HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

Canım çatlatma iğnesi tüp bebek tedavisinde yumurtaları çatlatmak için yapılmaz.aksine çatlamadan toplanması lazım.sadece son olarak yumurtaları beslemek mantığıyla yapılır.ayrıca çatlatma iğnesi e2 yi yükseltir.sizlerin e2 si yüksek olduğu için yapılan bir uygulama için rahat olsun.

bi sürü şey öğrendim diyordum ama öğrenmediğim daha çok şey varmış :KK53:
ama çatlatma iğnesi 36 saat önce vuruluyor ya bu da tam öyle, çatlamadan mı topluyolar yahut çatlamasına gerek mi yok
aydınlatsana bizi canım :KK200:

bi sürü şey öğrendim diyordum ama öğrenmediğim daha çok şey varmış :KK53:
ama çatlatma iğnesi 36 saat önce vuruluyor ya bu da tam öyle, çatlamadan mı topluyolar yahut çatlamasına gerek mi yok
aydınlatsana bizi canım :KK200:
Tahmini olarak iğneden 36 saat sonra çatlamak için son olgunluğa erişiyor.o yüzden çatlamadan toplamak gerekir.hatta bazı insanlar iğneyi doktorun dediği saattw yapmaz ya da şaşırız.artık folikül çatlayıp karın boşluğuna çoktan yumurta düşmüştür ve ortada toplayacak yumurta yoktur.
Mesela son ultrasonda sayılan yumurtayla toplanan yumurta herzaman aynı çıkmaz çünkü önden gidenlerden bazısı opudan önce çatlayabiliyor.

Sagolun kizlar.
Esimle bir sorun yasamadik daha onceden ama benim biraz canim kiymetlidir. Buyuttum sandi herhalde inanmadi. Ama hamileyken de boyle yapmamasi gerekiyordu. Gercekten cok agrim vardi, doktor da kayinvalideme dedi zaten, kist patlayinca dayanilmaz agrilar yapar diye.
Yarin tekrar kisti kontrol etmek icin hem de keseyi belki gorebiliriz diye tekrar doktor cagirdi.
Kan uyusmazligina karsi olan igne de, hamile kadinin ilk kan kaybetmesinin ardindan 72 saat icinde yapilmasi gerekiyormus. Yoksa bebekte dolasim sistemi rahatsizliklari olabilirmis. Hem anne hem bebek sagligi icin cok onemliymis. Kan grubu negatif olanlar, hamile kalir kalmaz bunu doktorlariyla konussun tedbir alinsin.

evet kızlar o iğneyi ben de ilk hamileliğimde vurulmuştum, benim de kan grubum negatif eşimin pozitif. gebeliğin EN GEÇ 10. haftasına kadar vurulması gerekiyor, hatta bana hem 10. hafta hem de 13. hafta vurulmuştu iğne. Eğer iğne yaptırılmazsa anne vücudu bebeği virüs gibi algılayıp antikorları vücuttan atmak için savaş başlatıyor. Bebeği vücuda giren yabancı bi madde gibi virüs gibi bakteri gibi görüp imha etmeye çalışıyor vücut anneyi korumak için. Bana çok detaylıca açıklamışlardı hastanede ve önlem için 2 doz vurmuşlardı.

jeliboni jeliboni nasılsın canım. .. hersey yolunda mi. Nasıl hissediyorsun kendini. Cevrendekilerin tepkisi. İlgisi. Alakası nasıl inşallah iyidir hersey.... gunlerin nasıl geçiyor. ?

Ben kendimi boşlukta gibi hissediyorum kızlar. İlk tüp bebek negatif sonucunu aldım. Tekrar yumurtlama günlerindeyim. Ama ilaç kullanmıyorum vitamin dışında. Doktora gitmiyorum ya. Sanki boş ve bebek için hiç bir şey yapmıyorum kendimi sorumlu hissediyorum. O doktora gidip gelmeler bile motive ediyor insanı aslında. Beklemek de zor... mucize olur eylül e kadar kendim gebe kalır miyim bilmem . .
Ne yapmalıyım sizce. Bu iki aylık dönemde. Yani soğan kuru. Maydanoz kuru . İncir kuru faydali olur mu ki. . Bilemedim...

Ben kendimi boşlukta gibi hissediyorum kızlar. İlk tüp bebek negatif sonucunu aldım. Tekrar yumurtlama günlerindeyim. Ama ilaç kullanmıyorum vitamin dışında. Doktora gitmiyorum ya. Sanki boş ve bebek için hiç bir şey yapmıyorum kendimi sorumlu hissediyorum. O doktora gidip gelmeler bile motive ediyor insanı aslında. Beklemek de zor... mucize olur eylül e kadar kendim gebe kalır miyim bilmem . .
Ne yapmalıyım sizce. Bu iki aylık dönemde. Yani soğan kuru. Maydanoz kuru . İncir kuru faydali olur mu ki. . Bilemedim...

Cnm senin problem neydi,kaç yaşındaydın?Ovulasyon testin var mı evde?Allah tan ümit kesilmez hiç belli olmaz bu işler.O kürler de bazen hormon dengesizliği vs yapıyo.Eylülle ilgili plabıb ne bilmiyorum dikkat et o zamana olumsuz etki yapmasın..

Dun geceyi acilde gecirdim, moralim cok bozuk. Dun aksam 6 gibi birden kasik agrim siddetlendi, dayanilmaz boyuttaydi. Kan falan yoktu allahtan. Esime soyledim, agrim olduguna inanmadi!!! Kayinvalidem bizdeydi, acili aradi ne yapmak gerekir diye. Telefondaki doktor hemen hastaneye gelin, dedi. Kayinvalidemle gittik, esim gelmedi! Ben surekli agliyorum tabi, bebegi kaybediyoruz diye. Gerekli testler ve ultrason yapildi. Sag yumurtaligimda 7cm kist bulundu ve kist patlamis. 2 gun once pembe lekelenmem vardi, kisttenmis. Butun agrilarim kisttenmis. beta hcg ve kan grubuma baktilar. Cuma degerim 171di, dun aksam 783 cikti. Henuz kese gorunmedi, 1500den sonra gorulebilir dedi. Kan grubum Rh (-) cikti, bebegi ve beni koruma amacli igne yapildi. Bir de agrilarim icin paracetamol ve spasfon verildi. Paracetamol u tedirginlikle aldim, bebege zarari vardir diye. Doktora 4-5 defa sordum, zarari yok dedi. Neyse gecem boyle gecti. Esime soguk davraniyorum simdilik.
Cnm cok gecmis olsun ya. Allah beterinddn korusun. Dikkat et kendine

Benim dogal yoldan bir gebeligim oldu ama kaybettim. Hic bir sey bilmiyordum . Cahillik mutluluk. Kayiptan sonra araştırmaya basladim. Ovulasyon testleri, yumurta takipleri, rahim filmi ve Asilama. Simdi de tüp bebek deniyorum. 2 yildir hamile kalamamamin sebebi yok testlere göre. Bence sebebi stres. Sana tavsiyem ovulasyonunu bile takip etme. Kendini rahatlat. Canin ne istiyorsa onu yap. Mümkünse tatile çık

jeliboni jeliboni nasılsın canım. .. hersey yolunda mi. Nasıl hissediyorsun kendini. Cevrendekilerin tepkisi. İlgisi. Alakası nasıl inşallah iyidir hersey.... gunlerin nasıl geçiyor. ?
canım günlerim mesai doldurmakla geçiyor, akşam eve gittiğimde de erkenden uyuyakalıyorum sosyal hayat sıfıra yaklaştı şimdiden.. henüz hamileliği kimseye söylemedim.. kalp atışlarını görmeden söylemek istemiyoruz.. hatta bana kalsa şöyle bi 3-4 aylık olunca söylerim ama eşimi tutamam muhtemelen ailesiyle paylaşmak ister.. hayırlısı olsun..

illa ki göğşen hoca olmak zorunda değil, bi kadın doğumcuya gidip yumurtanın durumuna baktırır mısın canım? ilaçların etkisiyle en az bir-iki tane yumurtan vardır şuan içinde büyüyen, en azından boyutunu ve ne zaman çatlayacağını öğrenip ona göre eşinle ilişkiye girersin, şansın yükselir.. lütfen bu dediğimi dinle, hazır vücudun ilaçların etkisiyle yumurtluyorken boşa gitmesin şansını değerlendir..

bitkisel olarak da ben dış gebelik geçirirken başkentte iki günde bir kan veriyordum, bu durum haftalarca sürdü ve ordaki hemşirelerle iyice arkadaş olduk.. bir gün hemşire o kadar kalabalığın içinde beni çekti kenara, sana bi kür versem dener misin dedi? onun da 6 yıl bebeği olmamış, hulusi hocada tüp bebek denemiş kaç kez ama bi türlü olmamış.. bitkisel bi kür tavsiye etmişler ve onu yiyerek hamile kalmış. bana da o tarifi verdi ve lütfen kullan dedi.. başta sıcak bakmadım zararı olur dedim ama göğşen hocaya gittiğimde kürü sordum, kullan tabi dedi.. hatta özlem de tarifini aldı benden :) göğşen hocanın da onay vermesi çok içimi rahatlattı, kullandığınız ilaçlar bile o bitkilerden yapılıyor dedi.. tüp bebeğime destekleyici alternatif olarak da bitkisel kürümden yedim sabahları bir kaşık aç karnına eşimle beraber..

bir de araştırdım ki bu tarif fatih sultan mehmet zamanında sarayda çocuğu olmayanlar için o dönemin alimlerine bizzat hazırlatılan bi kürmüş.. ben malzeme listesini hazırlatmaya aktara gittiğimde adam direkt çocuk için mi diye sordu.. 19 tane bitkinin balla karıştırılmasından oluşuyor.. eğer kullanmak istersen vereyim tarifini, tadı çok kötü ama denemeye değer.. çok şükür hamileyim, tüp bebek + kür + dua = bebek :emir_bebek::KK36:

Minesuu Minesuu canim cok geçmiş olsun.benimde kanamam oldu iki kez.bir saate yakin sürüyor sonra duruyor.ikinci kanamamda proluton yapilinca hemen kesildi ama.o ignenin etkisi gecince yinemi kanamam olcak diye korkuyorum.sende yaptiriyomusun o proluton igneden

X