HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

kızlar ben çalısıyorum bu tüp bebek iğneleri benı zorlamaz değil mı birde iğneyi nasıl vurulacagım diye düşünüyorum çatlatma iğnesini bile hastanede vurulan birisiyim ben :KK43:
Ben de aynen senin gibiyim. Kan bile veremez bayılır ayilirdim... ama tüm iğneleri kendim yaptın her gün ya da gün aşırı kan verdim. Ve çalışıyorum. Hormon iğneleri değişik yapıyor insanı çok odaklanamadim ise. Ama hal ettim opu aşamasına geldim. Sıra sonraki güzel aşamalarda insallah

Yok sikayetim cok sükür canim..
Benimde arada batmalarim oluyo ..
Bazende adet gibi sanci.. ondan korkuyom ama :KK17:
Korkma bebişim benim de aynı sabah sanki adet olacakmışım gibi bir ağrı geldi ama çok kısa sürdü aslında bu belirtileri hiç dinlenememiz gerekiyormuş çünkü gebelik ve ilaçları yarattığı etkiler aynı oluyormuş tıpkı adet belirtisi gibi ama umut dünyası işte naparsin

Korkma bebişim benim de aynı sabah sanki adet olacakmışım gibi bir ağrı geldi ama çok kısa sürdü aslında bu belirtileri hiç dinlenememiz gerekiyormuş çünkü gebelik ve ilaçları yarattığı etkiler aynı oluyormuş tıpkı adet belirtisi gibi ama umut dünyası işte naparsin

Agri olunca endiseleniyom.. olmayincada endiseleniyorum...
nasil bi piskoloji bu anlamadim heeee :deli:

kızlar ben çalısıyorum bu tüp bebek iğneleri benı zorlamaz değil mı birde iğneyi nasıl vurulacagım diye düşünüyorum çatlatma iğnesini bile hastanede vurulan birisiyim ben :KK43:
Alisirsin canım üzülme fakat iğne saatlerini eve vardığın saatten sonraya denk getir. Bir de ben yıllık iznimi kullandim gidiş geliş zamani yani transfere kadar ki surecte kafan rahat olur oyle yapabilirsin transferden sonra da rapor aldım
Hiç kafana takma rahat ol her şey çok güzel olacak tamam mı :)

Alisirsin canım üzülme fakat iğne saatlerini eve vardığın saatten sonraya denk getir. Bir de ben yıllık iznimi kullandim gidiş geliş zamani yani transfere kadar ki surecte kafan rahat olur oyle yapabilirsin transferden sonra da rapor aldım
Hiç kafana takma rahat ol her şey çok güzel olacak tamam mı :)
Memur msn.

Sen yine benden 4 gün öndesin :KK70:
Senin 6. günün dimi?
Yarin idrar testi yapmayi düsünüyormusun?:rolleyes:
5. Günüm idrar testi yapacam ama babalar gününde hani belki eşimin ilk babalar günüdür test sonucu da ilk hediyesi olur filan ah ahhhh gene ağladım hayaller hayaller Allah ol der insallah da gercege doner hayaller...

5. Günüm idrar testi yapacam ama babalar gününde hani belki eşimin ilk babalar günüdür test sonucu da ilk hediyesi olur filan ah ahhhh gene ağladım hayaller hayaller Allah ol der insallah da gercege doner hayaller...

Neyse 3 güncük öndesin :KK70:
Ahhh insallah ne güzel bi hediye oluuuuurrr... rabbim gönlüne göre versin ...
Ben idrar testinden korkuyom :KK17:
nevesta81 nevesta81 de pazar günü yapicak idrar testi., belki sizinle birlikte bende gaza gelirmiyim?:KK51:

Kiz sende herkesin meslegini tahmin ediyon.. bide tutuyo heeeee.. buda tutarsa korkucam senden :KK70::KK70::KK70:
Ne bileyim. Canım tedavi sürecinde yıllık izin aldım transferden sonra da rapor alaçam deyince ne iyi ismiş o. Memurdur diye düşündüm. Benim iğne aşaması sabah hastane taksi ile ise gel ordan eve git böyle geçti. Opu için yarın yıllık izin alacağım oda 1 gun

Bu arada doktorum opu ya gelirken hiç bir kozmetik kullanmamı söylüyor el kremi bile sürme dedi ilk opuda da aynı şekildeydi size böyle bir şey söyledilermi?
evet aynen opuya gelirken duş al hiçbir şey sürmeden gel demişlerdi canım..

Aynı senin durumundayım canım. İlk konuşmada doktor 5bin 6bin civarı size mal olur demisti
ben ilkinde sadece opu işlemi için 4200 tl ödemiştim canım, 7 ay önceki fiyat bu.. şimdiki durum ne bilmiyorum, yarın öğrenince bana da söyle de ona göre hazırlıklı gidelim biz de..

Kızlar 10.gün testte pozitif olursa biz yine 5 haftalık hamilemi oluyoruz?
benim 10. günde pozitif olmuştu 4 haftalık hamilesin demişti doktorum.. bir hafta sonra kese görmek için ultrasona çağırıyorlar ve 6. hafta da kalp atışını duymak için çağırıyorlar.. hadi hayırlısı ne güzel heyecanlar...

merhaba arkadaşlar tüp bebek yaptıracak olan arkadaşlara bol şanslar dilerim inş Rabbim hepinize nasip eder. Bende Temmuzda yaptıracagım kısmetse, şimdiden heyacanlıyım o yüzden sizi çok iyi anlıyorum . 3 senedir bende beklıyorum yaşım 27, ilk denemem olacak kısmetse amh yüksek çıktığı için dondurulmuş transfer olacagım .Şişli memorialde yaptıracagım aranızda benım gibi dondurulmuş transfer olan varmı? amh'ı yüksek olup kaç yumurta toplandı ohss oldunuzmu? doktorum ohss riskın var dedı

canım hiç korkma benim AMH 10,8.. ilk tüp bebekte içinde bir koli yumurta var demişti doktorum :KK70: o yüzden bu tedavide ilaç dozum düşük, 150 gonal f kullanıyorum sadece.. önemli olan sayı değil kalite biliyorsun..bir koli yumurtan olmuş ne farkeder içinde bi tane kaliteli olmadıktan sonra... ohss den korkma tecrübeli bi doktora git, ben de çok korkuyordum başlarken..
Kızlar transfer için merkeze gidiyorum çok dua bekliyorum...:KK200:
hadi hayırlısı kuzum bebişlerini al gel :)
Agri olunca endiseleniyom.. olmayincada endiseleniyorum...
nasil bi piskoloji bu anlamadim heeee :deli:

normal akışa bırakmak lazım ama elde değil yapılmıyor.. benim ilk hamilelik belirtim transferden 8 gün sonra hapşırdığımda birden kasığıma sancı girmesiydi.. normalde hapşırınca kasığımız ağrımıyor şimdi ağrıdıysa kesin hamileyim demiştim ki öyleydi :)

evet aynen opuya gelirken duş al hiçbir şey sürmeden gel demişlerdi canım..

ben ilkinde sadece opu işlemi için 4200 tl ödemiştim canım, 7 ay önceki fiyat bu.. şimdiki durum ne bilmiyorum, yarın öğrenince bana da söyle de ona göre hazırlıklı gidelim biz de..

benim 10. günde pozitif olmuştu 4 haftalık hamilesin demişti doktorum.. bir hafta sonra kese görmek için ultrasona çağırıyorlar ve 6. hafta da kalp atışını duymak için çağırıyorlar.. hadi hayırlısı ne güzel heyecanlar...

canım hiç korkma benim AMH 10,8.. ilk tüp bebekte içinde bir koli yumurta var demişti doktorum :KK70: o yüzden bu tedavide ilaç dozum düşük, 150 gonal f kullanıyorum sadece.. önemli olan sayı değil kalite biliyorsun..bir koli yumurtan olmuş ne farkeder içinde bi tane kaliteli olmadıktan sonra... ohss den korkma tecrübeli bi doktora git, ben de çok korkuyordum başlarken..

hadi hayırlısı kuzum bebişlerini al gel :)

normal akışa bırakmak lazım ama elde değil yapılmıyor.. benim ilk hamilelik belirtim transferden 8 gün sonra hapşırdığımda birden kasığıma sancı girmesiydi.. normalde hapşırınca kasığımız ağrımıyor şimdi ağrıdıysa kesin hamileyim demiştim ki öyleydi :)
Tamam bilgi veririm canim

Evet sonradan gördüm canim.. yazdim senide listeye.. ilk test yapicaklarinin arasindasin.. :-) idrar testi yapmayi düsünüyormusun? :-) nasil geciyorgünlerin..
açıkcası düşünmüyorum çok erken çünkü moralimi bozmak istemiyorum büyük ihtimalle kan testini pazartesi yaptırıcam pazar günü belki idrar testi yaparım:)

Evet aslında sadece müdürüme söylemiştim ama duyulmuş bir şekilde 4 yıldır çalışıyorum biliyorlar az çok bebek istediğinizi filan ama diğer personelin hepsi erkek olduğu için soramıyorlar bir şey.
Benimde herkes biliyor en azından ne söyleyip izin alacağım diye düşünmüyorum. Böylesi daha rahat sanki.

Ne bileyim. Canım tedavi sürecinde yıllık izin aldım transferden sonra da rapor alaçam deyince ne iyi ismiş o. Memurdur diye düşündüm. Benim iğne aşaması sabah hastane taksi ile ise gel ordan eve git böyle geçti. Opu için yarın yıllık izin alacağım oda 1 gun
Ah tatlım hiç de anlattığım kadar kolay alınmadı o izinler beni dez avantajım tedavi için şehir dışına gitmek oldu aynı şehirde olsaydım benim de öyle olacaktı muhtemelen ama transferden sonra en azından 2-3 gün rapor al bence

X