Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

moni

🦕10. Takım🦕
Pro Üye
28 Aralık 2009
22.502
87.430
kitap2.jpg

Merhaba,

10. takım olarak başlattığımız okuma etkinliğine tüm zayıflamaya çalışan, kitap okuyan arkadaşları bekliyoruz. Gelin birlikte kitap kurdu olalım .

YAPMAMIZ VE BİLMEMİZ GEREKENLER

1- Yeni bir kitaba başladığınızda ve bitirdiğinizde bizimle paylaşın.
x kitaba başladım
kitabımı bitirdim
şeklinde.

2- Bitirdiğiniz kitap ile ilgili bilgi veren düşüncelerinizi içeren yorum paylaşabilirsiniz. Diğer arkadaşlara fikir olması amacıyla.

3- Herkes okuduğu kitaptan sevdiği alıntıları paylaşabilir .

4- Herkes her türden kitap okuyabilir.

5- Ay sonunda herkes o ay bitirdiği kitapları adları ile birlikte yazarak beni etiketleyecek.

5-Her ay en çok kitap okuyan 3 kitap kurdu ilk sayfada ilan edilecek.

6-Geçmişi okuyup durumlardan haberdar olunması ricamdır.

21 EKİM 2019 İTİBARİ İLE LİSTEMİZ:

moni moni : MOMO - Michael Ende
@Negohatun :Adem Güneş - Bırak ve rahatla & Tess Geritsen - Çırak (1 kitap okundu)

B BUSR4 : katiller çetesi serisinden kötülük tohumları
Bonus Bonus :İskender Pala - Kalp
sara_28 sara_28 : Müthiş Psikoloji Hayır Deme Sanatı

toplight toplight : ahmet ümit aşkımız eski bir roman
N nezesali :Tahil Beyin kitabi
@kardelen321 :Jean Christophe Grange 'ın Ölüler Diyarı
Natsume Natsume :Stephen King -Kuşku Mevsimi
@MigiMadid :sabahattin ali- kürk mantolu madonna
oynakbasi34 oynakbasi34 : Aşık olmak işin kolay yanı
hande_buse hande_buse : Sabahattin ALİ Sırça Köşk (7 kitap okundu)
hussuk hussuk : Laurent Gounelle- Seni her şeyin mümkün olduğu bir yere götüreceğim (11 kitap okundu)
Yawrukush Yawrukush : mulksuzler
Hepfitim Hepfitim :
harry potter ve felsefe taşı Yazar j.k.rowlin (1 kitap okundu)
B black cat :Erich Fromm-Sevme Sanatı
CEYDOS CEYDOS : AMIE KAUFMAN -JAY KRİSTOFF Aurora'nın dönüşü

kitap4.jpg

kitap3.jpg

Bir kitabın son satırını da okuduktan sonraki gülümsemeyi veya göz yaşını, kitabın kapağını kapatıp, eğik durmaktan yorulmuş boynunu arkaya yaslamayı ve içinden çıkmış olduğun dünyayı gözden geçirmeyi kitap okumayanlar bilmiyor. Düşünebiliyor musun?

kitap.jpg

Son düzenleme:
belli bi kitap olcaksa okuyamam bak sıkıya gelemem ben :KK70: zayiflama grubu icin bile suphelerim var :")
ben bu ara kitap okuyamıyorum.. gecen gun denedim 17. sayfada uyuyakaldim.
okuldan geliyorum ( ogretmenim) is guc derken.. dinleniyim dizi izliyim bilmem napiyim. kitap yokk

belli bi kitap olcaksa okuyamam bak sıkıya gelemem ben :KK70: zayiflama grubu icin bile suphelerim var :")
ben bu ara kitap okuyamıyorum.. gecen gun denedim 17. sayfada uyuyakaldim.
okuldan geliyorum ( ogretmenim) is guc derken.. dinleniyim dizi izliyim bilmem napiyim. kitap yokk

Bu topikte kural yokk. Herkes okuduğu kitaplardan alıntı paylaşabilir. Begendigin okudugun kitapları önerebilirsin. Tek yapman gereken her pazar tüm hafta boyunca okudugun sayfa sayısını bildirmek. Hoşgeldin :KK200:

Bu topikte kural yokk. Herkes okuduğu kitaplardan alıntı paylaşabilir. Begendigin okudugun kitapları önerebilirsin. Tek yapman gereken her pazar tüm hafta boyunca okudugun sayfa sayısını bildirmek. Hoşgeldin :KK200:

hosbuldukk. tamam olabilir :) buluşlarım i okuyordum en son. nicola tesla. bi okumaya baslasam hemen bitcek ince bi kitap

Uçurtma avcısı çok güzel bir kitaptır. Ama yüreğim dayanmıyor artık öyle kitaplara çok ağlıyorum :KK1:

Selaaaammm :KK25:

Bu konu benim gibi daha cok kitap okumak isteyenlere bir motivasyon olur umarım.
Her gün okumak isteyip okuyamayanlardanım ve bu benim ayıbım :olamaz: umuyorum işi daha sağlama alırım artık.

Neyse.. Gelelim şu an okuduğum kitaba..
10 aylık bebesi olan biri olarak ben birazcık çocuk eğitimi üzerine yönelmiş durumdayım. Şu anda da Elizabeth Pantley'in Çocuğunuzla İşbirliği Yapın kitabını okuyorum. 90. sayfadayım. Bakalım haftaya kaçıncı sayfaya gelmiş olacağım :KK51:

Bugün de bildirim yapacak mıydık okuduğumuz sayfa sayısını? Şahsen bu hafta kaç sayfa okudum bilmiyorum, saymadım :KK43:

Ben '3:01' diye bir polisiyeye başlıyorum şuan. Bir de 'Tüfek, mikrop ve çelik' ne zamandır elimde sürünüyor. ilk bölümünü bitirip bir köşede unutup sonra yeniden en başından okumaya başlıyorum. Bildirim yapmak beni gaza getirir de onu bitirebilirim diye umuyorum.

Bende araniza katilmak istiyorum ama kitap olarak karar vermedim de bi uygulama var gormussunuzdr belki ordan okusak olur mu ki gerci sayfa sayisi yok orda

Ben bugün şahane hatalar adlı kitaba başladım. Kitabın sonunu kendimiz belirliyormuşuz. Mesela birinci bölümü okuyorsun iki tane seçenek sunuyor ikisinden birini seciyosun ve sana 10. Bolumu oku diyor. O bölümüde okuyodum sonunda yine seçim yaparak yönlendirdiği bölüme gidiyorsun. Çok entresan. Bakalım beğenirsem öneririm.

Merhaba dostlar. Bizim öyle bir grubumuz var kii bu hatunların hepsi harika :KK200: Hem zayıflıcaz hem beraber okumalar yapıcaz.Hepiniz hoşgeldiniz :KK200:

Amacımız yeni kitaplar yeni yazarlar tanımak. Ve kitaplar üzerine sohbet etmek. Bu topikte tek bir kitap var oda her pazar tüm hafta boyunca okudugun sayfa sayısını bildirmek.
Hayırlı olsun 10.takımımıza inşallah:KK36:
Ne zamandır aklımda olan bir şeydi nihayet senin sayende hayat buldu:KK19:
Takım topiğimizin ilk sayfasına linki iliştiriyorum hemencecik:KK28:

X