma yeni kitap Bildirimi yapıcam:kahve:

sen az geliyorsun ama:KK11::KK11::KK11::KK11:

290. Sayfa..

Allah sen yardım et, bitsin artık bu kitap bıktım hala sevişiyorlar. :sinirli:
Sevişmedikleri yerler elbette var ama orada da seviştiklerinde neler olduğunu anlatıyor. :KK70: Sinirim bozuk çok. :KK48::KK48:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:kesinlikle okumalıyım :KK48:

Kitabımın 78. Sayfasındayım. Köpek gibi büyütülmüş çocuk. Bildirim için özür dilerim. Bayram telaşesi:KK23:

nerdesin sen acaba:sinirli:

Bu yorumunu okumadım. Kitabı okuduktan sonra okuyacağım. Aynı kitap benim de listelerim de çünkü. Hiç bir yorumdan etkilenmek istemiyorum :KK48::KK48: Bakalım bittikten sonra aynı fikirde olabilecek miyiz :KK39:

çok merak ediyorum.. hemen okur bitirirsin inşallah.. bakalım yorumlar benzer mi olacak :rolleyes:

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

@MorVampirella dün başladığım kitabı dün gece bitirdim. Ethem Emin Nemutlu-Dua Kader Değiştirir. Bitti:bicak:

Yeni kitabım bugün başlıyorum: Sabahattin Ali-Kuyucaklı Yusuf, 222 sayfa (ne zamandır merakla bekliyordum okumayı bakalım nasıllımş pek heyecanlıyım)

Gelelim Dua Kader Değiştirir kitabı yorumuma:

:kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk::kusmuk:

bu smileyler yeterli aslında..

dün başladım dün bitti kitap. Bitirmeden uyumayacağım dedim çünkü kitap berbattı. bir gün daha yanımda çantamda taşımak istemedim bu yüzden. Bitsin de kurtulayım diye okudum..

kitaba gelirsek..

kitap çok çok kötü.. D&R dan ya çok satanlar ya da yeni çıkanlar rafından almıştım.. çok severim bu tarz kitapları okuyunca ruhumu dinlendirir.. dua ile ilgli ferahlatıcı kitap sanmıştım.. kitap bildiğiniz arkadaşıyla konuşur gibi yazılmış, kendi hikayesinin anlatıldığı, edebi anlamda tutulur hiçbir yanı olmayan, daha önemlisi kitap ismiyle alakası olmayan bit kitap :kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın:

sinirlerim çok bozuldu. zaten kitabın yarısında yazarı hatırladım, anlattıklarından da iyice çıkardım. İnstagramda fenomen olmuş ünlü bir hesabın sahibi çocuk..

Ciddi anlamda harcadığım vakte üzüldüm açıkçası.. KÖTÜ BİR KİTAP, VAKİT KAYBI. ALMAYINIZ OKUMAYINIZ:duduk:

Kuyucaklı Yusuf :KK9: Yorum yapmıyorum senin yorumunu bekliyorum :KK39:

Uzun Yağmurlardan Sonra

imiş kitabın adı :rolleyes::confused:

Ben de merak etmiştim kitabın ismini ama üşenmiştim sen üşenmemişsin :KK48:

ALLAH RAZI OLSUN DUA EDEN DİLLERİN YEŞİLÇAY İÇSİN EMİ (caps lock açık kalmış düzelmeye de üşendim:oops:)

sen az geliyorsun ama:KK11::KK11::KK11::KK11:

beni dövmeyi hobi edinengillerde bugün @MiuLego var:KK53::KK53::KK53: döve döve bu hale getirdin sonunda beni bak:KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45::KK45: bünye alışkanlık yaptı fırçalamazsan vallam rahat uyuyamıorum yirim seniiiii:KK36::KK36:

Kuyucaklı Yusuf :KK9: Yorum yapmıyorum senin yorumunu bekliyorum :KK39:

Ben de merak etmiştim kitabın ismini ama üşenmiştim sen üşenmemişsin :KK48:

Kuyucaklı Yusuf a çok iyi diyorlar :KK76:çok heyecanlıyım. Öğle arası bir kaveciye gidip başlayacağım. Bitince hemen yazıcam yorumu:KK200:

Üşenmedim layd konusu ilgimi çekti :KK70:

Kuyucaklı Yusuf a çok iyi diyorlar :KK76:çok heyecanlıyım. Öğle arası bir kaveciye gidip başlayacağım. Bitince hemen yazıcam yorumu:KK200:

Üşenmedim layd konusu ilgimi çekti :KK70:

Acele etme sindire sindire oku çünkü değecek bir kitap. Bir de Sabahattin Ali' nin başka hangi kitabını okudun?

Acele etme sindire sindire oku çünkü değecek bir kitap. Bir de Sabahattin Ali' nin başka hangi kitabını okudun?
bir de Kürk Mantolu Madonna'yı okudum.. başka yok :oops:

bu kitapta acele etmem bayadır bekletiyordum okumak için .. okul ders yok rahat zamanımdayım o yüzden şimdi okuyacağım:KK200:

X