Sivilceli Ciltler Hayattan soğudum

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Strawberry95

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2014
726
192
29
Konu çenemde geçmek bilmeyen ağrılı kaşıntılı ve iltihaplı sivilceler, lütfen konum taşınmasın bu benim için gerçekten hiç geçmek bilmeyen bir dert, çare bulamasam bile dertleşmek istiyorum ..24 yaşındayım şekerli, paketli abur cubur yemem doğal beslenmeye özen gösteririm ama özellikle 2 yıldır -son 1 yıldır daha da şiddetlendi- çene bölgemde beyaz iltihaplı ağrılı siivilce çıkarıyorum, arttık insan içine çıkmak istemiyorım , kapatıcıyla kapanmıyorlar , sıksam iyice yayılıyolar ve çok acıyolar , öğretmenim okula bile bi kaç kere böyle gitmek zorunda kaldım sevdiğim biri var ama hal böyleyken konuşmayada cesaretim yok ,çok kötü bi durum benim için, arkadaşlarım bi yere buluşmaya çağırıyolar gitmek gelmiyor içimden, dışarıda bi işim oluyor bıktım bu beyz sivilcelrden sürekli hassasiyet hissediyorum hasta gibiyim sürekli bakıyorum da kimsede yok böyle büyük beyaz iltihaplı sivilcelerden önceden sadece hastalık dönemime yakın bir iki tane çıkar geçerdi şimdi daha büyük çıkıyolae geçiyolar ama 1 hafta veya çok kısa bir zmn sonra yine aynı, bıktım artık hiçbişey yapmak içimden gelmiyo bu aralar o kdr düşünür oldumki insan içine çıkmak istemiyorum çare olarak napıyosunız diceksiniz temiz de tuttuğuma inanıyorum lavanta sabununyla yıkıyorum lavanta çayı içiyorum doktora git diceksiniz hiç iyi şeyler duymıyorum verdikelri ilaçlar hakkında ama artık ciddi ciddi düşünüyorum çünkü gerçekten çok bıktım haykırmak istiyorım çok sıkıldım sosyal hayatım sıfırlanacak gibi oluyo çok merak ediyorum acaba gerçekten geçicek mi tamamen bu iğrenç çeneden kurtulacak mıyım çaresiz hastalık yok derlermiş sizce nasıl bi yol izlemeliyim çok bıktım ...

benim de hep çenemde sivilce çıkar hatta şu an hali hazırda 2 tane nur topu sivilcem var. benimkiler kırmızı oluyor daha da berbat. ben madecassol krem sürüyorum sivilce çıkınca. 1 haftaya düzeliyor. 1 ay sonra aynı döngü yeniden ama maalesef. madecassolü deneyebilirsin.

Size mukemmel bisey onerecegim ben kullandim cok memnun kaldim bende de iki sene once bir sivilce cikti aklim hayalim sasdi ergenlikte bile sivilce cikarmadim oyle buyuk ki kipkirmizi yanaklarim sisiyordu artik bencamincyn diye bi krem kullandim gece yatmadan surdum sabah temizce yikayip nadiksa diye baska bi krem surdum abartmiyorum 1 aydan kisa bir surede cildim toparlandi kendime geldim resmen yuzum bebek poposu gibi oldu biraktim daha da dikkar ettim artik o kadar cikmiyor ciksa bile adet doneminde ufak ufak cikiyor cildi bu sekilde duzeltin ve madecassol diye bi krem var ona baslayin gece surup yatin makyaj bazi olarak bile kullanabilirsiniz birde çayağaci yagi var sorunlu bolgeyi tonikle silip surun eritiykr oda inanin bunlar cok iyi gelir

aynı dertten muzdariptim. Gecmek bilmeyen kızarık sivilceler sonra iltihaplanıyor.Kaşınıyor o bölge kuru duruyor kızarıyor vs doktor bunların demodeks oldugunu söyledi. Yanlış tedaviyle daha cok yaymısım sivilce tedavisi uygulamıştım daha kötü olmus. En iyisi İYİ BİR dermatologa gidip sorununuzu öğrenin. Benim suana kadar gittiklerim hep sivilce tedavisi uyguladı ama yüzüme ne kullansam daha kötü oluyordu hicbir ürün iyi gelmiyo diye ağlıyodum. Cok iyi bi doktora rastladım gercek hastalıgımı buldu.

Benim de aynı sorun. Demodeks olduğunu söyledi doktor. 2 senedir böyle sürekli kırmızı ve her ay mutlaka bi patlama yapıyor beyaz su kabarcıkları gibi. Aksine birde benim yanak kısmımda ve tenim çok ince hiçbişey yapamıyorum. Özel bi kliniğe gittim orda ışıkla falan tedavi ettiler. Sonra tabi yine çıktı. Bu sefer üniversite hastnesine gittim yaklaşık 6 ay tedavi yaptım yine olmadı. Neredeyse kullanılabilecek tüm kremleri kullandım. Doktorum karışım yaptı onu da kullandım ama geçmiyor. Tavsiye edebileceğim bir antibiyotk var onu 2-3 aya bir kullanıyorum. Tetradoks diye bi hap. Uzun süre kullanılması zararlı karaciğeri etkiliyormuş. Yüzümün kötülemeye başladığını anlayınca hemen içmeye başlıyorum. Sabah akşam tok içiliyor. Ha bide bu antibiyotiği doktorum vermişti o yüzden biliyorum. Araştırarak bulmadım. Bi deneyin isterseniz.

teşekkür ederim daha once 2726266 kez ictigim ilac midemi mahvediyor, ki roaccutane gecmisi olan birine artik antibiyotik yetersiz geliyor

teşekkür ederim daha once 2726266 kez ictigim ilac midemi mahvediyor, ki roaccutane gecmisi olan birine artik antibiyotik yetersiz geliyor
Yaaa bu söylediğiniz ilacı ben hiç kullanmadım. Demekki sizin biraz da ilerlemiş. Yaşınız nedir acaba yaşta etkiliymiş myle duymuştum. Ben 27 yaşındayım doktorum biraz erken senin demişti. 24 yaşımda oluştu bu rahatsızlık. Şimdi sarımsak tedavisi diye bişey okudum sarımsaktan nefret ederim ama 2 gündür bunu deniyorum sanki işe yarıyor gibi. Sirke de denemiştim o da biraz işe yaramıştı.

22 yasındayım.Yüzünüze mi sürüyosunuz?

22 yasındayım.Yüzünüze mi sürüyosunuz?
Evet sarımsağı eziyorum parmaklarımda kalan suyu yüzüme sürüyorum. Biraz gözlerim yanıyor ıslakken. Sonra kuruyor yanma geçiyor. İlk sürünce biraz koku oluyor kuruyunca koku da geçiyor. Yüzüme yumurtanın akını sürmüş gibi gergin oluyor. Gerçekten beyaz su patlakları geçti. Kızarıklıkta yavaştan azaldı. Bide 2. Günümdeyim daha.

çok sevindim umarım kurtulursunuz,ben süremiyorum yüzüme herseyi biraz alerjik ne yazık ki

merhaba güneş koruyucu vs olarak ne kullanıyorsunuz ışık tedavisi olarak hangi lazeri yaptırdınız ?

merhaba güneş koruyucu vs olarak ne kullanıyorsunuz ışık tedavisi olarak hangi lazeri yaptırdınız ?
Lazer yaptırmadım. Uv ışığı gibi bişeydi bakım kremi üstünde maci kırmızı sarıydı sanırım renkli ışıklardı. Güneş kremi bu rahatsızlık için bi marka vardı. Onu kullanmıştım. Şuan bişey kullanmıyorum. Acnegen ilacını 6 ay tedavi olarak kullandım. Sorunum sadece kılcal damar kaldı.

hm
hmm demodex çıkmaya devam ediyor mu peki ? güneş kremi bu rahatsızlıktan sonra ömür boyu kullanılıyor, yoksa leke yapıyor güneş

hm

hmm demodex çıkmaya devam ediyor mu peki ? güneş kremi bu rahatsızlıktan sonra ömür boyu kullanılıyor, yoksa leke yapıyor güneş
Bende kalıcı leke yapmadı. Cildim çok inceydi daha da inceldi sadece. Lekeler geçiyor zaten. Hametan sürüyorsun sürekli ilaç kullanırken. Lazeri yaptırmadım daha. Demodekste geçti dedi doktorum. Strese bağlı ve yediğim yemeklerden sadece bikaç tane iltihaplı gibi sivilce çıkıyor. Gıdadan kaynaklandığını düşünüyorum. Tavuk- yoğurt- bulgur ve yumurta bende rahatsızlık oluştuğunu anladım

hmm anladım ama güneşten sürekli korumak lazım ilerde cilt hassassa inceyse lekelenme olabilr..demek ki sizde pek ilerlememiş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…