Hazırlıklara Başladınız mı?

Aysenurcum32

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
84
3
Arkadaşlar artık yavaş yavaş doğuma yaklaşıyoruz. Malum bebek odası, hastane çantası vs vs hazırlıklarımızı burada paylaşalım.

Ben daha hiçbirşey almadım desem yeridir. Ama artık bebek odası bakmaya başladım. Çok hoş ürünler var gerçekten. :dance:Hastane çantası olayınada 7. ay gibi başlıycamm:emir_bebek:

bende hiç birşey almadım,bu ay içinde almaya başlıcam ALLAH izin verirse bir kızım olacak,bir oğlum var kız cicileri pek hoşuma giderdi ALLAH banada nasip etti inşallah.sadece küçük bir beşik alcam odamıza sığacak kadar

Merhaba Mayıs Anneleri...

Bende henüz hiçbir hazırlık yapmadım.. bu ay sonu itibariyle hastane çantasını hazırlıycam ne olur ne olmaz dimi sırnaşık şey bebek odası yapamıyorum malesef yerim yok yatak odasına karyola alıcam çok hoş karyola modelleri beğendim...birde şubat 28-3 mart arası istanbulda bebek fuarı var onu bekliyorum geçen sene arkadaşım oradan almıştı çok güzel şeyler ve çokda hesaplıydı...

kızlar merhaba bende daha bişey almadım 7 aydan sonra düşünüyorum siz neler aldınız acaba

biz oğluşumun bi çok şeyini aldık sayılır....
yani kıyafetleri ve çantası fotbebe kanguru ve anakucağını aldık....
hastane çıkışı filan aldım....
6 tane battaniyemiz oldu bile şimdiden.....
bornoz takımı havlusu alındı....
geriye kalan ateş ölçeri küveti burun aspiratörü tırnak makası ve biberonu kaldı.....
kendimede sabahlık ve gecelik aldım doğum için....
bi tane pijama takımı mzirme sütyeni aldım.....
şimdi kırmızı saten pijama istiyorum ve kırmızı saç bantı.....

beşiğinide artık bu ay içinde bakıcaz.....
uyguna bulabilirsem belki oda yapıcaz oğluşuma.....
işte böle kızlar eksikler bitmez doğuma kadar.....

kızlar bende cocuk odaları bakıyorum gercekten hepsi birbirindengüzeller bizde yelekler coraplarhırkalar falan aldık tabi eksikk cook ALLAH nasip ederse 7.aydan sonra alıcaz inş.hepimiz için inş.hayırlı dogumlar olur oglumu 4 gözle bekliyom valla................

kızlar hastane çantasına neler koyabiliriz bunları yazalım yenileri eklendikçe
not alırız ben bir kaç not aldım mesela(sezeryan doğumda)
bebek için;
3-4 takım tulum
battaniye
eldiven
şapka
çocuk bezi
ıslak mendil
.....

anne için;
pijama
göğüs pedi
terlik
hırka
çorap
tarak
diş fırçası-macun
iç çamaşırı
havlu
hasta bezi
.......

şimdilik bunlar geliyor aklıma sizin aklınıza gelen varsa ekleyin

bende oğluşumun cinsiyeti kesinleşince onun için ilk alışverişmizi yaptık.1 tane tulum,1 şapka,2 tane kısa kollu badi aldım malum yaz bebeği olcağı için ilk 3 aylık yazlık giysiler almayı unutmayın

bende hazırlıkları tamamaladım sayılır annem gelmişken odası geldi kuruldu yerleştirildi kıayafetleri herşeyi hazır 4 tulum 2 hastane çıkışı 2 daha farklı takım iki pijama bol bol çıtçıtlı badi ve ayaklı pijama atlet külot patik şapka çorapaldım annemde bissürü şey ördü bende 1 tane yelek ördüm oğluşuma ,,,,,bana göre az ama etraftakiler yeter alma diyolar.......
hastane valizizmizi hazırladık kaba taslak, içine iki pijamm bi gcelik sabahlık takımı iç çamaşırı terlik çorap patik şal emzirme sütyeni havlu bebek için iki hastane çıkışı 2 tane battaniye koydum daha bez ıslak mendil sabun gögüs pedi toka parfüm tarak gibi ayrıntılarda koycam

Aman Allah'ım ya ben daha hiçbişey almadım iyi mi :uhm: Martın ilk haftası almayı planlıyorum Allah kısmet ederse..Bakalım artık nasip..Ama diğer forumlarda bir liste görmüştüm hastane çantasıyla ilgili biraz araştırıp bulayım onu..

Buaralar erken doğum olursa ve hazırlıksız olursam ne yaparım diye düşündüğümden herşeyini tamamladım nerdeyse..ufak tefek detaylar hariç tabi..üstüne birde güzel indirimler vardı...parça parça aldım durdum,,yıkama ve ütüleme işlemlerinide önümüzdeki hafta yaparım ,sonrada çantaları hazırlarım..en sonundada evi baştan aşaya ince detay temizler,doğum sonrası sıkıntı olmasın diye yemek için birşeyler yapıp buzluğa koyarım diye düşünüyorum...planım bu tabi nekadarını uygulayabilirim bilmiyorum kızlar:sm_confused: daha ağırlaştıkça yapamam,şimdi bile cok zorlanıyorum..:çok üzgünüm:

Aman Allah'ım ya ben daha hiçbişey almadım iyi mi :uhm: Martın ilk haftası almayı planlıyorum Allah kısmet ederse..Bakalım artık nasip..Ama diğer forumlarda bir liste görmüştüm hastane çantasıyla ilgili biraz araştırıp bulayım onu..

henüz ben de birşey almış değilim.
Canım annem yün yorgan ve iki yastık yaptı, geçen hafta nevresim takımı aldık. Kışlık Yatağı hazır şimdiden. Yine annem, bir battaniye örmüş maviş maviş. Sonra hırka, pantalon takım; iki tane patik, bir yelek örmüş. Annemin hazırlıklarının dışında henüz birşey yapmadım. Sağolsun yengeler de çift çift ördüler hırka kazak türü şeyler...
Babaannesi almak istiyor yatağını. Ben de çantasına baktım bebişimin. Kendime pijama, iç giyim aldım. Doğumhane soğuk olacağından kalın çorap tavsiye ediyorlar ayaklarınızı üşütmeyin...Bebeğim için bu hafta sonu hastane çıkışlarına ve bir kaç takım kıyafete baktım: Çantasını, çocuk bezini, battaniyesini hazırlamak istiyorum.
Tabi çantamıza sağlık karnemizi, doktorumuz tarafından yapılan rutin kontrolleri içeren test sonuçlarını ve gebelik kartını, nüfus cüzdanımızı koymayı da ihmal etmemeliyiz.
Bir kaç gün içinde çantasını hazırlamış olacağım oğluşumun.

Kizlar Biz Dün Odalara Baktik Harikaydi Artik Gelecek Ay Aliriz Herhalde Kiyafet Daha Almadim Ama Başlarim Artik

avebrucuğum telaş etme cnm,alırsın bu işlere bir girişildimi birden tamamlanılıyor,alttan cıtcıtlı badiler herzaman kullanılacak şeyler,şuan indirimler de devam ediyor özellikle ben mothercare de indirim sezonundan 3 lü tulum ve 3 ve 7 li badi setlerinden aldım,oldukça hesaplıya geldi..tavsiye ederim cnm..diğer cocuk mağzalarındada bircok şeyi bulabilirsin..annneanne zaten hazırlamaya başşlamıştı,hatırladığım kadarıyla..biranda birsürü şey oluyor zaten..

kızlar ben geçen hafta dolabın ve beşiklerin siparişini verdim mart 14 de gelicek bu arada ayrıyeten bir park yatak almayı düşünüyorum onuda odama koyucam. Bunun dışında hiç bişey almadım lohusa pijaması ve diğer anne ile ilgili olan şeyleri almak için yeni sezonun başlamasını bekliyorum geriye kalan şeyleride yavaş yavaş alıcam:)

kızlar ayrıca araştırdığım bazı ürünleri yazayım belki yardımcı olur size

MEDELA ELEKTRİKLİ-PİLLİ süt sağma makinası http://www.bebek.com/bebeknetforum/tm.aspx?m=960710&mpage=2

biberon : Dr.Browns http://www.9ay10gun.com.tr/default.asp?say=9&urun=971

ultra prima yeni doğan bezi 1 veya 2 numara

bebek çamaşırları için hacı şakir toz sabun yada omo baby - yumaşatıcı yumoş baby

bebek yıkama için en az katkı maddesi olan ürünmüş sebamed şampuan sabun ve krem

EMZİRME ÇATLAĞI KREMİ garmastan...YADA Lasinoh

şeydacım ne güzel bilgiler vermişin öyle...en kullanşlı şeylerden bir içıtçıtlı badi ben oğluma hiç zıbın kullanmadım direkt badi giydi

evet canım hele 40 ında ilk doğduğu günden eser kalmıyo .))))

kızlar ben ev işi yapamıyorum çok çabuk yoruluyorum evi süpürmek bana baya zor gelio eğilmek kalkmakbenneyaptımki akşam bi ütü yaptım baya zorlandım

X