Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Canim bizim de aile iliskileri serbesttir..
Ama sevgilimin ailesininde de oyle.. Hatta annesi daha baskin karakter.
Ama bazi davranislari bana baya ters geliyo. Ailede gormedigim icin. Mesela sevgilimi kucukken annesi babasi cok dovmus( cok yaramazmis ama olsun) bize yine annemle babam bi tokat bile atmadilar. En cok annem yastikla popomuza vurmus kucukken.
Simdi sevgilim de bende doverim cocugumu diyo:KK43: bilmiyom ciddi mi diyo:KK43:

Evet işte bizde de yetiştirilme tarzı vs. o kadar farklı ki !
Bizimki de çok dayak yemiş. Ben de babamın bir kızgın bakışında hemen boncuk boncuk ağlarmışım.
Çocuğu yetiştirme konusunda o biraz daha otoriter yetiştirilsin istiyor. Zaten çocuk da ona bir itaat(!) gösteriyor görseniz...
Ben de tam tersi çocuk daha küçük , otorite koymak için erken diyorum. Otorite değil de baskıcı oluyor aslında biraz kastettiğim katılmadığım şey o...
Çocuğu yetiştirmede bile sıkıntı yaşanıyor anlayacağın ki ilerde zaten epey bir farkılılk olacağını düşünüyorum.
Çünkü eşim baskıcı yetişmiş ve hala öyle baskı var. Bunu normal karşılıyor belki farkında değil.
Amaaan bana ailem en ufak bir baskı yapsın valla hemen yüzlerine söylerim bana baskı yapmayın bak diye :) ki yapmazlar zaten :)
Valla dövmeyi bilmem de kesin ilerde tokat felan vurur. Çünkü bizimki geçen kendine vurunca çocuk, o da çocuğun bacaklarına vurmuş.
Çocuk saatlerce ağladı...
Hem gurur yaptı hem de anladığım kadarıyla acıtmış...

Aman ben de felaket tellalı gibi...
Belli olmaz bazısı da kendi ailesinde gördüğünü uygulamıyor. Ciddi misin diye sorsana birgün..

Canim cok ayip etmis. Arkadasini sana tercih ediyor demek:KK20:

Benim sevgilimin de var oyle vazgecilmez bi arkadasi..
Ben de sordum bi kere ben mi o mu diye? Sacmalama tabi ki sen dedi. Boyle bi soru sorduguna inanamiyorum demisti..

Sizde ailesi zaten senden onde. Arkadasi da senden ondeyse.. Sen nerdesin onun icin??

Aynen ben de öyle düşündüm zaten...
Ama kendine sorsan , hayatı biziz...
Çok büyük fedakarlıklar yapıyor. Hep bizimle.. Hani haftada sadece 1 gün görüşüyor ya ailesiyle..

Ya bu adam özünde odun olsa, herkese öyle olsa kabul etcem evlendiğim adam bu deyip aynı kardelen gibi ama istediği zaman ince ruhlu da olabilir. Önceki hallerinden de biliyorum...
Bilerek yapıyor herşeyi , en çok soğutan bu beni..
Geçen evlilik yıldönümünde bana süpriz hazırlamış yemeğe çıktık başbaşa, güller gönderdi vs. dedim adama bir haller oldu dedim düzelecek heralde...
Denge yokki...

Hmm benim dediğim; bizde olmayanı başkasına vermek mantığı rahatsız edici. Tabi ki senin dediğin de doğru, senin fikirlerine değer vermesi lazım sana sorması lazım. Benim annemle babamın ortak noktası sıfırdı, hayata bakışları falan bambaşkaydı o yüzden geçinemiyorlardı hiç. Onu demek istedim :)

Sonuçta çocuğunun rızkından veriyor... Kendimi geçtim hadi...
Ne zaman ayrıldılar bilmiyorum sizinkiler ama ; uzmanlar zaten diyor evliliklerde iki insan birbirine değil aynı yere bakmalılar diye...
Ortak noktası sıfır olan iki insan nasıl evlenebilir onu da anlamış değilim ?
Görücü usulu oluyor tabi eskilerde belki de ondandır...
Bir de herşeye rağmen keşke ayrılmasalardı dediğin oldu mu ?

Son düzenleme:
Umarım bizde de zamanla değişmez bazı şeyler ve yıllar sonra farklıymışız demem hiç

Bu Yusuf hakkaten çok can sıkıcı ıyy yılışık şey...
Hadi o bi saçmalık yaptı ama herşeyden önce Kaan'ın sana güvenmeyi öğrenmesi lazım.
Engellediğine inanmamış,şifre vermişsin.
Ne gerek var birbirinizin şifrelerini bilmenize ya da kontrol güvenmenize...
Madem Yusuf mevzusunu anlatmıyo kapat sende konuyu,boşver ne geçtiyse geçti aralarında

canım 2 hesab olduğunu bilmediği için istedi silmediğimi sandı en çokta bu kırdı beni zaten:KK43:akşam konuşucağım zaten ,işte telefondada ne kadar konuşabiliyorsunki bu konular yüz yüze konuşmak her daim iyi oluyor..
olmadı haftasonu buluşup konuşacağım..

Yok yok senin az gıdıkçı huyun var. Bırak açıklamasın sanki nolacak ki. Ama sana güvenmemesi kötü... Onu da kıskançlıktan yapıyor işte anla....
Herkesin yapısı aynı değil seninki kıskanç demekki.. Ve de ben normal gördüm kıskanmasını.
Yusuf gıcık bence :) Haklı çocukcağız :)
Basit konulardan kavga ettikten sonra toparlıyorsanız barışıyorsanız mesele yok...
Önemli olan tartışmak değil, sonrasında barışabilmek...

kimi zaman normal davranırken kimi aşırı kıskanç olup bezdiriyor beni..
,barışıyoruz gönlümüzü alıyoruz çok şükür.
o inatçı ben ondan inatçı..

Sonuçta çocuğunun rızkından veriyor... Kendimi geçtim hadi...
Ne zaman ayrıldılar bilmiyorum sizinkiler ama ; uzmanlar zaten diyor evliliklerde iki insan birbirine değil aynı yere bakmalılar diye...
Ortak noktası sıfır olan iki insan nasıl evlenebilir onu da anlamış değilim ?
Görücü usulu oluyor tabi eskilerde belki de ondandır...
Bir de herşeye rağmen keşke ayrılmasalardı dediğin oldu mu ?

En çok merak ettiğin çocuğunun ileri de boşanmayla ilgili neler düşünüceği...
Açıkça fikrimi söylemek istiyorum umarım üzmem seni...
Benim çevremde boşanan bi çok çift var,bir tanıdığım 14 yıllık evliliğini bitirdi çokta severek bitirdi boşandığı gün ne halde olduğunu bi ben bilirim tam 1 yıl boyunca boşandığını bilmeden biri eşin nasıl dediklerinde ağlamaya başlardı.Oğlu da 13 yaşındaydı.Koca çocuk olmasına rağmen durmadan annesine baskı yapıodu babam seni seviyo neden ayrıldın,ayrılmaya bilirdin de,babamı özlüyorum,hadi tekrar barışın falan diye beyni yedi kadının sonra yani şimdi 15 yaşında yeni yeni farkediyo annesinin haklı olduğunu çünkü o kavga dolu anlarla şimdiki huzurlu yaşamının arasında ki farkı idrak edebiliyo artık...

Ama senin oğlun çok küçük ve yaşıycağı eşinle bir araya gelmenizi gerektiricek çok günler olucak.Okula başladığında arkadaşları babalarını anlatırken o babasını neden arada sırada gördüğün anlayamıycak ve her seferinde sana daha çok büyüdükçe neden diye sorucak,hiç mi yolu yoktu,tek bi çarede mi yoktu???
Bu sorulara ne kadar cevap versen de onu tatmin edemiceksin çünkü anlaşamadığınıza daiir hiç bişeyi bilmiycek kadar küçük...

Lütfen bunları iyi düşün,seni üzmek için söylemiyorum bunları.Ama belki bi yolu vardır diyorum en azından çocuğun için

esencim bizde en çok bunu düşünüyoruz

herkes diyor okul zamanında çk zorlancaksınız diye.en çokta ablama üzülüyorum nasl davranılır ne denilir diye dşünüp duruyoruz açıkcası yiğenim çin.çok zor bir duurm ya..herşeyi göze alarak kararını ver canım..

En çok merak ettiğin çocuğunun ileri de boşanmayla ilgili neler düşünüceği...
Açıkça fikrimi söylemek istiyorum umarım üzmem seni...
Benim çevremde boşanan bi çok çift var,bir tanıdığım 14 yıllık evliliğini bitirdi çokta severek bitirdi boşandığı gün ne halde olduğunu bi ben bilirim tam 1 yıl boyunca boşandığını bilmeden biri eşin nasıl dediklerinde ağlamaya başlardı.Oğlu da 13 yaşındaydı.Koca çocuk olmasına rağmen durmadan annesine baskı yapıodu babam seni seviyo neden ayrıldın,ayrılmaya bilirdin de,babamı özlüyorum,hadi tekrar barışın falan diye beyni yedi kadının sonra yani şimdi 15 yaşında yeni yeni farkediyo annesinin haklı olduğunu çünkü o kavga dolu anlarla şimdiki huzurlu yaşamının arasında ki farkı idrak edebiliyo artık...

Ama senin oğlun çok küçük ve yaşıycağı eşinle bir araya gelmenizi gerektiricek çok günler olucak.Okula başladığında arkadaşları babalarını anlatırken o babasını neden arada sırada gördüğün anlayamıycak ve her seferinde sana daha çok büyüdükçe neden diye sorucak,hiç mi yolu yoktu,tek bi çarede mi yoktu???
Bu sorulara ne kadar cevap versen de onu tatmin edemiceksin çünkü anlaşamadığınıza daiir hiç bişeyi bilmiycek kadar küçük...

Lütfen bunları iyi düşün,seni üzmek için söylemiyorum bunları.Ama belki bi yolu vardır diyorum en azından çocuğun için

Benim de en çok merak ettiğim şeylerden ve gel-git yaşamalarımın sebebi bu...
Hatta dün yine gel-git yaşadım artık annem bile kızmaya başladı... (ki hiç fikirlerini söylemezdi ben etkilenmeyeyim diye ısrar ettiğim halde)
Bunların hepsi olacak canım.
Ama şunu da düşün şuanda ben yavaştan yitirmeye başladım psikolojimi... Normal bir karı-koca ilişkimiz yok ! Size de herşeyi anlatamıyorum ki..
Tartışmalarımızda evlendiğimiz günden beri en ufak bana gelip barışıp sarılması yok !
Birgün gelip başımı okşayıp da aman takma kafana bu kadar olur böyle şeyler dediğini hiç duymadım !
Ama annesinin başını ellerini sürekli okşardı: Yani kıskandığımdan değil, yani o yetenek merhamet var onda ama bana göstermiyor. Hani odunmuş adam diyecekler olanlar için...
ben burda sağlıklı bir evlilik göremiyorum hatta size yazdıkça ne kadar da gereksiz yere uzatmışım ben bu evliliği bile diyorum...
Bizim yeni oluşmadı sorunlar. 2 senedir çocuk için yürütüyorum ben bu evliliği...

Ha hiç mi iyi yönü olmadı derseniz , birsürü iyi yönlerini de sıralarım ama şuanda artık kıymeti yok...
Belki birçok erkeğe göre de olumlu yanlar vardı....
Son zamanlarda çok değişti tabiki...

Bak sen de demişsin eninde sonunda görmüş diye çocuk... Hem de o çocuğun yazık tam ergen dönemine denk gelmiş.
Benim de çoğunluk duyduğum çocuğun eninde sonunda annesine hak verdiği...

herkes diyor okul zamanında çk zorlancaksınız diye.en çokta ablama üzülüyorum nasl davranılır ne denilir diye dşünüp duruyoruz açıkcası yiğenim çin.çok zor bir duurm ya..herşeyi göze alarak kararını ver canım..

Onları düşünmeyi geçeli çok oldu. Sizlerle konuşmaya başladığım zamanlarda düşünüyordum ama şimdilerde kararım daha çok baskın...
Kişiliksiz , psikolojisi, sağlıığı bozuk bir anne ve de sahte bir yuva olmasındansa , mutlu bir ailede büyür daha iyi. (annemle babam da olacak Allah'ın izniyle)
Zor tabiki ben kolay olduğunu iddaa da etmiyorum...
Ama benim psikolojimin yavaştan sarsıldığını dr. da söyledi arkadaşlar. Ben de farkındayım.
İki cümleyi biraraya getiremez oldum eşime karşı olsun, bu yeni tanıştığım insanlarda da olmaya başladı...
Benim için bir de en iyi örnek kv. kadın bitti eridi gözümün önünde senelerce baskı yapmış kocası.. O cahil zaten başka yolu da yokmuş ben de onun gibi mi olayım ?
Eşim bunları duysa ne baskısı der kendince. Tabiki onun babası kadar baskı yapacak hali yok, zaten ben de izin vermem o kadarına...

Çocuklar birbirlerini çok acımasızdır. Mutlaka yakacaklar canını sizin miniğin.
Allah yardımcınız olsun.

Bu arada aklımdayken söyleyeyim. Pedagog'a gitmeyi unutmayın özellikle okul çağında iken...
Ben şahsen düzenli olarak gitmeyi düşünüyorum...
Çocuğa nasıl davranacağınızı onun ruh sağlığı nasıl vs. gözlemini yapmak için..

Benim de en çok merak ettiğim şeylerden ve gel-git yaşamalarımın sebebi bu...
Hatta dün yine gel-git yaşadım artık annem bile kızmaya başladı... (ki hiç fikirlerini söylemezdi ben etkilenmeyeyim diye ısrar ettiğim halde)
Bunların hepsi olacak canım.
Ama şunu da düşün şuanda ben yavaştan yitirmeye başladım psikolojimi... Normal bir karı-koca ilişkimiz yok ! Size de herşeyi anlatamıyorum ki..
Tartışmalarımızda evlendiğimiz günden beri en ufak bana gelip barışıp sarılması yok !
Birgün gelip başımı okşayıp da aman takma kafana bu kadar olur böyle şeyler dediğini hiç duymadım !
Ama annesinin başını ellerini sürekli okşardı: Yani kıskandığımdan değil, yani o yetenek merhamet var onda ama bana göstermiyor. Hani odunmuş adam diyecekler olanlar için...
ben burda sağlıklı bir evlilik göremiyorum hatta size yazdıkça ne kadar da gereksiz yere uzatmışım ben bu evliliği bile diyorum...
Bizim yeni oluşmadı sorunlar. 2 senedir çocuk için yürütüyorum ben bu evliliği...

Ha hiç mi iyi yönü olmadı derseniz , birsürü iyi yönlerini de sıralarım ama şuanda artık kıymeti yok...
Belki birçok erkeğe göre de olumlu yanlar vardı....
Son zamanlarda çok değişti tabiki...

Bak sen de demişsin eninde sonunda görmüş diye çocuk... Hem de o çocuğun yazık tam ergen dönemine denk gelmiş.
Benim de çoğunluk duyduğum çocuğun eninde sonunda annesine hak verdiği...

Canım benim başından beri sorunlarımız vardı diyosun keşke evliliğiniz tam oturmadan çocuk olmasaydı en azından...
Çok tuhaf başkalarına karşı olan içindeki merhameti,şefkati sana göstermemesi yani hiç mi sevmiyodu bu adam seni?
Sen zaten kafanda bitirmişsin bu işi,peki akşamları napıosunuz mesela hiç sohbet etmiyomusunuz,hep öfkeyle mi bakıosunuz birbirinize?

Kizlar cok haklisiniz cocuk cok zorlanacak belki ama siz sadece cocugu dusunuyorsunuz. Ya annesi? Yani esen. Onu dusunmuyorsunuz. Psikolojim yitiyo diyo..
Cocuga psikolojisi bozuk bi anne mi lazim yoksa guclu bi anne mi? Yani aslinda cocuk acisinda da hayirlisi bu gibi.
Cocuk babasiz olmayacak ki.. Babasi olacak. İlgilenecek onla.. Annesini de anlayacak. Cocugu modern yetistirirseniz zaten oyle sacma sapan sorgulamaz kimseyi..

Canım benim başından beri sorunlarımız vardı diyosun keşke evliliğiniz tam oturmadan çocuk olmasaydı en azından...
Çok tuhaf başkalarına karşı olan içindeki merhameti,şefkati sana göstermemesi yani hiç mi sevmiyodu bu adam seni?
Sen zaten kafanda bitirmişsin bu işi,peki akşamları napıosunuz mesela hiç sohbet etmiyomusunuz,hep öfkeyle mi bakıosunuz birbirinize?

Bu kadar değildi canım. Bana da hak veriyordu, yanımda gibi görünüyordu. Ama sürekli telefon açıp şikayet ediyolardı çocuk gibi ya !
Yok niye gelmedi , davetimizi niye kabul etmedi. Benim eşim de diyemiyor ki eşim hamile biliyorsun çalışıyor 1 saatlik yola nasıl gelsin...
Sürekli savunuyor yok işte kötü niyeti yok bilmem ne...
Ama onlar açıkça söylüyorlar öyle durumları olduğunda baştan kimse de kötü olmuyor hesap da sormuyor.
Benim eşim abilerine karşı ezikkkk yaaa... Öyle büyümüş...
Alsın abilerini başına çalsın ömür boyu...
Onların evlilikleriyle mutlu olsun vs.
Evlenmeden hemen öncesinde bir olay yaşamıştık annem de vardı. O zaman acımıştık. Çünkü kimsenin ona yardım etmediğinden bahsetmişti. Biz de yazık dedik tamam...
Ama sorunun bu kadar büyüyeceğini tahmin edemedim...

Son durumları soruyorsan, hiç sohbet etmiyoruz ! Öylesine sıradan biriymiş gibi sokaktaki insan gibi konu gelirse felan he hı diyorum geçiyor...
O daha çok öfkeli, ben daha çok soğuğum...
Bana dokunmasına bile izin vermiyorum çünkü erkeksel geliyor , duygusal değil !

Çocuk mevzusunda da asla pişman değilim... Hiçbirşey için değilim. Çünkü inançlarım gereği ve insanın psikolojisi gereği pişmanlık iyi birşey değil...
Kader , kısmet diyelim işte bu noktada...
Tedbirini almak, kader kısmet deyip katlanmamak da benim elimde Allah'ın izniyle...

Son düzenleme:
Kizlar cok haklisiniz cocuk cok zorlanacak belki ama siz sadece cocugu dusunuyorsunuz. Ya annesi? Yani esen. Onu dusunmuyorsunuz. Psikolojim yitiyo diyo..
Cocuga psikolojisi bozuk bi anne mi lazim yoksa guclu bi anne mi? Yani aslinda cocuk acisinda da hayirlisi bu gibi.
Cocuk babasiz olmayacak ki.. Babasi olacak. İlgilenecek onla.. Annesini de anlayacak. Cocugu modern yetistirirseniz zaten oyle sacma sapan sorgulamaz kimseyi..

Haklısın.Hem belki eskiden daha zordu çocuk için okul hayatı.
Ama şimdi öyle değil ki sınıfta bu durumda birçok arkadaşı olacak.
Babasının da ilgisiz kalacağını düşünmüyorum ben.
İhtiyacı olduğunda arkasında olacağını bilerek büyüyecek

esencim sen kafanda bu adamı bitirmişsin zaten artık söyleneyecek pek bir şey yok.umarım bundan sonraki hayatında herşey gönlünce olur oğlunla güzel bir yaşam geçirirsin inşallah..

excitycim haklısın aslında işte ortada çocuk olduğu için direk çocuğa yoğunlaşılıyor ama anneyide düşünmek gerekiyor haklısın canım güçlü anne olduktan sonra çocuk çokta sağlıklı büyür.

Ben de aynen senin gibi düşünüyorum canım. Bunun sorgulamasını zaten 2 senedir yapıyorum.. Beni hep bu engelledi...
Çocuğumu Allah'ın izniyle inançlı , bağnaz olmadan (modernden kastın buysa) , özgüvenli yetiştirmeye çalışacağım. Onun içindeki bağnaz olmayan Allah inancı doğruyu bulmasına yardımcı olacaktır.
Eğer babasıyla büyürse pısırık biri olmasından korkuyorum !
Bu şekilde artık ne kadar sıklıkla görüşürler bilmiyorum ama daha nitelikli görüşürler diye düşünüyorum. Yine heyheyleri tepesinde olup çocuğa bağırırsa onu bilemiycem tabi! Tahammülü çok az çünkü... O zamana belki rahatlar onu da yapmaz...

esencim sen kafanda bu adamı bitirmişsin zaten artık söyleneyecek pek bir şey yok.umarım bundan sonraki hayatında herşey gönlünce olur oğlunla güzel bir yaşam geçirirsin inşallah..

excitycim haklısın aslında işte ortada çocuk olduğu için direk çocuğa yoğunlaşılıyor ama anneyide düşünmek gerekiyor haklısın canım güçlü anne olduktan sonra çocuk çokta sağlıklı büyür.

Teşekkür ederim canım benim...
Aslında ben de bu yönden sizleri çok iyi anlıyorum. Bunları çok düşündüm. Sizlerle de daha önce paylaştım. Çekincem ilerde çocuğa nasıl anlatırım vs. diye.. Ya beni suçlarsa vs. diye...
Hatta ablanı da sordum sana...
Hiç de kolay değil işim...
Bizimki babasına da düşkün yani...
Ama hakkımızda hayırlısı olsun...

Teşekkür ederim canım benim...
Aslında ben de bu yönden sizleri çok iyi anlıyorum. Bunları çok düşündüm. Sizlerle de daha önce paylaştım. Çekincem ilerde çocuğa nasıl anlatırım vs. diye.. Ya beni suçlarsa vs. diye...
Hatta ablanı da sordum sana...
Hiç de kolay değil işim...
Bizimki babasına da düşkün yani...
Ama hakkımızda hayırlısı olsun...

Sana düşenlerden biri hiç babasını ona kötülememek.
Biz anlaşamadık ama ikimizde seni çok seviyoruzu ona benimsetmek.
Büyüyünce zaten kendisi farkına varacaktır.
Çocuk babasından alırmış güven duygusunu.O yüzden uzaklaşmak
yerine uzlaşmaktan yana olacaksınız.

Ben de aynen senin gibi düşünüyorum canım. Bunun sorgulamasını zaten 2 senedir yapıyorum.. Beni hep bu engelledi...
Çocuğumu Allah'ın izniyle inançlı , bağnaz olmadan (modernden kastın buysa) , özgüvenli yetiştirmeye çalışacağım. Onun içindeki bağnaz olmayan Allah inancı doğruyu bulmasına yardımcı olacaktır.
Eğer babasıyla büyürse pısırık biri olmasından korkuyorum !
Bu şekilde artık ne kadar sıklıkla görüşürler bilmiyorum ama daha nitelikli görüşürler diye düşünüyorum. Yine heyheyleri tepesinde olup çocuğa bağırırsa onu bilemiycem tabi! Tahammülü çok az çünkü... O zamana belki rahatlar onu da yapmaz...

Simdiki cocuklar zaten cok bilincli canim. Kendilerini kimseye ezdirmiyorlar. Ozellikle bisey yapmana gerek yok zaten senin yetistirdigin cocuk bilincli ve modern olur:) senin dedigin anlamda:)

Sana düşenlerden biri hiç babasını ona kötülememek.
Biz anlaşamadık ama ikimizde seni çok seviyoruzu ona benimsetmek.
Büyüyünce zaten kendisi farkına varacaktır.
Çocuk babasından alırmış güven duygusunu.O yüzden uzaklaşmak
yerine uzlaşmaktan yana olacaksınız.

Evet işte inşallah onu başarırım...
Başka bir şehire gidersek de artık bilemiyorum nasıl olur...

Simdiki cocuklar zaten cok bilincli canim. Kendilerini kimseye ezdirmiyorlar. Ozellikle bisey yapmana gerek yok zaten senin yetistirdigin cocuk bilincli ve modern olur:) senin dedigin anlamda:)

Çok sağol canım benim...
İnşallah dik ve sağlam durabilirim. Ve de güçlü...
Korkularım var elbette...

X