Hayatımdaki köklü değişiklerim,korkularım…

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
2.054
1.454
34
Merhaba,hayatımda köklü değişikler yaptığım dönemdeyim.Bu değişikler ben de müthiş bir kaygı uyandırıyor.

Beni manipüle eden insanları hayatımdan çıkardım.Kendimi çok yalnız hissediyorum bu yüzden.Yalnızlık beni bunaltıyor.

Hayır demeyi başarıyorum,aklım hala evet mi deseydin,diyor.

Tek başıma 8 günlük yurtdışı turu aldım.Üç dört gün sonra gideceğim,ama çok korkuyorum..Bayılırsam,fenalaşırsam diye..Gidecek arkadaşlarla arama mesafe koydum.Onlarla gitseydim kendimi güvende hissederdim ama pek çok şeyden mahrum kalmak zorunda kalırdım.

Diyet yapıyorum,17 kilo fazlam var 10’u gitti.Deşik bir duygu .Yemekler ,abırcuburlar arkadaşlarımdı ,onlar olmadığından stresleniyorum.

Altı aydır terapi alıyorum ,farkındalığım çok artsa da değişim beni korkutuyor .Sanırsam depresyona yeniden giriyorum ki terapistim söylemişti.Zor olacak ama güzel olacak demişti.

34 yaşındayım hala bekarım,evlenmek isteyip istemediğimi de bilmiyorum ama sanırsam yaş almak beni korkutuyor .
Hayatımı yoluna koysam da her şeyin sonunu düşünen bir insan olduğum için hep sonu düşünüyorum.Her sene sona bir adım daha yaklaşma korkusu oluyor.
En azından çocuk sahibi olmak isterdim.Çocuğumla aramda çok yaş farkı olmasını istemiyorum.

Ben sadece bu hayatı daha anlamlı yaşamak için uğraşıyorum ama yıllardır hatta liseden beri var olan depresyonum yakamı bir türlü bırakmıyor.

O kadar aynı durumdayız ki destek olmaya geldim. Tek fark ben o köklü değişikliği hala yapamadım. Tüm planlarım kafamda yapacaklarım belli fakat adım atamıyorum. Siz başlamıssınız devam edin
Doğru olanın bu olduğuna inanın,gerisini birlikte görelim.

Değişimler başta korkutur. Ama başta.:) Sonra maceranın seline kapılırsın. Umarım güzel değişimler yaşarsın yenilikler girer hayatına.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…