Hayattan yoruldum.

ahsur1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
2
0
Buraya niye yazıyorum bilmiyorum. Sanki yazınca birşey degisecek. Ama benim gibileri de varsa diye birbirimizi iyi anlayacağımız dusunuyorum. Ben 22 yasinda okulunu bitirmiş yıllardır çalışan biriyim. Yıllardır çalışıyorum ve artık mücadele etmekten çok yoruldum. Hayat kaygısından, ekmek kazanma derdinden yoruldum. İşyerinde "rekabet " adi altında sürekli birileriyle uğraşmaktan yoruldum. (Bunun diğer adı da mobbing ama neyse.) daha fazla dayanamayıp istifa ettim geçen ay, su an ise is bulamıyorum ve muhtemelen uzunca bir süre de bulamayacagim. Bunun yarattığı baskıdan yoruldum. Dışarıya çıkmaya bile dayanamıyorum artik. Bir markete gidip bir şeyler almak bile çok fazla enerjimi aliyor. Eskisi gibi paranın yetmemesi de cabasi.
İnsanlarla iyi baglar kuramamaktan yoruldum. Zamanla arkadaşlarımın sosyal medyadan yahut numaramı silerek benimle irtibatı kesmesi çok yorucu. Terkedildigimi hissediyorum ve bu çok koyuyor. Herkes beni yoruyor, herkes. Dünyayı siyah beyaz görüyorum surekli. Herkes kötü ama bazi insanlar çok iyi diyorum. İyi dediklerinin de beni arkamdan vurduğunu goruyorum. Hergün yediğimiz içtiğimiz aynı olan arkadasim dedigim insanların hasetligi ve kötülüğünü görmekten biktim. Akrabamız dediğimiz insanların kötülüğünü görmekten biktim. Yoruldum artık tepki bile veremiyorum. Esasında ne tepki verebileceğimi bile kestiremiyorum. İşten çıktıktan kısa bir süre sonra da sevgilim benden ayrildi. İsimi kaybettim, sevgilimi kaybettim, çevremi kaybettim. O kadar acı çekiyorum ki.. Duygularim o kadar yoğun ki artık boşlukta gibiyim. Hayatta kaybettim gibi hissediyorum.
İnternette biraz gezindim ve burada yazamadigim ama yaşadığım bazi semptomları göz önüne alarak depresyon ve bpd gibi hastalıklara sahip olabilecegimi ogrendim. Açıkçası sasirmiyorum... çok hasta hissediyorum. Hiç normal gibi hissetmiyorum. Kendimi toparlamakta gün geçtikçe eskisinden daha çok zorlaniyorum.. Artık en ufak sıkıntıda bile en dibe battigimi hissediyorum. İntihar etmek istiyorum ama böyle kalıcı bir karari alarak geride onuru ayaklar altına alınması ailemi bırakmak istemiyorum..

Bu yazdığınız sorunlar birçok insanın günlük hayatında olabilen sorunlar bunlar için intiharı düşünüyorsan evet artık bir uzman desteği alman gelmiş demektir.

Şşşttttt bak intihar tarzı kelimeler kullanmıyoruz ve düşünmüyoruz. Bende mobbing e maruz kaldım ve inanılmaz derecede rencide edildim istifa ettim evde kafayı yeme noktasına geldim ama naptım pes etmedim. Daha güçlü görünmeye çalıştım daha güzel olmaya çalıştım hiç bi zamanda geri planda kalmadım kalmamaya çalıştım. Toparlan kendine gel yeni bir iş çok iyi gelecektir iş arayışına geç ve görüşmelere gittiğinde istekli olduğunu göster insanlara

Bazen bir şeyler böyle üstüste gelip insanı yaşamaktan soğutuyor doğrudur hepimiz yaşadık yaşıyoruz ama 5 yıl sonra büyük ihtimalle bunları hatırlamayacaksın bile. Sağlığın yerinde olduktan sonra ne geçmiyor ki? Bi fakirlik belki geçmez ama ona da alışırsın demişler
Yeni bi aşk bulursun yeni bi iş yeni arkadaşlar vs vs daha 22 yaşındasın. Hayatın kimbilir önüne daha neler getirecek. Sırf şunu merak ettiğinden bile ölmek istemez insan

Hayattan yorulan sadece sen degilsin. Hepimiz zaman zaman bu gibi duygulara kapiliyoruz. Hayat işte. Kendini motive edecek birşeylere sığın. Roman oku mesela

Aslinda hersey isyerinde mobbingle basladi evet. Hicbir sorunum yoktu ya da ben oyle zannediyordum. Mobbing ne demek zaten yasayan bilir. Uzunca sure devam etti ve etrafimdaki herkesin benden uzaklastigini farketmeye basladim. Karsi taraf saldirisinda basarili olmustu. Sonra herkes katıldı buna ve hergün ise kufrederek gitmeye başladım artik. Ondan sonra zaten freni patlamış kamyon gibi devrildim gittim. Su an ise hiç enerjim yok. Ama açıkçası eskiden olduğu gibi bol param olmasını ozledim. Bir şekilde is bulacağım, bulmak zorundayım

Evet bu içinde bulunduğun durum kendi paranı kendin kazanıp rahatça harcadığın için öyle geliyor zamanla geçecek merak etme ben 2 ay iş aradım allahtan kısa sürdü ama bir de ilk işsizliğimde 8 ay işsizdim zamanla bulursun merak etme sıfırsan başlamak iyi geliyor insana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…