Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

• Konu Sahibi janseray
duydum ama ne işe yaradığını bilmiorm

• Konu Sahibi janseray
bukonuda tecrübeli uzman kişi şunu der:
hayıt hormon düzenleyicidir
bir çay kaşığı tohum
bir su bardağı kaynar suda demlenir ve içilir
adet düzensizliği(özellikle geciken adet) için günde bir veya iki bardak içilir

• Konu Sahibi janseray
kızlar ben hormon testi yaptırdım.hormonlarımda bir sorun yok.ama her ay adetim gecikiyor.acaba ben de bu hayıt tohumu çayını denesem mi? önerilerinizi bekliyorum......

• Konu Sahibi janseray

Hayıt meyvesi hormonların salgılanmasını düzenleyen yani fazla ise azaltan az ise arttıran bir meyvedir.Hipofiz bezinin işlevlerini normalleştirir.Öncelikle dişi cinsel sistemin hormon dengesini düzenleyici olarak kendisini ıspatlamıştır.Bu nedenle hormon işlevlerinin düzensizliğinden kaynaklanan ağrılı adet görme,aşırı kıllanma vb düzensizliklerle ilgili rahatsızlıklarda başarıyla kullanılabilir ayrıca doğurganlığı arttırdığı da belirtilmektedir.Yapılacak iş aktarların hepsinde bulunan hayıt meyvesinden satın alınarak yarım tatlı kaşığı tohumu havanda ezdikten sonra veya değirmende öğüttükten sonra bir su bardağına koyup üstüne kaynar su doldurarak 8-10 dakika demlendirip süzerek günde 2-3 defa her seferinde taze demlenerek öğün aralarında içmektir. En iyisi sabah açkarnına bir bardak akşam yatarken bir bardak biraz şekerle tatlandırıp içmektir.
14 günde bir-iki gün ara verip bir süre devam edin inşaallah probleminiz kalmayacaktır. Normal miktarlarda kullanımında herhangibir yan etkisi görülmüyor.
Bir de ökse otu var ağaçların dallarında yaz kış yeşil olarak bulunur.Burç,çekem ökse otu gibi yerel adlar alır.Özellikle ahlat ağaçlarında görmek mümkündür.çam ağaçlarında da vardır. İşte bu ökse otu Taze bitki özsuyu, kadının kısırlığına da yardımcı olabilir. Taze Ökseotu sap ve yaprakları güzelce yıkanarak, ince kıyılır ve nemli durumdayken mikserde suyu sıkılır. Bu özsudan 25 damla, biraz suyun içinde, kahvaltıdan yarım saat önce ve yatmadan önce alınır.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi janseray
kızlar ben bunu yumurtlama gününe kadar kullanırsam faydasını görürmüyüm acaba ya tedavi gördüğüm için yumurtlamadan sonra içmek istemiyorm da nolur nolmaz diye bende pko var onun için içmek istiyorm

• Konu Sahibi janseray
Bende aktardan aldım bugün ama tadı kötü yaw midem bulandı........

• Konu Sahibi janseray
ilk önce ben de tadını sevmedim ama ilaç bu

işe yaradığını görünce kötü tada katlanıyorum
ben iğne olmayı da hiç sevmem hatta çok korkarım ama
doktor yazınca bigüzel yaptırıyoruz:sm_confused:

• Konu Sahibi janseray
Yanetki gösterdiği görülmemiş bir bitki. Yalnız hamilelikte kullanımıyla ilgili olumlu veya olumsuz bilgi yok. hamilelikte kullanılmaması doğru olacaktır.
Etkileri: Cinsel organları güçlendirici, hormon dengeleyici
(Progesteron), anne sütünü arttırıcı.
Kullanım alanları: Hayıt meyvesi, hipofiz işlevlerini uyarır ve
normalleştirir; bu etkinlikte progesteron işlevinin uyarılması ve
normalleştirilmesi başta gelir. Görünüşe göre bedende birbirinin aksi
etkinlikleri başlatabildiğine göre, hayıtın amphoterik ilaçlar
sınıfına girdiği söylenebilir. Örneğin, onun bir afrodizyak olduğuna
inanılır, ama anti-afrodizyak olarak da oldukça başarılıdır. Durumun
gereğine göre etki yapabilir yani.
Hayıt öncelikle, dişi cinsel sistemin hormon dengesini düzenleyici
olarak kendini kanıtlamıştır ve bu nedenle, hormon işlevlerinden
kaynaklanan, ağrılı adet görme, aşırı kıllanma ve benzeri
düzensizliklerle ilgili rahatsızlıklara karşı başarıyla
kullanılabilir.
Özellikle menopoz dönemi başlangıcındaki rahatsız edici belirtilere
karşı çok değerli yardımlar sağlayabilir. Doğum kontrol hapına son
verildikten sonra da, bedenin doğal dengesini yeniden kurabilmesinde
çok yararlı olur.
Hayıt meyvesi, anti-androjen özelliklere sahiptir ve androjen
hormonlarının etkisini azaltabilir. 1988’de Almanyada yapılan bir
araştırmanın sonuçlarına göre, hayıt meyvesinde progesteron etkisi
saptanmış. Bu özellik sayesinde, adet kanamalarını düzenleyen hipofiz
bezinin işlevi etkilenebiliyor. Meyve ayrıca doğurganlığı da
arttırabiliyor.Adet dönemiyle ilgili, migren veya akne gibi rahatsızlıklar da hayıt meyvesiyle tedavi edilebiliyor. Ayrıca, bitki anne sütünün
arttırılması için de kullanılıyor.
Östrojen ve progesteron hormonlarının yetersizliğine karşı da hayıt
yardımcı olabilir.
Kullanım biçimleri: Yarım tatlı kaşığı tohum havanda hafifçe ezilir,
orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır,
üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlendirildikten sonra süzülür.
Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay, soğutulmadan öğün aralarında
içilir.

• Konu Sahibi janseray
hayıt orunu biliyorum ama ne işe yaradığını bilmiyordum bence iyice araştır.

• Konu Sahibi janseray
--Yapraklarının kaynatılmasıyla elde edilen suyundan günde 1-2 fincan içilirse; kadınların adet kanamalarını düzenleyerek dönemi sancısız geçirmelerini sağlar.
--Emziren kadınların anne sütünü arttırır.
--Hazımsızlığı gidererek iştahı açar. Bağırsak ağrısını alır, ishali engeller.
--Arı sokmalarını iyileştirir.

böyle yazıyo kitapta :1rolleyes:

• Konu Sahibi janseray
Kızlar bnm pco sorunum var.Ve adetim düzensiz bzn oluyorum bzn olmuyorum.2 ayda bir olduğu da oluyor.Bu ay hayıt tohumunu(yaprak değil) kullandım.Bi arkadaş 2.içişimde regl oldum diye yazmıştı.Aynısı bende de oldu.2 bardak sonra regl oldum.Kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.Tıp bu derece ilerlemeden önce eski zmnlarda bu tür sorunlarda hayıt tohumu kullanılırmış.İsterseniz araştırın.Bende araştırdıktan sonra içmeye karar verdim ve kısa sürede sonuç aldım.:teytey:

• Konu Sahibi janseray
ben hayıt tohumunu iyice ezdikten sonra bala karıştırarak alıyorum çünkü çayını midem kabul etmiyo.eğer çayını içemeyen arkadaşlar varsa bu şekil deneyebilir işe yarıyor....

• Konu Sahibi janseray
slm arifoğlu şifali bitkiler kitabım var evet ordada bu tohumun kadınlarla ilgili her probleme iyi geldiğini doğurganlığı artırdığını hormanları düzenlediğini yazıyor

• Konu Sahibi janseray
Ben bu ay kullanmaya başladım.Yumurtlama tarihinden sonra kullanmıycaktım düşük riskini arttırır diye ama risk değil yararı varmış.Korkmadan rahatça kullanabilirsiniz Hamilelik dönemindede hormon bozukluğu olanlarda hormonları dengelediğinden bebeğin ölümünede engel oluyormuş...

• Konu Sahibi janseray
Hayıt (ayıt)

Hayıt (ayıt) : Mineçiçeğigiller familyasından; batı ve güney Anadolu da yetişen bir ağaçtır. Haziran - Temmuz aylarında mor renkli çiçekler açar. Dalları ve yapraklarında, uçucu ve sabit yağ, tanen, sineol, şekerleri kristalize maddeler ve bir glikozit vardır.

Faydası : İdrar söktürür. Sancıları keser. Aybaşı kanamalarını düzenler. Anne sütünü artırır. Hazımsızlığı giderir. Karın ağrısını ve ishali keser. Ayak şişlerini indirir. Akrep ve arı sokmalarında faydalıdır.

• Konu Sahibi janseray
Hayıt meyvesi çok nazik bir bitki de olsa, etkisi inip çıkan bir piston gibidir. Sivri yerleri düzleştirir, çukur yerleri yükseltir. O adet periyodunuzu (menstural cycle); ister çok kısa olsun, isterse hiç olmasın, kanama zamanı çok uzun veya çok kısa olsun, kanamanız çok hafif veya ağır olsun herşeyi normale döndürmek için elinden geleni yapacaktır. O aynı zamanda hem afrodizyak (cinsel istek arttırıcı) hem de anti-afrodizyak özelliğe sahiptir. Yani cinsel isteğiniz çok fazla ise onu azaltacak, az ise yükseltecek ve normale döndürecektir. Menopoz hormonal iniş çıkışın sonunda büyük bir çukurdur. Hayıt meyvesi progesteron’ daki dramatik inişi yavaşlatarak ve hormon seviyesindeki değişikliklere vücudu alıştırarak bu süreçte yardımcı olmaktadır. Sıcak basması, vajina kuruluğu, baş dönmesi ve depresyon gibi menopoz semptomları hayıt meyvesi terapisine olumlu tepki vereceklerdir. Hormon dengesizliği kısırlığa da yol açabilmektedir. Bu nedenle hayıt meyvesi yumurtlama periyodunu düzenlemeye ve hamile kalma şansının artmasına yardımcı olabilir. Doğum kontrol hapına son verdikten sonra da, bedenin doğal dengesini yeniden kurabilmesinde çok yararlı olur. Hayıt meyvesinin, her ne kadar kullanım alanlarının çoğu bayanlar için olsa da erkeklerde depresyon ve buna bağlı cinsel iktidarsızlık durumlarında da kullanılılabilir. Erkeklerde testesteron, kadınlarda ise östrojen fazlalığının neden olduğu aşırı kıllanma ve sivilcelere (akne) karşı, hayıt meyvesi terapisi hormonları dengeleyerek yardımcı olabilir. Hayıt, 2400 yılı aşan kullanım süreci buyunca tamamen güvenli ve yan etkisiz olduğunu kanıtlamış bir bitkidir.

• Konu Sahibi janseray
kızlar bir şey sorcam ben hayıt tohumu kullanmaya başladım herkes tadı iğrenç acı diyor ben içtim acı değil tadı yok sadece kokusu biraz kötü ya benmi yanlış yapıyorum ayrıca tohumlar fazla ezilmiyor diri kalıyor iyice ezilmesimi gerekli sabah akşam aç karnına içiyorum yaptıklarım doğru uygulamamı yoksa eksik veya yanlış birşeymi yapıyorum

• Konu Sahibi janseray
tohumların iyice ezildikten sonra beş dakika kadar kaynar suda demlenmesi gerekiyor.
öyle yaparsan tadı biraz daha ağırlaşır ama etken maddesi açığa çıkar

• Konu Sahibi janseray
tohumların iyice ezildikten sonra beş dakika kadar kaynar suda demlenmesi gerekiyor.
öyle yaparsan tadı biraz daha ağırlaşır ama etken maddesi açığa çıkar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…