hayatımı mahvettim

meri941

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2024
46
13
fen lisesi çıkışlıyım lisede çok utangaç, özgüvensiz biriydim haliyle çok zorbalandım bir de ortaokula okula gitmeden tek başıma evde çalışıp fen lisesini kazandığım için okula adapte olamadım yurtta kalınca da çok sıkıntı yaşadım.
sonra psikolojim bozulup depresyona girip mezun olduktan sonra üniversite sınavına hiç hazırlanmadım.
kendimi tükenmiş hissedip üzerimde dehşet bir özgüvensizlik vardı.
yaş oldu 23 çok geç toparlandım hayatıma yeniden başlamak istiyorum ama geç kalmış hissediyorum hayalim tıp okumak başladım da çalışmalara ama o geç kalmışlık hissi sinirimi bozup ağlatıyor beni.
arkadaşlarım neredeyse mezun olacak ama ben iğrenç bir yaşama sahip oldum çok çok üzülüyorum bunları düşününce.
çevrem de bunları anlatacağım kimsem yok içimi döktüm.

Yaşinız daha cok kücük, kendinize haksizlik ediyorsunuz. Ben 33 yasindayim, hala acaba baska bir bölüm okuyup başka bir iş mi yapsam diye düsünüyorum. 35 inden sonra meslek degistirmis arkadaslarim var, cok mutlular.
bunu yazdığınız iyi oldu her moralim bozulduğunda okuyup toparlanacağıma eminim ::)
çok teşekkür ederim :)

fen lisesi çıkışlıyım lisede çok utangaç, özgüvensiz biriydim haliyle çok zorbalandım bir de ortaokula okula gitmeden tek başıma evde çalışıp fen lisesini kazandığım için okula adapte olamadım yurtta kalınca da çok sıkıntı yaşadım.
sonra psikolojim bozulup depresyona girip mezun olduktan sonra üniversite sınavına hiç hazırlanmadım.
yaş oldu 23 çok geç toparlandım hayatıma yeniden başlamak istiyorum ama geç kalmış hissediyorum hayalim tıp okumak başladım da çalışmalara ama o geç kalmışlık hissi sinirimi bozup ağlatıyor beni.
arkadaşlarım neredeyse mezun olacak ama ben iğrenç bir yaşama sahip oldum çok çok üzülüyorum bunları düşününce.

Yahu saçmalama ne geç kalması 😅
Hemen toparlan, çalışmaya başla.
21 yaşında tıp fakültesine girdim, mezun olduktan sonra 1 sene kendime ayırdım, uzmanlık sınavına sonra girdim. Şu anda 33 yaşında uzman doktorum, daha önümde yandal var. Böyle bir şey için asla motivasyonunu kaybetme ❤️

Tek başına evde çalışmayla fen lisesi kazanıp bitirmişsin büyük başarı kendinin farkına var daha yolun çok başındasın hayallerine ve hayatına odaklan lütfen yaşa takılma senelerce mezuna kalan var herkes ilk senesınde yerleşmiyor birde görünüşe aldanma şu zamanda kimsenin hayatı mükemmel değil yolun bahtın açık olsun

Kimler kimler neler okuyor da kazanıyor sen neden yapamayasin ? Sen de 30 yaşında mesleginin başına gecersin ne var bunda ? Geçmişe saplanmak sana hiç bir şey getirmeyecek ,dersini aldiysan hırsına odaklan ve hayatı yakala yoksa 23 de geçiyor...

Bu geç kalmışlık hissi geçici. Kendinizi kimseyle kıyaslamayın. Hedeflerinize yaklaştıkça bu his geçecek.

Mesele sadece ders çalışmak değil, zaman yönetimi, irade ve motivasyon da çok önemli. Belki hemen üniversiteye girmiş olsaydınız çok daha zor şeyler yaşayıp okulu bırakacaktınız. Başladıktan sonra üniversite sınavı da neymiş diyeceksiniz çünkü. Doğru zaman şimdiymiş, o zaman hazır değilmişsiniz diye karşınıza engeller çıkmış. Böyle düşünün.

Gün içinde koyduğunuz hedeflerden sonra kendinizi takdir edin ve hedefinize yaklaştığınızı söyleyin. Bunu sesli yapın. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun yani. Kendinize karşı şefkatli olun. Bir olumsuzluk yaşayınca, olabilir normal bir durum bu deyin.

Kendimize karşı kurduğumuz cümleler çok acımasızca oluyor genelde ve dibe çekiliyoruz. Sonrası hep kıyas, hep mutsuzluk.

Okumak için hedefler için hiç bir yaş geç değildir kendi başına çalışıp fen lisesini kazandığına göre zeki biri olmalısın yaparsın zamana takılma bu sene olmadı mı seneye tekrar dene vazgeçme sakın ayrıca yaşında daha çok küçük keşke dönebilsek o yaşlara

X