hayata bakis aciniz ne ???

Emine

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
1.598
13
48
hayata bakis aciniz ne????

bardagin yarisi dolumudur bosmudur?????:uhm::uhm:

Ruh durumuma baglı.Dolu gormek ıstıyosam dolu bos gormek ıstersem de bos.
Keske oyle herzaman aynı gorebılsek ama sureklı degısen ruh durumumuz buna ınsanoglu olarak ızın vermıyo sank.Bunada hayatın cılvesı dıyoruz sanırım...[

bardagı sızlerınde yazdıgı gıbı nasıl gormek ıstıyorsak oyle boşaltıp dolduruyoruz.yarım veya tam doldurdugumuz bardak,bardaklar hayat şartlarına gore degışıyor yanı dolu bardakmı zarar getırdı yoksa yarım olan bardakmı bır duşunmek gerek

valla bende aynı düşüncedeyim bardak yarısıda dolu olsa doludur...
bazen dibe vurabilir insan ama çıkmak için çaba ve istek çok önemli....yani bardak neresinden bakarsan bak hep dolu,

yaşadığımız hayat şartları,bizi mutlu ya da mutsuz edebilecek olaylar ve bu olaylara karşı ne kadar dirayetli olduğunuz da o bardak ya dolar ya bo şalır ya da yarım kalır...ben hayatta hep ya çok çok sevinirim ya da çok çok üzülürüm bunun ortası yok bende çünkü çok etkilenirim,içim içimi yer büyütürüm bazı konuları...o zaman o bardağım taşar doluluk ne kelime..bazen de bir şey daha olmamıştır ama ben olmuş kadar sevinirim allahım kimse tutamaz beni ve bu huyumu eşim çok eleştirir.ya gemileri komple yakarım yada dünya benim olur..bende orta kavramı çok az..

Eğer neşeliysem, keyfim yerindeyse dolu; eğer birşey beni üzmüşse, kızgınsam, isyanlardaysam boş...Ruh halimle alakalı fisfisfis

bende bardak cogunlukla bostu,
ama simdi bardagin yarisinin dolu oldugunu anladim.................

Sanki bakış açısıyla ilgili nu dolu tarafını görmekte , boş olarak algılamakta bizde bitiyor.
Aslında istediğimiz gibi görürüz çoğu zaman.
Zor zamanlarda dolu görmek tabii kolay değil ama onu başarabilenler değilmidir hayattan zevk alan insanlar?

yokmu baska hayata bakis acisini anlatacak olan????

bardak ne durumda??????????????

X