hele bi akıl verin napsam ki?

sgselçuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
390
0
kızlar doğumdan sonra çok sıkıldım malüm eve hapsolduk.bende bayram için memlekete gitmek istiyorum.ailem sivas ın ilçesinde burdan 18 saat sürüyo.kızımla gitsemmi gitmesem mi çok düşünüyorum.gidincede 1 ay kadar kalmak istiyorum.ama kuzuma bişi olurmu diye korkuyorum.bi yandan da kendi pskolojimi düşünüyorum çok sıkıldım çünki
napsam sizce arkadaşlar.:uhm:

valla yolculuk kızınla rahat geçerse geçer dıosan sıkıntı olmaz dıosan git derim ben o dönem yanımda birilerine çok aradım çokkk,,ik tarafa da gidemezdim benim yaramaz kızımı rahat bırakmayan ve kıskanan 5 yaşında bir kardeşim var bizimkileri gidemezdim eşimin tarafa zaten gitmezdim napcam orda kendi ailemin rahatlığın vermez banyosu vs.bence git derim yolu gözünde büyütmessen

cnm aynı durum bende de var. ailem Marmaris'te oturuyor. bende çok bunaldım bayramda 9 gün tatil diye eşimle gitmek istiyorum. ama eşim yok hasta olur, yok yolda mahvolur diye gitmek istemiyor.:1no2::1no2: ikna etsem götürür de allah korsun bide hastalanırsa orda sorumluluk tamamen benim üstüme kalır diye de korkuyorum. şansıma havada kötü güzel olsaydı hiç düşünmezdim. gerçi kendi arabımızla gidecez sonuçta araba sıcak zaten arabada sürekli uyur kızım sorunda olmaz. :ecrin_bebek::ecrin_bebek:işte yollar hava şartlarından dolayı kötüdür diye kafam takıldı. CADIARZU

sen kendi arabanızlamı gitmeyi düşünüyorsun???

yok canım otobüsle gitcem gidersem.eşimle birlikte.yolu düşünmüyorum akşam biniyosun sabah 9 da ordasın gece yolculuğu oluyo.malum bizim orası doğu ya düşüyo hava şartlarını düşünüyorum.marmaris olsa hemen giderim ben.ama bi yandan da kendimi düşünüyorum.sağlıklı olmayınca yavrumada daha iyi bakamıyomuş gibi geliyo bana.kaynanamlar burda ama ben annemi istiyorum

biz gitcez ya ben de bunaldım
hem de iki tarafa da ama ikisi de 4-5 saatlik,,dediğiniz gibi arabanın içi sıcak ,,orda da sıcak tututu mu tamamdır zaten evler kaloriferli hem bebelere de değişiklik olmaz mı ki,,onlar da aynı kişiyi görgör :=))))
değişik insanlar görsünler bakalım inşallah iyi yönde akseder bu bebeklere ,,,
hem biraz alışma vakitlere artık değil mi sonuçta kara yatırmıcaz ya

18 saaat buu ben olsam aslagıtmezdım sıkıntı bu elbet gececek bıgun ama bebegımın yollarda otobuste okadar nefes okadar sıcakbılmıyorum cnm yınede tabıkı kendın karar vereceksın

bizde bayramda eşimin ailesine yani karabüke gidice 5 saat sürüyo arabayla gidecegiz ama bende sizler gibi ordaki hava şartlarını düşünüyorum orda da herkesin evi kaloriferli ama yinede tedirginim bi yandanda gitmek istiyorum çünkü eşimin ailesi kızımızı görmedi benim aileme alıştı ama onları abancılıcakmış gibi gelio onlarda çok merak ediolar egerki o zaman orda kar varsa gitmicez sanrım o günkü hava şartlarına göre hareket edicez..

cnmcım banada öyle geldi kendi arabanız olsa pek sorun olmazdı ama otobüste 50-60 kişinin aynı anda nefes alıp vermesi kötü bir durum. gerçi ilk otobüs yolculuğu yapacak senin bebeğin değil. nebilim insan ikide kalıyor. ben otobüsle olsa gitmezdim. uçakla falan gitsen..

sinemcim kaan 20 günlüktü ben yazlığa gitmiştim gerçi yaz ve 3 saatlik yoldu ama sorun olmadı ayrıca ramazan bayramındada izmire gitmiştik dönüş yoluda işkence gibi geçti 15 saatte geldik izmirden trafik felç olmuştu kaan yolda hiç huysuzlanmadı kendi arabamızla gitmiştik bursada dinlenmiştik bi süre bence senin sağlığında çok önemli yinede sen bilirsin

canım benim çok sıkıldıysan git benim arkadaşım muğlaya kırklı çocuğuyla giiti hem ankara ile muğla arasında ne kadar sıcaklık hava farkı var

işte kızlar yaz alsa önemli değil. ama hava kötü bayramda da kötü olacak diyolar. yaz olsa bende hiçççççççç düşünmem. offfffffff kararsız kaldım bende gitsemmi acaba??CADIARZU gerçi Marmaris'te hava güzelmiş. sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabgiderkende araba sıcak olacağı için pek sorun olmaz dimi???

cnm çok sıkıldıysan bende git derim. doğumdan sonra eve kapandık seninde benim gibi ailen uzakta insan gidip rahatlamak istiyor.

otobüsle zor evde bi şekilde oyalarsın huysuzlandığı zaman ama otobüs bi de gece,herkes uyurken ordan biri bişi dese senin sinirlerin bozulcak,,bebeğin sakin bi bebekse tamam da belli olmaz sıkılır bellki,,sen bilirsin

Canım çok iyi anlıyorum seni ya aynı durum sanırım hepimizde var öfff.kafamçokkarıştı otobüsle gidersen malum çocuk için yıpratıcı olur.Benim arkadaşım istanbuldan karsa götürmüştü bebeğini hem de henüz 1 aylıktı karsa tayini çıkınca eşinin mecbur kalmışlardı uçakla çok kolay oluyormuş ama.Bence yol için çözüm bulup gitmelisin.Psikolojin için yani.Havalar soğudu dışarı çıkamıyorum diye bizde kaynanamda kalıyoruz 2 haftadır.Evde tek başıma patlıyordum sıkıntıdan.Bir hafta anneme gittim sonrada buraya gelince şimdi daha iyiyim.Bence sen de gitmelisin canım.a.s.

aynı şeyi dün akşam ben düşündüm bunaldım artık ve 9 günlük koskoca bir tatil varken faydalanmak istiyodum ama sonradan düşündüm ki olmaz çnkü biz bebeklerimiz i çok fazla bu şehir içi otobüslerine bile bindirmezken mikrop kapar diye oralara nasıl götürücez bilmiyorum ama aslında böyle olmamak lazım çok düşünme bence canın ne istiyorsa onu yap o da alışsın biraz.sen mutlu ol değişiklik yaşa ki bebeğine daha iyi baakabilesin ...

aslında alışmaları lazım sonra en ufak mikropta afallamasınlar. ben 20. gününden beri hep dışarı çıkardım ki bebeğim alışsın diye sanırım alıştı. sakınan göze çöp batarmış lafına bu yüzden çok inanıyorum

kesinlikle öznur çok haklısın bende dışarı çıkarıyorum daha bir aylık olmamışkenden beri ama otobüs e bindirmedim ya her türlü insan var diye aksıran öksüren ne bileyim ...dışarllarda yaşayan çocuklar nasıl da sağlıklı yalın ayak nasıl imreniyorum ben bazen allah yardımcıları olsun hepsinin mirmirmirmir

evet cnm gerçekten çok üzerlerine düşmemek gerekir. alışsınlar tabi. dışarda yaşayan çocuklar.neden hasta olmuyorçünkü mikroba bağışıklık kazandıkları için. ben küçükken bilirim biz hep kumda oynardık. başka bi yaşıtımız annesi dışarı salmazdı mikrop alır hasta alır diye. çok şükür biz canavar gibi büyüdük ama o çocuk sürekli acillerdeydi. çünkü çocuk alışkın değildi en ufak mikropta vücut zayı düşüyordu. dr. annesine demiş sen bu çocuğu hiçmi dışarı çıkarmadın diye. o yüzden kızımı böyle yetiştirmek istiyorum tabi çokta aşırıya kaçmamak suretiyle

Wallahi hiçbir kayınvalide kendi annenin yerini tutmaz. Bende 9saatlik yol geldim hemde bebeğimle ben çok korktum hava değişimi bebeğe zarar verirmi diye ama yok çok şükür olmadı bişey hemde geçiş mevsiminde geldim ekimde ama doğumdan sonraki psikoloji çok başka insan ana sıcaklığını arıyor eşimden ayrıldığıma çok üzüldüm ama bana yardımcı olacak nazımın geçeceği beni yanlış anlamayacak ve yaptıklarımı sorgulamayacak ne düşündüğümü anlayacak beni benden daha iyi tanıyan birinin sevgisine ilgisine ve şefkatine olan ihtiyacın şiddeti daha fazla idi işte o yüzden o an bir saniye bile düşünmedim tek üzüntüm eşimden uzak olmak iş nedeni ile ayrıyız yaşasınbayramda eşm geliyo o gelemseydi 4aylık kızımla ben gidecektim

canlarım hepinize teşekkürler yorumlarınız için.eşim bileti almış artık gidicez.arabamız yok uçakta şehrin çok dışında servis olayı yok bide ben ilçeye gidicem için uçak daha ters geliyo.allaha emanet gidicem artık.
bende kasımda doğmuşum ankarada 40 günlükken evimize gitmişiz bişi olmamış inşallah kızımada olmaz.ben şimdiye kadar hiç çıkarmadım dışarı desem yeridir korkum da o zaten alışık olmaması.
anneme gelceğimizi söyledim telde ağladı.babam rahatsız zaten allah korusun bişicik olurda torununu göremedi diye yakınırım.onlarda görsünler istiyorum.hayırlısı allahtan napalım olcak varssa evde de olur artık

git canım madem baban rahatsız.eşinle gidicen için zor olmaz ben yaza erteledim adanayı aah gitsem ne kebab yerdim düşündükçe deli oluyorum ama eşim işyerineden tam izin alamadı 4 gün tam gün onada adanaya gidcem hiçbişe anlamam orda kalsam eşim küsüyo ben sizsiz bu evde nefes alamam diye o yüzden yıllık izin bekliyorrum imkanın varken git ya allaha emanet olun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…