Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

slmmm kızlar 2 gündür giremedim kayınvalidemdeydimmm..nasılsınız görüşmeyeli??
hamişlerimizi gördüm çok mutlu oldum tebrik ediyorummm...
darısı tüm isteyenlerin başına inşallahhh :))

mrb kızlar giremedim uzun zamandır ailemin yanına gitmiştim e-net yoktu kızlar maleeseef 12 haziranda adet oldum.bal trçın çörekotu polen ceviz fındık ovulasyon testleri hepsi baştan başlayacak çok üzgünüm gerçekten bu ay 6. ayımız olacak bu ayda olmazsa doktora gidecez tekrar, rahim filmi falan çektirim diyorum her ay bi umut bekliyorum ama hep hüsran oluyor rabbim bian önce verir inş bebeklerimizi...

faran
canım tam 1 yıldır evliyiz benim yıllardır kist sorunum vardı beklemiyordum açıkçası ama 2 aydır hiç korunmadık ve yumurtlama günlerini çok iyi takip ettim ve klomen diye bir ilaç kullandım yumurtaları çatlatıyormuş.birde şu gebelik için yarım saat kalkmayın yatın filan diyorlar ya dizlerim yukarıda 1 saat yattım ben hep ilişkiden sonra ve 2. ayda tutturduk çok şükür.Allahım sana ve herkese nasip etsin arkadaşım inşallah.hepinize teşekkür ediyorum kızlar :) henüz çok küçük daha 4+3 deyiz.

canım bende ateş ölçme yöntemini kullanıyorum.adetinin ilk günü başlıyosun ölçmeye hergün sabah 6-8 arası bi saatte ölçüyosun digital termometreyle.yalnız her gün aynı saatte ölçeceksin.yataktan çıkmadan ölçmen gerekiyo.gün içinde ölçtüğün ateşin geçerli değil.ateşinin düştüğü gün yumurtlama günün oluyo.yumurta çatladıktan sonraki gün ateşin yükselmeye başlıyo ve yükselerek devam ediyo.eğer düşmezse hamilelik şansın fazla oluyo.eğer düşerse adet olacaksın demektir.bazıları düştüğü gün adet olur bazılarının adet olmadan 2 gün önce düşer.başka sormak istediğin bişey varsa cevaplayabilirim.

est tabi sorabilirsin canım.rica ederim.aynen. vücut yumurtlama esnasında bazı belirtiler gösteriyor.vücut ısın yükseliyor.daha fazla akıntı geliyor.özellikle yumurta beyazı gibi,şeffaf.bazılarında kasık ağrısı oluyor ve çatlamış bir durumda,yani döllenmeya hazır bir durumda sadece 24 saat bekliyor.o ay döl olmazsa adetle birlikte atılıyor.bu yumurtla dönemi herkesin farklı zamanda olabiliyor.kiminin adetten sonraki 12.gün kiminin 18 hatta kiminin 24.bir de bunu daha kolay tespit edebilmen için eczanelerede yumurtlama testleri var.onları da kullanabilirsin.

canım regl gunun bıttıkten sonra er sabah aynı saatte olcuyrsun.en az 3 saat uyumus ve yataktan kalkmamıs olman gereklı.dil altından olcuyorsun.sabah 7-7 bucuk gıbı en uygun zamnmıs.yumurtan catlamaya yakın atesın dusmeye baslar.yumurtanın catladıgı gun en dusuktr ve sonrakı gun barız bır yukselıs gosterr.yanı oncekı gun catladı demek.

bak gecen ay ılk denedım ben.36.8 le basladım.
13.gun 36.4
14.gun 36.3
15. gun 36.1 oldu.ovulsyn testı ılede onayladım.
16. gun 36.7 oldu.
yanı 15. gun catlamıs oldu

Arkadaşalar günaydın.Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Sayenizde bu yöntemi öğrenmiş oldum.
Aslında ben şuanda bebek düşünmüyorum yani düşünmüyoruz.
Eşimle tayinciyiz ayrı şehirlerde.
Ama gebelik elde edebilirmiyim diye korkularım var.
Gebelik planlamadan önce muayeneye gidenler oldu mu acaba aranızda?
Ve bir sorun yok olmasına rağmen gebeliği ne zaman elde ettiniz?
Ben geçen hafta dr. gittim hiçbir teste bakmadan, dr. şunu dedi.
Annem 1,5 yılda korunmasız hamile kalmış.Onu demiştim.
Madem öyle korunmayacaktın dedi ki hapla korunmuyorum.
Ultrason verdi ama çekiniyorum çünkü ultrasoncu adam bile değil oğlandı.
27-28 yaşında bir çocuk :KK43:
sadece kan ve idrar verdim.Kist mantar varmı onuda bilmiyorum ?

faran
canım tam 1 yıldır evliyiz benim yıllardır kist sorunum vardı beklemiyordum açıkçası ama 2 aydır hiç korunmadık ve yumurtlama günlerini çok iyi takip ettim ve klomen diye bir ilaç kullandım yumurtaları çatlatıyormuş.birde şu gebelik için yarım saat kalkmayın yatın filan diyorlar ya dizlerim yukarıda 1 saat yattım ben hep ilişkiden sonra ve 2. ayda tutturduk çok şükür.Allahım sana ve herkese nasip etsin arkadaşım inşallah.hepinize teşekkür ediyorum kızlar :) henüz çok küçük daha 4+3 deyiz.
canım Allah mübarek etsin bebeğinizi.
bende kist yok ama doktor kafamı karıştırdı. ilk fırsatta bir doktora daha görüneceğim.
ben de bu ay senin dediğin gibi yaptım, temastan sonra saatlerce bekledim duş almadan önce. Allahım inş benim de bebeğimi gönderir tez vakitte..

faran mrb cnmnasılsın bu ayda hüsrana ugradım ovulasyonu yakaladıgımız halde niye tutmadı anlayamıyorum korkuyorum önemli bi problemmi var die ben hormonlarıma baktırmıştım eşimde spermiogram yaptırdı normal çıkmıştı ama bu ayda olmazsa doktora gidecez tekrar ovulasyon testlerine devam edecem ama bu ayda.sen ne yaptın beklemedemisin?

mrb arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum ateş ölçme yönteminde gün içinde de ateş ölçebilirmiyiz

mrb arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum ateş ölçme yönteminde gün içinde de ateş ölçebilirmiyiz
canım o şekilde ölçersen sağlık bir sonuç vermez. gün içinde değişik sebeplerden ateş değerimiz değişir. yürürsün değişir, kızarsın değişir, terlersin değişir. en iyisi her sabah aynı saatte yataktan çıkmadan ölçmek.

canım o şekilde ölçersen sağlık bir sonuç vermez. gün içinde değişik sebeplerden ateş değerimiz değişir. yürürsün değişir, kızarsın değişir, terlersin değişir. en iyisi her sabah aynı saatte yataktan çıkmadan ölçmek.

hıımm tşk ederim bilgi için.çatlatma ignesi olalı tam bir hafta oldu adetimede 5 gün var cok heycanlanıyorum.ateş ölçerek hamile olup olmadıgında belli oluyormuş .şimdi ölçtüm 36.9 cıktı ama dedigin gibi sonuç yanlıştır

hıımm tşk ederim bilgi için.çatlatma ignesi olalı tam bir hafta oldu adetimede 5 gün var cok heycanlanıyorum.ateş ölçerek hamile olup olmadıgında belli oluyormuş .şimdi ölçtüm 36.9 cıktı ama dedigin gibi sonuç yanlıştır
sen sabah ölç canım, inş hamilesindir :):)

termo metrem yoktu dün arkadaşların yorumlarını okuyunca bu gün hemen gittim aldım.inş hamileyimdiiii:Saruboceq:

X